Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nie raz zapalałem diesle na popych - pociąg i sie paski nie pozrywały, czy jest tu ktoś kto widział zerwany pased od takiego zapalania auta. Pozatym rozrusznik tez kręci wałem i pasek powinien sie zerwać analogicznie rozumując. Zamiast holować to pchnij zapal i jedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy jest tu ktoś kto widział zerwany pased od takiego zapalania auta

Tak, w oplu kadecie 1.6D kilka lat temu. Oraz przeskoczenie paska w Ulysse 2.1TD. Przeskoczył o 1 ząb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo jak przeskoczy lub pęknie pasek rozrządu to trzeba szukać nowego silnika.

 

Bez przesady, wujasowi w B4 TDI jak przskoczył rozrząd (tak porządnie, że aż coś rumotalo w silniku) to jeszcze 3 km podjechał nim do mechaniora. Ten wymienił pasek rozrządu i chodzi jak malina do dziś(asekuracyjnie ściągnoł głowicę i wszystko posprawdzał)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja swojego też odpalałem nie na pych ale na holu ale też dopiero od 50km\h i na 4 biegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO WIĘC ZACIĄGNĄŁEM GO DO MECHANIKA.- A RACZEJ ZAJCHAŁEM. ODPALIŁEM GO NA CIĄG Z TRANSITA. CHOĆ TO NIE MUSIAŁ BYĆ TRANSIT. DOPALIŁEM GO I JAK SILNIK ZAŁAPAŁ TO SIĘ TROCHĘ TRZĄS. FAKT JEST TAKI ŻE SILNIK NIE BYŁ ODPALANY W TE NAJGORSZE MROZY CO BYŁY DOPIERO. ALE SIĘ UDAŁO NA POCZĄTKU MIAŁ BARDZO NISKIE OBROTYKOŁO 700-750 obr/min ALE PO PRZEJECHANIU OKOŁO 1 KM OBROTY SIĘ UNORMOWAŁY. OCZYWIŚCIE OBROTY TO NIE PROBLEM BO U PO PRZEDNIEGO MEHCANIKA JAK BYŁEM TO MI JE TROCHĘ PRZYKRĘCIŁ NA TAKIEJ ŚRUBIE GDZIEŚ TU W OKOLICACH ŚWIEC ŻAROWYCH. AUTO DOJECHAŁO DO ELEKTROMECHANIKA NA WŁASNYCH KOŁACH. TEMPERATURY PRAWIE NIE ZŁAPAŁ CHOĆ TROCHE MU SIE PODNIOSŁA KONTROLKA. NO I DZISIAJ MA WYJĄĆ ROZRUSZNIK... MAŁŻONKA NIE MUSIAŁA JECHAĆ SAMA DO ELEKTROMECHANIKA PONIEWAŻ TO JEST JEJ WÓJEK :P I MIESZKA KOŁO TEŚCIÓW. ZOBACZYMY DZISIAJ CO TAM SIĘ NAROBIŁO...

--- scalone ---

a i jeszcze mam pytanko jak może się opuścic skrzynia biegów jak bym wyjmował rozrusznik.????

--- scalone ---

ja swojego też odpalałem nie na pych ale na holu ale też dopiero od 50km\h i na 4 biegu.

 

ja niestety ale do 50 to nie bardzo mogłem go rozbujac bo nie bardzo mi hamulce chodziły prawie wogóle. Odpaliłem go z 3 mniej więcej przy 20-25 km/h ale odpalił.

 

Co do zrywania paska to tylko słyszałem że gdzieś w audi a4 komus z pychu pasek strzelił jakies 3 lata temu. ale na oczy niestety tego nie widziałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mojego ojca jakieś 8 lat temu w Kadecie 1.6D strzelił pasek przy odpalaniu na zaciąg i od tamtej pory zawsze wozi przewody, ale powiedział że nigdy już nie będzie diesla na zaciąg palił ;) ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu nie chodzi aż tak bardzo o diesla, jak ktoś nie umie to każde (prawie) auto na pasku moze zerwac czy przeskoczyć, po prostu jak się nie umie i nie ma wyczucia to lepiej się do tego nie zabierać (a wyczucia nauczyć sie na maluchu który ma rozrząd na łańcuszku :) )

bo faktycznie rozrusznik też kręci silnikie tylko z odpowiednimi siłami i momentami i miejscem ich przyłożenia, nie przez układ przeniesienia napędu i niepewną czasem nogę kierowcy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
OBROTY TO NIE PROBLEM BO U PO PRZEDNIEGO MEHCANIKA JAK BYŁEM TO MI JE TROCHĘ PRZYKRĘCIŁ NA TAKIEJ ŚRUBIE GDZIEŚ TU W OKOLICACH ŚWIEC ŻAROWYCH.

ja niestety ale do 50 to nie bardzo mogłem go rozbujac bo nie bardzo mi hamulce chodziły prawie wogóle. Odpaliłem go z 3 mniej więcej przy 20-25 km/h ale odpalił.

 

w tym silniku nie da się regulować obrotów śrubką. A że nie było hamulców na holu to normalne bo vacuu pompa nie pompuje na wyłączonym silniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w tym silniku nie da się regulować obrotów śrubką.

oczywiście że się da

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
oczywiście że się da

w jaki sposób ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

śrubką z tyłu pompy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
śrubką z tyłu pompy

w tdi raczej nie ma takiej śrubki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale djmaniek3 ma td, a nie tdi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha faktycznie przepraszam byłem przekonany że tdi :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak dokładnie jest z tyłu pompy taka dłuższ śruba ustawiona delikatnie pod skosem do góry. I dowiedziałem się że na niej można regulować prędkość obrotów silnika, tzn tzw. nacią linki gazu :)) coś takiego mi powiedziano.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_zamkniety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności