Skocz do zawartości
laki

Pompa oleju - zawodny mechanizm napędu

Rekomendowane odpowiedzi

Przezorny zawsze ubezpieczony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W ub. sobotę podczas powrotu z wakacji i mnie spotkało to "szczęście", po 140kkm. Czerwony gong, szybki zjazd z A1, wyłączenie silnika i laweta. Po wstępnych oględzinach w warsztacie wygląda na to, że miałem szczęście - silnik i turbina wyglądają na całe - to się jednak finalnie okaże pewnie dopiero po złożeniu i uruchomieniu...

 

Pompa jedzie "na regenerację" do Trójmiasta, więc zakładam że do "tomek50917414". Po lekturze tego wątku mogę mieć nadzieję, że ryzyko kolejnej awarii tego typu zminimalizuję pewnie do zera. Jeżeli nie, wyprowadźcie mnie z błędu...

 

Ale mam pytanie - dwa dni przed awarią zaświeciła mi się żółta migająca kontrolka świec żarowych. Po wyłączeniu i ponownym włączeniu silnika zniknęła, więc temat zbagatelizowałem (wcześniej w Seacie ta kontrolka oznaczała... brak świateł stopu, ale tym razem były). I tak się zastanawiam, czy nie była to przypadkiem zapowiedź awarii pompy?

 

Hehe u mnie tak samo było. Też wracałem z wakacji i gong, laweta, auto zastępcze ;)

Na szczęście u mnie też turbina nie oberwała (zatrzymałem od razu auto po gongu). Kupiłem nowy mechanizm (wałek + zabierak) w firmie z Imielina. Jak zapewniają jest to już poprawiona wersja pod większy zabierak. Odesłałem stary i cała akcja razem z wymianą około 1000zł. Mam nadzieję, że więcej tego nie będzie bo cała sytuacja na S3 do najprzyjemniejszych nie należała ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hehe u mnie tak samo było. Też wracałem z wakacji i gong, laweta, auto zastępcze ;)

Na szczęście u mnie też turbina nie oberwała (zatrzymałem od razu auto po gongu). Kupiłem nowy mechanizm (wałek + zabierak) w firmie z Imielina. Jak zapewniają jest to już poprawiona wersja pod większy zabierak. Odesłałem stary i cała akcja razem z wymianą około 1000zł. Mam nadzieję, że więcej tego nie będzie bo cała sytuacja na S3 do najprzyjemniejszych nie należała ;)

 

No u mnie wczoraj okazało się, że jednak turbina na śmieci... Mam nadzieję, że to koniec złych wiadomości...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam autko z 2005 roku model BMP na lancuszku. Chcialem zmienic przy wymianie oleju zabierak tzw olowek . Czy koniecznna jest ingerencja przy rozrzadzie zeby do tego sie dostac ,czy jest latwy dostep???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko miske olejowa sciagasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy koniecznna jest ingerencja przy rozrzadzie zeby do tego sie dostac ,czy jest latwy dostep???

 

Będziesz musiał ściągnąć łańcuszek z mniejszej zębatki i dopiero ją odkręcić, zdjąć. Polecam też zaznaczenie ustawienia kół zębatych przed zdjęciem łańcuszka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok...Dzieki...Czyli raczej zadnego problemu nie napotkam?? Bede to robil sam wiec....

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Będziesz musiał ściągnąć łańcuszek z mniejszej zębatki i dopiero ją odkręcić, zdjąć. Polecam też zaznaczenie ustawienia kół zębatych przed zdjęciem łańcuszka.

 

Chodzi Ci o ten lancuszek co napedza cale gniazdo i na tym gniezdzie jest ta cala zebataka tak?? I wlasnie z niej musze sciagnac ten lancuszek??? Sorry ale jeszcze tego nie robilem i staram sie dostac jak najwiecej informacji..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ok...Dzieki...Czyli raczej zadnego problemu nie napotkam?? Bede to robil sam wiec....

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

 

 

Chodzi Ci o ten lancuszek co napedza cale gniazdo i na tym gniezdzie jest ta cala zebataka tak?? I wlasnie z niej musze sciagnac ten lancuszek??? Sorry ale jeszcze tego nie robilem i staram sie dostac jak najwiecej informacji..

 

Ja mam ten sam rocznik 2005 i ten sam typ silnika BMP po zdjęciu miski okazało się że napęd pompy oleju jest na zębatki - a wszędzie po numerze WIN podawali że na łańcuch. Wymieniłem na pompę od silnika 1.9 osiem miesiecy temu i wszystkie problemy poszły w niepamięć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam silnik BMR z 2007 i zamówiłem zabierak 100mm, dopiero teraz doczytałem ze zapewnię mam u siebie 77mm.

Czy wystarczy przyciąć, czy muszę wymienić w sklepie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałeś akcje serwisową na ten silnik BMR ja mam też 2007 rok i mialem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miałeś akcje serwisową na ten silnik BMR ja mam też 2007 rok i mialem

 

Był w 2013r na jakieś akcji ale sprzedający mówił ze to pompowtryski były wymieniane

 

a jeśli jest po akcji to jaki może mieć zabierak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba ten 77mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba ten 77mm

NA PEWNO! Do 10.2009r. 77mm. Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
NA PEWNO! Do 10.2009r. 77mm. Pozdr.

 

 

a wałek 77 i 100 poza długością różni się czymś, czy po skróceniu do 77 mm będzie nadawał się bez problemu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kombinuj kup 77 to 20 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale po co kupować jak jeśli jest taki sam tylko dłuższy inna kwestia jeśli ma inna grubość to tego się nie przeskoczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to docinaj i montuj. I nie miej pretensji na przyszłość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na długość jako cechę można z góry zakładać że jest z innego materiału, innej wytrzymałości na danej długości itp Powodzenia 17 zł w kieszeni :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to co musze po kolei zrobic zeby dostac sie do tego zabieraka w moim silniku BMP pompa na lancuszku?? Tam jest lancuszek i napinacz i tego lancuszka i napinacza nie moge sciagnac? Jak to wyglada po kolei? Bede to robil sam i nie chce czegos uwalic.. Wytlumaczy mi ktos po kolei jak ten proces wyglada z tym lancuszkiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to co musze po kolei zrobic zeby dostac sie do tego zabieraka w moim silniku BMP pompa na lancuszku?? Tam jest lancuszek i napinacz i tego lancuszka i napinacza nie moge sciagnac? Jak to wyglada po kolei? Bede to robil sam i nie chce czegos uwalic.. Wytlumaczy mi ktos po kolei jak ten proces wyglada z tym lancuszkiem?

 

Kolego, jak zdejmiesz wszystko może się okazać że ołówek będzie ok, ale zwróć też uwagę na sam napinacz, lubi się ścierać, pękać itp. U mnie ołówek był w super stanie, ale stan napinacza masakra, miałem kupę szczęścia że tam do miski spojrzałem. Ogólnie sama wymiana ołówka na nowy to nie opcja że możesz spać spokojnie. Tam może rozwalić się prawie wszystko: napinacz, łańcuszek, koła zębate, wybierak ( ołówek) wałki.

Ja osobiście zmieniłem całą pompę na taką z silnika 1,9 TDI i spokój z tym mam. W wbrew wielu opisom negatywnym na ten temat, nie zauważyłem nic strasznego, a nawet praca silnika bardziej mi się podoba. Jak chcesz nagram ci pracę silnika po wymianie bo przed mam i sam zobaczysz. Firmy zajmujące się regeneracją tych pomp odradzają zmianę, ale wiadomo dlaczego. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności