Skocz do zawartości
rysio

Czy powinna być kontrolka?

Rekomendowane odpowiedzi

moze w dieslu , w benzynie mimo komputera jest i kontrolka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moze w dieslu , w benzynie mimo komputera jest i kontrolka

 

...albo benzyniakami kieruja inni kierowcy...

...albo mówisz o inne kontrolce...

...albo mówisz o 3BG a nie 3B... :619:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie to wygląda tak (3B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sabo_75
u mnie to wygląda tak (3B)

 

 

100_4013.JPG

A ja mam identyczne zegary jak te , a autko mam z 2003 r już nie wiem o co w tym wszystkim chodzi , czy to jest 3B czy 3BG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dayv

wowwwwwwwww toz to nie pojete jest Adams....Ja mam ten sam wyswietlacz pelny mfa i radio beta V i nie mam tekigo fajnego czegos na wyswietlaczu kompa :/ Jakie masz audio ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dayv dziwnym trafem to komp jak by od 3BG :) Ja mam qrde tez pelnego fiska i takiego czegoś nie mam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ADAMS ma navi MDF +8 głośników tylko pozazdrościć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dayv

kuzwa dobry ten wyswietlacz....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dayv dziwnym trafem to komp jak by od 3BG Ja mam qrde tez pelnego fiska i takiego czegoś nie mam

Widzisz nowy cel dla Siebie... :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to odkopujemy :wstyd:

 

dwa cytaty naszego boomanamaxa z tematu Pełny opis kontrolek wyświetlających się na liczniku w 3B!!

 

 

 

17.LAMPKA OSTRZEGAWCZA ZAPIĘCIA PASÓW BEZPIECZEŃSTWA

Lampa sygnalizacyjna zapala się po włączeniu zapłonu i powinna zgasnąć po rozruchu silnika.

Jeżeli pasy nie zostaną zapięte po włączeniu zapłonu, to odzywa się sygnał dźwiękowy, który powinien zaniknąć po zapięciu pasów, lub po ok.6s

 

u mnie nic się nie pojawia...

 

19.KONTROLKA OTWORZENIA DRZWI LUB TYLNEJ KLAPY BAGAŻNIKA

Wskaźnik informuje, jeśli któreś z drzwi lub tylna klapa nie są zamknięte całkowicie(do 2 blokady).

W samochodach z nawigacją zamiast w/w kontrolki przedstawione są na FIS'ie wszystkie otwarte drzwi wraz z maską, lub tylną klapą.

Lampka świeci również, gdy nie włączamy zapłonu. Powinna zgasnąć po ok.15s-po zamknięciu samochodu.

 

u mnie nic się nie pojawia...

 

 

a w tym temacie wyczytałem...

 

Panowie nie ma w 3B kontrolki od otwarcia drzwi tak jak już pisałem we wcześniejszym poście w 3B jest tylko 6kontrolek miedzy zegarami a w 3BG 8 kontrolek

 

mam pełnego FISA i NAVI nie pojawia mi się żadna kontrolka informująca o nie zapiętych pasach czy niedomkniętych drzwiach bądź klapie/masce

 

jak jest u innych posiadaczy B5 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowei to i ja mam pytanko - wiele juz sie naczytałem o kontrolce zapięcia pasów - bo dzis zauważyłem ze nie mam jej - moja wersje auta macie w podpisie obok - to czy ma w końcu byc ta kontrolka w moim pasie czy nie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do kontrolki silnika.Ja mam wersję bez komputera i kontrolki też nie ma.Jak to wytłumaczyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wracając do kontrolki silnika.Ja mam wersję bez komputera i kontrolki też nie ma.Jak to wytłumaczyć?
Kontrolka ta pojawiła się w 3BG (diesel) bodajże pod koniec produkcji tego modelu.

U Ciebie w aucie "zastępuje" ją kontrolka świec żarowych. W razie aktywacji, świecenie przerywane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kontrolka ta pojawiła się w 3BG (diesel) bodajże pod koniec produkcji tego modelu.

U Ciebie w aucie "zastępuje" ją kontrolka świec żarowych. W razie aktywacji, świecenie przerywane.

Czyli jakiekolwiek zmiany w doładowaniu,czy pracy silnika i jego osprzętu,ta kontrolka powinna zamigotać.Jeśli tak,to nie wiem jak wytłumaczyć sytuację jaka przytrafiła mi się parę razy....

otóż jadąc w trasie auto przestało się wkręcać na obroty.Tak przy 120km/h-powyżej 2500obr/min.Efekt jakby turbo niedomagało.I raczej wiem o tym,że problem leży w doładowaniu,nierzadki problem na forum z silnikami TDI.Po postoju i ponownym uruchomieniu wszystko wróciło do normy.Jednak żadna kontrolka nie zamigotała?

Edytowane przez c-k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
otóż jadąc w trasie auto przestało się wkręcać na obroty.Tak przy 120km/h-powyżej 2500obr/min.Efekt jakby turbo niedomagało.I raczej wiem o tym,że problem leży w doładowaniu,nierzadki problem na forum z silnikami TDI.Po postoju i ponownym uruchomieniu wszystko wróciło do normy.Jednak żadna kontrolka nie zamigotała?
To co opisujesz to klasyczny objaw przeładowania lub niedoładowania (obstawiam to pierwsze) turbiny. Tak właśnie sterownik silnika reaguje na powyższe, zmniejszając moc auta.

Przeczytaj jak opisał to nasz Forumowy Specjalista Kolega Sztomel http://forum.vw-passat.pl/threads/135399-AFN-Problemy-z-turbina-!!!?p=1918702&viewfull=1#post1918702

 

Dlaczego projektanci nie "pozwolili" działać kontrolce w tym przypadku ? Nie wiem. Pewnie wyszli z założenia, że zmniejszenie mocy/dynamiki auta jest na tyle zauważalna aby kierujący to odczuł i zareagował(warsztat), że świecenie kontrolki nie jest potrzebne.

Edytowane przez tomnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności