Skocz do zawartości
DanSanders

nowy Passat B7 A.D. 2010

Rekomendowane odpowiedzi

uważam kwesia przede wszystkim bezpieczeńswa podczas jazdy nocą.

100% podzielam tą opinię.

Odkąd przed laty przesiadłem się na auto z xenonami to stwierdziłem: każde kolejne musi je też posiadać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
100% podzielam tą opinię.

Odkąd przed laty przesiadłem się na auto z xenonami to stwierdziłem: każde kolejne musi je też posiadać.

 

Dokładnie u mnie to był priorytet xenon, bez tego nawet nie oglądałem auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu nowego B7. Również i w dniu dzisiejszym korzystając z możliwości wolnego czasu podjechałem do kolegi zajmującego się sprzedażą w salonie VW. Zasiedliśmy do wersji sedan, BlueMotion 2.0 Tdi 170 PS DSG. Po 20 minutach jazdy na szybko

Za:

- bardzo ładne wnętrze względem B6

- wygodne fotele

- bardzo wysoka jakość użytych materiałów

- niesamowita praca skrzyni DSG i piekielnie duże przyspieszenie

- dobre wygłuszenie wewnątrz

- na reszcie żadnych rdzewiejących lampek oświetlenia w klapach (rejestracja jest w plastikowym zderzaku)

- nowy system samo otwierania się klapy (sedan) z potężnie wyglądającą konstrukcją rurek podtrzymujących klapę (żadnych widocznych sprężyn i składanych zawiasów)

- system start & stop

- bezkluczykowe uruchamianie (gadżet XXI wieku :D)

- rewelacyjne reakcja wozu na ruchy kierownicą - bajka.

 

Przeciw:

- cena (ok. 140.000 zł)

- brak xenonów

- mało miejsca na kolana dla kierowcy i pasażera (wydaje mi się, że w B5 jest lepiej)

- nadal mało miejsca dla rosłych pasażerów na nogi

- przesada z ilością schowków i *******niczków na napoje

- brzydki tył w sedanie

- twarde jak na serię zawieszenie (zdecydowanie było słychać, dziury w drodze).

- kiepskie jak na tej klasy audio (Śkoda ma w tej cenie o wiele lepsze, fabryczne nagłośnienie) ale mnie to nie dziwi - VW zawsze wymagał sporej dopłaty do lepszego audio.

- zmanierowany nowościami u konkurencji z mały wyświetlacz LCD w środkowej konsoli (Seat, Audi, Śkoda mają o wiele większą przekątną).

 

To wszystko, głównie bardziej z emocji ponieważ przesiadka do testowego Passata CC w prawie najbogatszej wersji to już zupełnie inna bajka (inny, artystyczny świat).

 

Reasumując .. Bardzo fajne auto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad rem ksenonów. O to biega,że do niedawna nie mozna było zamówic lamp wyładowczych do ZADNEGO modelu passata B7. Po prostu nie było ich w ofercie. Jezeli ktos zamawial w tamtym roku i odbieral auto na wiosnę to nie moze ich miec.W moim ASO testowy passat zamawiany byl w grudniu i przyjechał w marcu. Chociaz dealer (moj znajomy) bardzo nalegał na ksenon,byl on po prostu jeszcze niedostepny.

 

Jarex. Jeszcze nie mam zadnego B7.:mlask Oczekuję na zamowione auto. System start /stop jest tylko w dieslu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
- bezkluczykowe uruchamianie (gadżet XXI wieku )

jedno z najgłupszych udogodnień,niejeden amator cudzego mienia już zaciera ręce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Próbowałem załozyć nowy temat i niestety nie moge, DILER01 może Ty to zrób, to sobie odpowiemy na nasze problemy.

 

ja też mam konto od chyba 3 dni , więc raczej nie mogę tworzyć tematów

 

w praktycznie każdym samochodzie u każdej marki ksenony to sprawa wyposażenia dodatkowego, opcjonalnego, które trzeba sobie po prostu domówić. W żadnym samochodzie z tego segmentu nie ma ksenonów w standardzie.

 

zgadzam się , sęk w tym , że do niedawna nie dało się ich domówić , z niewiadomych do końca przyczyn. zostanę przy swoim zdaniu , na moim przykładzie , mój pasek jest w wersji Highline , ma beżowe skóry więc ksenony były by idealne do zestawu ... no ale nie dało się domówić - trudno

 

poza tym w ksenonach są też fajniejsze światła do jazdy dziennej (Led-owy pasek) , ale po kolejnym dniu użytkowania B7 uważam , że jest to dobre auto :brawo

 

- bezkluczykowe uruchamianie (gadżet XXI wieku )

jedno z najgłupszych udogodnień,niejeden amator cudzego mienia już zaciera ręce.

 

e tam , fajny bajer :P

Edytowane przez diler01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jedno z najgłupszych udogodnień,niejeden amator cudzego mienia już zaciera ręce.

 

Nie ma jeszcze takich zabezpieczeń, których złodziejstwo by nie ominęło.

Powiadam Ci .. bardzo fajny bajer.

Testowo stanąłem przy drzwiach pasażera a kolega się oddalił od auta i wg obecnej konfiguracji fura sama się zamknęła. Wystarczyło, że zbliżył się z kluczykiem w kieszeni na około metr i już można było otworzyć. Ciekawy patent dający mnogość konfiguracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, że system bezkluczykowego pojazdu to mega praktyczna i ułatwiająca życie funkcja. Używam tego w prawdzie w Scenicu, ale gdzie by nie było to bardzo fajna rzecz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem Panowie tego calego zamieszania z xenonami. Przeciez od poczatku bylo wiadomo, ze beda troche pozniej, wystarczylo poczekac i zamowic od razu fabryczne. A teraz dokladac, kombinowac w nowym aucie ? Zapomnijcie, musztarda po obiedzie. Seryjne halogeny sa naprawde kiepskie, niestety.

 

---------- Post added at 21:22 ---------- Previous post was at 21:20 ----------

 

Wracając do tematu nowego B7. Również i w dniu dzisiejszym korzystając z możliwości wolnego czasu podjechałem do kolegi zajmującego się sprzedażą w salonie VW. Zasiedliśmy do wersji sedan, BlueMotion 2.0 Tdi 170 PS DSG. Po 20 minutach jazdy na szybko ...

- twarde jak na serię zawieszenie (zdecydowanie było słychać, dziury w drodze).

 

Bo pewnie na 17" i bez DCC. Ten ostatni system potrafi duuuuzo zmienic po wybraniu opcji Comfort.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W testowym passacie ktorym jezdzilem byl pakiet sport.Czyli -15 mm . 17-ki. I napompowane 3 atm. Tez wszystko bylo czuc. Dlatego zamowilem DCC:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do ksenonów, to ich przydatność w jeździe nocnej jest nie do opisania, także gdyby mi nagle zniknęły, próbowałbym je domontować :) Ciekawe jak się spisują te lampy od Audi - full ledowe z A8 (nie wiem czy w nowej A6 czy A7 można zamówić tylko ledowe).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciekawe jak się spisują te lampy od Audi - full ledowe z A8 (nie wiem czy w nowej A6 czy A7 można zamówić tylko ledowe).

 

Póki co nie dorównują dobrym ksenonom. Póki co ksenon to sprawdzona i bezawaryjna technologia, na solidne diody trzeba jeszcze poczekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
system bezkluczykowego pojazdu to mega praktyczna i ułatwiająca życie funkcja.
Potwierdzam. Kluczyk mam cały czas w kieszeni i wogóle nie jest potrzebny. Podchodze chwytam klamkę samochód się otwiera, naciskam przycisk Start/Stop auto się odpala i potem wystarczy przejechać palcem po klamce i autko się zamyka. Super sprawa. a jeszcze apropos DCC. To też jest super. Mam to w B7 i bardzo się to sprawdza i przydaje. na co dzień jeżdżę na trybie Comfort, a jak chcę się troszkę pobawić na autostradzie to włączam tryb Sport i przełączam biegi manetkami. Zabawa jest extra ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem a ASO tego Passata. Jego całe nieszczęście polegało na tym, że obok stała Jetta. I Passat wyglądał przy niej tak tatusiowato. Jetta z jajem zrobiona ładna dynamiczna linia, widać radość tworzenia. Passat kreślony pod linijkę i totalnie nudny... A w autku powinno być odrobinę szaleństwa. Nawet ekstrawagancji. A nie wszystko do przesady poukładane i na swoim miejscu. Po mojemu wyszedł do przesady poprawny totalnie bezduszny samochód... W B5 dali ostry dziubek, w B6 okrągłe światła LED i fajnie wyglądające lampy. A w B7? Nic co by było wyróżnikiem, ze to Passat. Strasznie się zawiodłem, bo po Scirocco i nowym Golfie VI spodziewałem się ciekawego stylistycznie autka. Zrobili groźnie wyglądającą łobuzerską Jettę i nijakiego Passata...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mi sie jednak bardziej ten czarny w salonie podoba passat niz ta jetta srebna a golf jest nudny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowości z ASO!. Ze względu na klopoty w Japonii kamera cofania(dostepna w pakiecie nawigacja) najwczesniej mozliwa do zrealizowania w pazdzierniku.A moze sie przedluzyc. W tym tygodniu ma się rozstrzygnąć czy obniżą cenę pakietu, czy włożą cos w zamian.

Druga zła wiadomosc. DSG i silniki diesla przedluzają czas produkcji auta o prawie 2 miesiące. Mialem odbierac koncem lipca . Teraz prognoza- druga polowa wrzesnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może z tytułu wszelkich obsuw poduś ich o jakieś dodatki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widziałem a ASO tego Passata. Jego całe nieszczęście polegało na tym, że obok stała Jetta. I Passat wyglądał przy niej tak tatusiowato. Jetta z jajem zrobiona ładna dynamiczna linia, widać radość tworzenia. Passat kreślony pod linijkę i totalnie nudny

 

No tak, ale co z tego... Jetta to taka pomylka z Meksyku, materialy gorsze niz w Golfie, do tego lista opcji jak z jakiegos Japonczyka, 2 czy 3 pozycje na krzyz, ani xenonow, ani DCC, bieda jak nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nowości z ASO!. Ze względu na klopoty w Japonii kamera cofania(dostepna w pakiecie nawigacja) najwczesniej mozliwa do zrealizowania w pazdzierniku.A moze sie przedluzyc. W tym tygodniu ma się rozstrzygnąć czy obniżą cenę pakietu, czy włożą cos w zamian.

Druga zła wiadomosc. DSG i silniki diesla przedluzają czas produkcji auta o prawie 2 miesiące. Mialem odbierac koncem lipca . Teraz prognoza- druga polowa wrzesnia.

 

Mi akurat udalo się zakupić B7 z ksenonami i wlaśnie tym pakietem za ponad 7tys. z nawigacją i tą kamerką cofania, o której piszesz. Samochód już jest w Polsce, odbieram w przyszlym tygodniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak długo czekałes? Jaka skrzynia i jaki silnik zamawiales?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności