Skocz do zawartości
PrZeMoL

poleccie mi jakis dobry prostownik

Rekomendowane odpowiedzi

Może to tylko 4 Ampery i do ładowania całkowicie padniętego akumulatora nie wystarczy, ale aby doładować akumulator w sporadycznie użytkowanym samochodzie sprawdza się wyśmienicie. Zakładając ładowanie akumulatora prądem 24-godzinnym daje możliwość ładowania akumulatorów o pojemności 96Ah.

 

W dwulitrowym turbodieslu mam trzyletnią Centrę Futurę i jeszcze chyba nigdy nie podłączałem jej do prostownika, natomiast w czterolitrowej benzynie musiałem dosyć często ładować akumulator z racji tego, że auto jeździło średnio raz na dwa tygodnie przez co akumulator był ciągle niedoładowany. Ten prostownik sprawdził się tu wzorowo. Moglem go bez obaw zostawić na całą noc gdyż wiedziałem, że ładowanie samo się wyłączy w odpowiedniej chwili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój sąsiad także ma diesla 2 lata temu kupił nową baterię centra (modelu nie pamiętam, zdaje się 80Ah), samochód używany praktycznie każdego dnia, garażowany. Jak poczuł że ciężej kręci podłączał mały prostownik max 4A (zwykły żaden cyfrowy wcześniej używał go do cinquecento) i doładowywał go 2-3h max. Niestety bateria już jesienią (miała niecały rok) zaczęła słabnąć a "oczko" zrobiło się czarne - zareklamował. Reklamacji nie uznano, jednak akumulator wrócił uzdrowiony w raporcie napisano że był niedoładowany i żeby go ładować co najmniej co 3 miesiące prądem 12A przez 6-8h - tak też robi i akumulator nadal żyje a w "oczku" jest zielono.

 

Nie jest to opowieść, którą sprzedał mi kolega mojego kolegi tylko sąsiad/znajomy, sam robię tak samo ładując baterię w samochodzie. Oczywiście zawsze spoglądam na amperomierz, przeważnie doładowując akumulator 80Ah ok 4-6h spada prawię do zera wiec uznaję że mu to wystarczy nie czekam aż się zagotuje itp. Przeważnie ładuję raz na miesiąc w okresie zimowym, prostownik jaki posiadam to FERM także na nim pisze made in czaina więc żadna rewelacja, jednak wiele razy pomógł odpalić samochód kumpla który już ledwo kręcił wiec rozruch jakaś tam moc posiada.

Edytowane przez eNcoM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem wcześniej, posiadam też większy transformatorowy prostownik akumulatorowy. Również patrzyłem na amperomierz podczas ładowania. Gdy akumulator pobierał jeszcze pomiędzy 1 a 2 Ampery dokonałem pomiaru napięcia na zaciskach akumulatora. Co prawda nieznacznie, ale przekraczało ono 15V a to już nie jest dobre.

 

Wiadomo, że za duży prostownik nie zaszkodzi jeśli posiadał będzie regulowany prąd i nie będzie podawał zbyt wysokiego napięcia. Pamiętać należy, że wzrost napięcia powyżej 14,8V może prowadzić do skrócenia życia akumulatora. Ładując dużym prądem można też próbować podratować słaby akumulator ale trzeba zrobić to z głową, kontrolując prąd, napięcie i czas.

 

W mojej opinii i według moich doświadczeń jeśli ładowanie w samochodzie działa poprawnie oraz akumulator jest w miarę sprawny (nie jest zasiarczony i nie ma opadu masy mogącej powodować zwarcia), to prostownik o zakresie 4A jest w zupełności wystarczający.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

codo prostownika to mąż nabył właśnie urządzenie firmy CETEK MXS 5.0. za 265pln

Chociaż jest to szwedzkie rozwiązanie w wydaniu chińskim (zresztą jak wszystko prawie dzisiaj) to wykonanie

jest bardzo rzetelne i posiada nawet trochę dodatków takich jak:

- połączenie z wtyczką w przypadku stałego przykręcenia do klem akumulatora

- gniazdko z wtyczką do ładowania poprzez zapalniczkę

- funkcję ładowania akumulatorów zasiarczonych i rozładowanych

Ja nie musiałam jeszcze tego używać w Passacie ale mąż w W124 ładował już nim aku 7 i 8 letnie 100Ah i zawsze przedłużał nimi ich żywot.

Polecam poszukać w necie bo są instrukcje obsługi i nawet test porównawczy z innymi ładowarkami który był robiony w AutoŚwiat.

Przy wyborze Ceteka były brane jeszcze pod uwagę ładowarki Boscha, Telwina i Exida.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popieram koleżankę, równiez "MOTOR" porownywal prostowniki I owy Ctek był na 1 miejscu.

Edytowane przez sivy07

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja polecam prostownik firmy MAS 4. A dokładnie taki Polski prostownik MASTA MS12/15-RC MASTApolski-prostownik-masta-ms12-15-rc.jpg

Sam z takiego korzystam i spełnia oczekiwania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy potrzebuje kupić prostownik dla siebie do aku 77Ah (to chyba 10 A wystarczy) - macie jakieś propozycje? Linki z allegro już nie działają, a chciałbym kupić coś jakościowo przyzwoitego w przyzwoitej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy potrzebuje kupić prostownik dla siebie do aku 77Ah (to chyba 10 A wystarczy) - macie jakieś propozycje? Linki z allegro już nie działają, a chciałbym kupić coś jakościowo przyzwoitego w przyzwoitej cenie.

 

Kolego post wyżej masz i to prostownik z płynną regulacją amperażu wiec spokojnie możesz kukać po necie, ja brałem w AD Polska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też myślę o zakupie nowego prostownika do golfa IV 1.9 - i się zastanawiam nad czymś takim - http://www.dowarsztatu.com/product-pol-702-ELEKTRONICZNY-PROSTOWNIK-DO-AKUMULATOROW-WET-AGM-GEL-6-12-V.html.Przyznam szczerze, że raczej nie znam się na tego typu sprzętach dlatego proszę o radę :) z góry dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Max 3.8 A - gunwo jakich mało. Ja mam 2 sztuki prostowników z polskich ZDZ-ów, cena ok. 140 zł, max prąd ok 15A, prosty, bez pseudo elektroniki.

 

http://prostownik.pl/p/2013/12/pt9-prostownik-hertz-6v-12v-15a-bezpieczny-gwar-2l-8-3763547640.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...Co sadzicie o tych ladowarkach?? Chodzi mi o to zeby doladowal aku 77ah...Podam dwa linki i czym te prostowniki sie roznia??

http://allegro.pl/ladowarka-ctek-mxs-5-0-12v-5a-sosnowiec-promocja-i4768121333.html

i nowszy model

http://allegro.pl/ctek-mxs-5-0-test-and-charge-oslona-bumper-kompl-i4787415115.html

i czym one sie roznia??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie, jak producent naładuje akumulator 110 Ah prądem 5A... Moim zdaniem badziew, za tą kasę kupisz bardzo dobry prostownik transformatorowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciekawi mnie, jak producent naładuje akumulator 110 Ah prądem 5A...

 

Dokładnie tak samo jak prądem 10A tylko dwa razy dłużej :) A im mniejszy prąd tym zdrowiej dla akumulatora.

Teoretycznie w 22 godziny od 0 do 100%. Jednak akumulator nigdy nie jest rozładowany do 0, więc spokojnie przez nockę naładujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to życzę powodzenia. Taki akumulator padnięty będzie brał grubo ponad 10A na początku, 5A go nie naładuje zdrowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam...Co sadzicie o tych ladowarkach?? Chodzi mi o to zeby doladowal aku 77ah...Podam dwa linki i czym te prostowniki sie roznia??

http://allegro.pl/ladowarka-ctek-mxs-5-0-12v-5a-sosnowiec-promocja-i4768121333.html

i nowszy model

http://allegro.pl/ctek-mxs-5-0-test-and-charge-oslona-bumper-kompl-i4787415115.html

i czym one sie roznia??

 

Ta druga ma funkcję testowania akumulatora i alternatora.

Za stroną producenta:

Testowanie*– trzy łatwe w użyciu programy do testowania napięcia akumulatora, mocy rozruchowej oraz wydajności alternatora zapewniają możliwość uzyskania pełnego obrazu sprawności akumulatora i układu ładowania pojazdu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli ten pierwszy mi wystarczy do mojego aku 77ah ?? Dobre sa te ladowarki tej firmy CTEK? Jest mnostwo pozytywnych opini na ta firme CTEK ........uzywa ktos z Was??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam ten pierwszy i jestem zadowolony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam CTEka z 1szego linku prawie 2 lata i jestem z niego bardzo zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Posiadam CTEka z 1szego linku prawie 2 lata i jestem z niego bardzo zadowolony.

Powinien mi moj aku 77ah doladowac przez noc? Faktycznie taki dobry jak pisza na necie? Gdzie go kupywales?? Bo na allegro sa fajne ceny i boje sie zeby podrobki wyprodukowanej w Chinach nie trafic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od stanu akumulator, jego naładowania. Mało kiedy mi przez noc naładuje do ostatniego kroku procesu ładowania, ale nie twierdze, że twój aq jest w złym stanie. Po prostu za to wszystko odpowiada mikroprocesor, który analizuje aq i na podstawie tych informacji wykonuje poszczególne kroki.

Ładowarke kupiłem ponad rok temu z allegro. Kupiłem najtańszą i nie jest to podróbka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności