Skocz do zawartości
Gość masaxer

pedał sprzęgła nie odbija

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, wielkie dzięki, ale na tamtym forum rozwiązują problem "szarpania" sprzęgła :/ a tu niestety pedał wpadł do samej podłogi... :/ ale mimo wszystko dziękuje ci za pomoc :) pozdrawiam

tak dokładnie ale jeden z forumowiczów napisał cyt:Jak wysprzęglik (siłownik sprzęgła)padnie, to pedał zostaje w podłodze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle że nie mam pewności co i jak. Nie wiem czy jak pada wysprzęglik to dochodzi do wycieku płynu hamulcowego? A tu niestety pojawił się wyciek i to nie mały. No nic, będę czekała na wieści od mechaniora :hmm Dziś się za to nie zabierze, bo za dużo roboty ma.... ehh Jak pech to pech. Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tyle że nie mam pewności co i jak. Nie wiem czy jak pada wysprzęglik to dochodzi do wycieku płynu hamulcowego? A tu niestety pojawił się wyciek i to nie mały. No nic, będę czekała na wieści od mechaniora :hmm Dziś się za to nie zabierze, bo za dużo roboty ma.... ehh Jak pech to pech. Pozdrawiam :)

No dokładnie wysprzeglik puscił plyn który sobie wyciekl nie bedzie to jakies kosztowne nowy okolo 150zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No dokładnie wysprzeglik puscił plyn który sobie wyciekl nie bedzie to jakies kosztowne nowy okolo 150zl

 

Trochę mnie uspokoiłeś.. Aleee ;) Jak mi powie że to jednak coś ze sprzęgłem, to chyba pójdę na most i skoczę :lol

 

Taka naprawa wysprzęglika cenowo, to pikuś w porównaniu ze sprzęgłem i jego opcją naprawy ;)

 

Najważniejsze, żeby nie dać po sobie poznać, że kompletnie nic się nie wie na temat danej naprawy. Tak mi raz kolegę ogolili z kasy ;) Bo się nie znał, to mu pół samochodu powymieniali ;) hehehe A jak przyszło płacić to kwiczał :lol

 

Dlatego chłonę wiedzę ;) żeby się nie dać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram, podstawa to nie dać sobie kitu wcisnąć:stop!Szybkiej i taniej naprawy pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak poszedł cały płyn pamiętaj by dobrze pompe abs odpowietrzyć i koła. Wysprzęglik zamiennik ok. 120 zł + płyn ok. 30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Popieram, podstawa to nie dać sobie kitu wcisnąć:stop!Szybkiej i taniej naprawy pozdr.

 

 

Dam znać jak wyszło cenowo i co poszło :)

 

Jeśli chodzi o szybką i tanią naprawę, to masz ;)

 

DOBRZE I TANIO - nie będzie SZYBKO

DOBRZE I SZYBKO - nie będzie TANIO

SZYBKO I TANIO - nie będzie DOBRZE

 

RABAT ? Uprzejmie informujemy, że jest to stolica Maroka

 

Pozdrowionka! ;)

 

---------- Dodano o 23:05 ---------- Poprzednia wiadomość o 22:59 ----------

 

jak poszedł cały płyn pamiętaj by dobrze pompe abs odpowietrzyć i koła. Wysprzęglik zamiennik ok. 120 zł + płyn ok. 30

 

Rozumiem, że jak mechanik się tym zajmie to chyba odpowietrzy abs? Po czym w razie co rozpoznać, że to nie zostało zrobione. Czy dobrze myślę, że pedał będzie chodził lekko? Tu tylko moje domysły są.. :) Ba! a dwa, jeśli tego nie zrobi, to co ja musiałabym w razie czego zrobić?

 

Hamulec odpowietrzałam, ale nie wiem czy myślę o tym, co ty :) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Samochód naprawiony.. :) Ale pełne zaskoczenie. Jak się okazało, pompa sprzęgła była sprawna :) Poszedł zaworek na wężyku, który odchodzi od pompy. Dlatego płyn dot się "ulotnił".. a pedał wpadł.

 

Mechanik doradził, żeby poszukać tego zaworku w sklepach, wtedy nie będzie konieczna wymiana całej pompy.

 

Niestety, tu zaczął się problem ;) W żadnym ze sklepów nie było tej części. Pół Łodzi zjeżdżone, serwisy bursiak, idczak, bednarek zwiedzony i nic.... Takie zaworki tylko przy pompie jako jedna całość.

 

Na szczęście mój staruszek wziął sprawę we własne ręce i dorobił mi tą część bez problemu :)

 

Auto sprawne. Warsztat za rozkręcenie i skręcenie skasował mnie na stówkę.

 

Jeszcze raz wielkie dzięki za próbę pomocy :) Pozdrawiam Serdecznie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli wysprzęglik, szroty i można to dziadostwo dorwać złączkę. 100 zł za wymianę i odpowietrzanie ? podpinał pod komputer auto jeszcze by pompę abs odpowietrzyć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdolnego masz Staruszka :)

 

Trafiłaś na uczciwy warsztat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Podepnę się pod temat. Pociła mi się pompa sprzęgła i czasem wpadał pedał sprzęgła w podłogę. W końcu się zabrałem za wymianę. Pompa wymieniona czas na odpowietrzanie, i tutaj zaczęły się schody. Odpowietrzanie przez zacisk, bez efektów. Strzykawkę itp. też nie dały rady. W końcu pedał trochę stwardniał po czym coś strzeliło, pedał luźno opadł na dół a spod auta zaczął wyciekać płyn. Zbiorniczek wyrównawczy się opróżnił i po wycieku. Teraz stawiam na wysprzęglik o ile się nie mylę. I mam zasadnicze pytanie czy do wymiany wysprzęglika trzeba demontować skrzynie. Oraz jaki jest stopień trudności wymiany ? Czy lepiej dać auto do jakiegoś mechanika.

 

Jacuru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

 

Podepnę się pod temat. Pociła mi się pompa sprzęgła i czasem wpadał pedał sprzęgła w podłogę. W końcu się zabrałem za wymianę. Pompa wymieniona czas na odpowietrzanie, i tutaj zaczęły się schody. Odpowietrzanie przez zacisk, bez efektów. Strzykawkę itp. też nie dały rady. W końcu pedał trochę stwardniał po czym coś strzeliło, pedał luźno opadł na dół a spod auta zaczął wyciekać płyn. Zbiorniczek wyrównawczy się opróżnił i po wycieku. Teraz stawiam na wysprzęglik o ile się nie mylę. I mam zasadnicze pytanie czy do wymiany wysprzęglika trzeba demontować skrzynie. Oraz jaki jest stopień trudności wymiany ? Czy lepiej dać auto do jakiegoś mechanika.

 

Jacuru

 

A ja bym stawiał na złączkę jak w poście nr 48. Na wężyku dochodzącym do wysprzęglika znajduje się taka aluminiowa końcówka, lubi pękać i wtedy ucieka płyn hamulcowy. Niestety nie występuje sama jako część zamienna tylko w komplecie z wężykiem. Koszt ok. 300 zł za nowy wężyk.

kr1.jpg

Edytowane przez rycho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma to sens, tylko problemy ze sprzęgłem zaczęły występować już parę miesięcy temu a płynu nie ubywało. Dopiero dziś strzeliło.

Pytanie tylko czy da się zdemontować wysprzęglik bez zdejmowania skrzyni. Wtedy bym ocenił jego stan i tej złączki.

 

Odpowiedź brzmi : da się zdemontować wysprzęglik bez wyjmowania skrzyni. Właśnie go wyjełem, jest suchy, pod gumową osłoną również sucho.

 

Złączka o której piszesz u mnie nie występuje. Metalowy wężyk ma zakończenie jak ta złączka, więc chodzi bezpośrednio w wysprzęglik.

 

 

Skoro wysprzęglik trzyma ciśnienie, pompa nowa to gdzie strzeliło że uciekł cały płyn ? Jakiś wężyk ? Gdyby ktoś miał schemat z etki to można wtedy poszukać gdzie szukać nieszczelności.

Dodam że płyn spod auta wyciekał na wysokości kataliatora.

Edytowane przez Jacuru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompa nowa, wysprzęglik cały, przewód wykręcony sprawdzony, również cały.

To nie ma sensu, macie jakiś pomysł ?

 

 

Sprawa rozwiązana. Płyn uciekł bo złączka się wypięła, poskładałem wszystko do kupy, dalej nie szło odpowietrzyć. Oddałem do mechanika, co się okazało nowa pompa sprzęgła była nie szczelna. Co odpowietrzyłem to znów łapała powietrze.

 

Wszystko już wymienione, odpowietrzone, jeździ :D

Edytowane przez Jacuru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pomocy!!!

Problem nie dotyczy co prawda Passata ale auta z koncernu VAG, a konkretnie Seata Ibizy 6L żony. Początkowy problem polegał na tym że auto czasami nie wysprzęglało, tzn pomimo wciśnięcia pedału sprzęgła nie można było zapiąć biegu, dodatkowo czasami pedał zostawał w podłodze. Rozebrałem wszystko i okazało się że problem był w pompie sprzęgła. Kupiłem nową poskładałem wszystko do kupy i za cholerę nie mogę tego dziadostwa odpowietrzyć. Odpowietrzam w stary sposób, czyli jedna osoba wciska pedał sprzęgła i trzyma go wciśniętego a w tym czasie druga osoba luzuje odpowietrznik, po chwili odpowietrznik jest zakręcany a pedał sprzęgła cofany do pozycji wyjściowej. Problem w tym że pedał zostaje w podłodze, nie widać też aby w skutek tych czynności ubywało płynu ze zbiorniczka, nie widać też w wężyku założonym na odpowietrznik ani grama płynu. gdzie szukać źródła problemu? Pomóżcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie pomocy!!!

Problem nie dotyczy co prawda Passata ale auta z koncernu VAG, a konkretnie Seata Ibizy 6L żony. Początkowy problem polegał na tym że auto czasami nie wysprzęglało, tzn pomimo wciśnięcia pedału sprzęgła nie można było zapiąć biegu, dodatkowo czasami pedał zostawał w podłodze. Rozebrałem wszystko i okazało się że problem był w pompie sprzęgła. Kupiłem nową poskładałem wszystko do kupy i za cholerę nie mogę tego dziadostwa odpowietrzyć. Odpowietrzam w stary sposób, czyli jedna osoba wciska pedał sprzęgła i trzyma go wciśniętego a w tym czasie druga osoba luzuje odpowietrznik, po chwili odpowietrznik jest zakręcany a pedał sprzęgła cofany do pozycji wyjściowej. Problem w tym że pedał zostaje w podłodze, nie widać też aby w skutek tych czynności ubywało płynu ze zbiorniczka, nie widać też w wężyku założonym na odpowietrznik ani grama płynu. gdzie szukać źródła problemu? Pomóżcie

 

Pedał podnoś ręką do momentu odpowietrzenia,u mnie było to samo.1 wymieniłem sprzęgło padł wysprzęglik,wymieniłem wysprzęglik to padła pompka sprzęgła i właśnie przy niej najtrudniej było odpowietrzyć.Ewentualnie spróbuj przez wysprzęglik odpowietrzyć .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, z tego co pamiętam ( jak robiłem swojego Passata) to na pompie sprzęgła miałem odpowietrznik) a w tej cholerze odpowietrznika brak. Nigdzie nie widać wycieków, wczoraj ze dwie godziny się mordowałem i nic. W końcu się wku..łem i rzuciłem w piz..u tą robotę bo niewiele brakowało a bym złapał za młotek na to padło

 

Edit

 

Auto zrobione, pomocna była solidna duża strzykawa, pomogło odciąganie płynu i powietrza przez odpowietrznik w wysprzęglniku za pomocą wężyka i wspomnianej wcześniej strzykawki. Pozdro.

Edytowane przez wladek1181

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności