Skocz do zawartości
Gość Skorpion31

Jaki mam silnik - gdzie szukać oznaczeń silnika

Rekomendowane odpowiedzi

Jak ktoś nie jest do końca pewny jaki ma silnik to numery silnika jest bity na "uchu" przy połączeni silnika i skrzyni jest to mniej więcej pod filtrem paliwa. Aby go zobaczyć trzeba zdemontować górną osłonę silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A wiesz może czym się różni AWX od AVF ?

 

Kotlet malutki ale mata. Klik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Mam paska z 2001r. 19TDIw dowodzie rejestracyjnym mam wpisane 96KW, a na plakietkach i naklejkach na silniku mam oznaczenie silnika AVB wg tabel AVB nie powinien mieć mocy 96KW. Czy to możliwe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej podaj vin kolegom z forum - jest specjalny temat i będzie wsio jasne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mój vin WVWZZZ3BZ2E102140

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mój vin WVWZZZ3BZ2E102140

Specjalny temat masz tutaj ->VIN decoder a twój silnik to AVB.

 

---------- Post added at 21:21 ---------- Previous post was at 21:19 ----------

 

BTW. może ktoś pomylił AVB z AVF i stad ta moc 96 kw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega kupił passata 2005 r. 1.9 TDI, niby miał mieć 130 koni- tak twierdził i takie oznaczenia były na klapie.

4 tygodnie temu padł mu silnik. Mechanik powiedział, że ten silnik nie ma 130 koni tylko 101.

Naprawa była nieopłacalna wiec postanowili kupić nowy silnik.

Podobno ciężko było dostać silnik taki jak był i postanowił kupić kupić 130-stke.

Mam pytanie:czy osprzęt pasuje?? Bo coś mi sie zdaje że ten koleś w balona kumpla zrobił .

Jeśli chciałby sprawdzić faktycznie przy kupnie jego kod to wszystko znajdzie na tym "uchu" silnika??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chciałby sprawdzić faktycznie przy kupnie jego kod to wszystko znajdzie na tym "uchu" silnika??

Tak.

Mechanik powiedział, że ten silnik nie ma 130 koni tylko 101.

A jakie oznaczenie ma silnik kolegi??

niby miał mieć 130 koni- tak twierdził i takie oznaczenia były na klapie.

Każdy handlarz twierdzi że silnik jest najmocniejszy z dostępnych w danym modelu.

Pokaż koledze ten temat. ->http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=672&highlight=oznaczenia+klapie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy osprzęt do tych silników jest taki sam?? bo kupił sam silnik i podobno wszystko pasowało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może któryś z kolegów się orientuje czy w sharanie były gdzieś indziej umieszczane naklejki z modelem silnika niż na obudowie paska rozrzadu ?

Sprawdzałe mw swoim na obudowie nie ma a nigdzie idziej nie mogę nic znaleść

Sharan 1,9TDI 110KM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może któryś z kolegów się orientuje czy w sharanie były gdzieś indziej umieszczane naklejki z modelem silnika niż na obudowie paska rozrzadu ?

 

Wlepe w bagażniku oglądałeś? Tam tez jest napisane oznaczenie silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio sprowadziłem Passata B5 rok 99 1.8T seria silnika ANB (tak wynika z naklejki w bagażniku). Kwestia jest tego typu, że auto miało w 2007 w Niemczech wymieniony silnik też 1.8T. Moje pytanie dotyczy tego czy na silniku wybity jest jakiś numer i gdzie go szukać?:hmm

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moje pytanie dotyczy tego czy na silniku wybity jest jakiś numer i gdzie go szukać?

 

też mam ANB 1.8T

 

anb jest wybite jak odchylisz tą osłonę od paska rozrządu, odczep te 2 zaczepy po bokach, lekko odchyl i zobaczysz co jest wybite, aha żeby było łatwiej to sciagnij też tą osłone cco jest na silniku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja 1,9 tdi AFN czyli 11o km zgadza sie?:mlask

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam zagadnienie teroszkę innego rodzaju. Otóż wiem jaki mam silnik ale nie wiem czego się po nim spodziewać:swirus

Dla tego, że: mam Paska 1.8T i zgodnie z VIN-em, wlepkami itp. powinien byc slinik APU, ale mam silnik ADR. Co Wy na to? Paska zakupiłem w Niemczech dwa m-ce temu i domyślam się, że silnik został wymieniony, ale czy mozna sobie tak wymienić silnik w 1,8 T na jakikolwiek silnik 1,8 20V i jakie tego mogą być konsekwencje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności