Skocz do zawartości
Gość dawid77

Nie działa pilot centralnego zamka

Rekomendowane odpowiedzi

Mój pasek to nie B4 tylko B5 1.8 92/125 ADR 1997

 

Ehh...To zmień w podpisie :lol

Tu masz kodowanie pilota: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=1543&highlight=Baterie+pilota

Odnośnie baterii: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=52900&highlight=Baterie+pilota

wymiana baterii: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=20857&highlight=Baterie+pilota

i to: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=15235&highlight=Baterie+pilota Jak sam widzisz trochę tego jest na forum ;)

Edytowane przez Patryk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

Od kilku prób chce zakodować swojego pilota (kluczyk nie scyzoryk 1997r.) metodą: kluczyk w stacyjce z włączonym zapłonem, kluczyk w zamku z pilotem zamykam drzwi kluczykiem naciskam otwórz na pilocie- niestety nie słyszę żadnego sygnału (beep). Oczywiście diody świecą wymieniłem baterie. Oryginalny pilot został niestety zdeptany i nie działa więc poszukałem od seata, niestety nie pasuje do kluczyka nike mogę go razem złączyć żeby się trzymał w całości.

Powiedzcie mi proszę:

1)czy nowy pilot musi mieć jakieś numery związane z poprzednim?

2)czy jest jakaś inna metoda niż którą znam, może dla starszych bo tą wzięłem dla roczników 2000 a ja mam 1997r.?

3)czy pilot z kluczykiem muszą być ściśniete jak należy bo widzę że kluczyk ma jakiś chip specjalny dla oryginalnego pilota

proszę o pomoc i odciągnięcie mnie od zamków z paska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak kupiłes od innego auta kluczyk, to w taki sposób go raczej nie zakodujesz. Mniemam, ze bez VAG-a się nie obejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pablo1

Witam i proszę o pomoc. Od niedawna jestem właścicielem paska 2002r 131km kombi, nagle przestały działać piloty (scyzoryki 3 przyciski) centralnego zamka i nie miga kontrolka w drzwiach, zamykać i otwierać można manualnie, diody w kluczykach działają i wszystkie inne opcje komfortu też. Co to może być i jak to naprawić. Proszę o nieskomplikowane wskazówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam i proszę o pomoc. Od niedawna jestem właścicielem paska 2002r 131km kombi, nagle przestały działać piloty (scyzoryki 3 przyciski) centralnego zamka i nie miga kontrolka w drzwiach, zamykać i otwierać można manualnie, diody w kluczykach działają i wszystkie inne opcje komfortu też. Co to może być i jak to naprawić. Proszę o nieskomplikowane wskazówki.

 

Proszę: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=1543&highlight=kodowanie+kluczyka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość chomik1980

U mnie pilot miał słaby zasięg więc wymienilem baterie zasięg pozostał taki sam czyli ok 1m przy otwieraniu teraz niestety cos padło nie otwiera mi z kluczyka ale zamyka i to z paru metrów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie pilot miał słaby zasięg więc wymienilem baterie zasięg pozostał taki sam czyli ok 1m przy otwieraniu teraz niestety cos padło nie otwiera mi z kluczyka ale zamyka i to z paru metrów

 

Spróbuj zakodować na nowo pilota-zobacz jaki będzie efekt.Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

po zakupie auta wymieniłem baterie w pilocie (zintegrowany w kluczyku). Pilot działa, ba, nawet zamyka i otwiera auto.. niestety, robi to nieprzewidywalnie - raz otwiera, innym razem w ogóle auto nie reaguje.. czasami aby otworzyć, muszę wcisnąć guzik "zamknij" i dopiero "otwórz" - wówczas zadziała..

 

pomijam katastrofalny zasięg.. praktycznie jego brak..

 

1. dlaczego tak się dzieje?! wina pilota? czujnika w aucie? a może jakiegoś zestrojenia?

 

2. gdzie jest odbiornik (oryginalny) - bo nie wiem, gdzie kierować kluczykiem..

 

To jest model 1998 więc chyba nie ma czegoś takiego jak kodowanie pilota.. zresztą, generalnie on działa, tylko nie rozumiem, dlaczego czasami działa czasami nie..

 

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

po zakupie auta wymieniłem baterie w pilocie (zintegrowany w kluczyku). Pilot działa, ba, nawet zamyka i otwiera auto.. niestety, robi to nieprzewidywalnie - raz otwiera, innym razem w ogóle auto nie reaguje.. czasami aby otworzyć, muszę wcisnąć guzik "zamknij" i dopiero "otwórz" - wówczas zadziała..

 

pomijam katastrofalny zasięg.. praktycznie jego brak..

 

1. dlaczego tak się dzieje?! wina pilota? czujnika w aucie? a może jakiegoś zestrojenia?

 

2. gdzie jest odbiornik (oryginalny) - bo nie wiem, gdzie kierować kluczykiem..

 

To jest model 1998 więc chyba nie ma czegoś takiego jak kodowanie pilota.. zresztą, generalnie on działa, tylko nie rozumiem, dlaczego czasami działa czasami nie..

 

 

pozdrawiam

 

A dlaczego twierdzisz że wersji '98 niema kodowania?A właśnie że jest ;) Zakoduj jeszcze raz i sprawdź jaki jest efekt,bo wszystko wskazuje na to że trzeba to zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twierdzę, że nie ma kodowania, bo wszędzie na forum przy procedurach kodowania jest napisane, że od wersji 1999...

 

W książce serwisowej do mojego auta jest procedura kodowania (1 sek wciśnięty przycisk, później otworzyć mechanicznie) - nie pomaga, podobnie jak inne opisywane na forum procedury kodowania

 

 

 

W związku z powyższym dwa konkretne pytania:

 

1. Gdzie jest czujka/antena w aucie, która odbiera sygnał z pilota??

 

2. Jak sprawdzić moc nadajnika w pilocie (chce mieć pewność, że emituje zawsze sygnał z taką samą mocą)..

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Twierdzę, że nie ma kodowania, bo wszędzie na forum przy procedurach kodowania jest napisane, że od wersji 1999...

 

W książce serwisowej do mojego auta jest procedura kodowania (1 sek wciśnięty przycisk, później otworzyć mechanicznie) - nie pomaga, podobnie jak inne opisywane na forum procedury kodowania

 

 

 

W związku z powyższym dwa konkretne pytania:

 

1. Gdzie jest czujka/antena w aucie, która odbiera sygnał z pilota??

 

2. Jak sprawdzić moc nadajnika w pilocie (chce mieć pewność, że emituje zawsze sygnał z taką samą mocą)..

 

 

Zapewniam Cię-jest kodowanie...Z tego co wiem,antena jest w lewym słupku z przodu.Koduj tak:wsadź kluczyk do zamka i jednocześnie przekręcając kluczyk naciskaj przycisk zamykania,otwierania-będzie działało ;)

P.S. Jak byś zauważył mam Passka z tego samego roku-u mnie (i nie tylko) działa ten sposób :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

przestaly mi dzialac raptownie i bez przyczyny dwa klucze.

Zamykam samochod a za godzine wychodze a pilot nie dziala wzialem zapasowy i tez nic. Wymienilem baterie probowalem programowac te piloty ale nic zadnej reakcji nie mam pojecia co moze byc dostalem sie do modulu komforfu ale nic suchutko czysciutko, sprawdzalem bezpieczniki i tez nic. Samochod otwiera sie z klucza ale jezeli ktorys z pasazerow otworzy drzwi przed wlozeniem klucza w stacyjke wlacza sie alarm

Moze ktos sie spotkal z taka sytuacja bo ja nie mam pojecia co moze byc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dawidw7

Witam jestem nowym użytkownikiem forum wiec sory jedli coś będzie nie tak mam paska b5 variant 4x4 19 tdi 130 wszystko było pięknie aż przestało działać otwieranie z pilota ale pierwsza myśl to bateria jak padło wszystko a nowa bateria nie pomogła to już było mniej ciekawie po wyjęciu modułu wysuszeniu go wszystko zaczęło działać ale nie na długo 30min ponowne wysuszenie i powtórka z rozrywki zapasowy kluczyk ta sama historia pomóżcie proszę a piny ok :dolamam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam jestem nowym użytkownikiem forum wiec sory jedli coś będzie nie tak mam paska b5 variant 4x4 19 tdi 130 wszystko było pięknie aż przestało działać otwieranie z pilota ale pierwsza myśl to bateria jak padło wszystko a nowa bateria nie pomogła to już było mniej ciekawie po wyjęciu modułu wysuszeniu go wszystko zaczęło działać ale nie na długo 30min ponowne wysuszenie i powtórka z rozrywki zapasowy kluczyk ta sama historia pomóżcie proszę a piny ok :dolamam

 

Post #61 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanko a jednocześnie proszę o pomoc. Wczoraj nie mogłem otworzyć samochodu. Posiadam Passata 2000r Zawsze otwieram samochód pilotem w kluczyku ponieważ moj pasek nie posiada zamków sa zaślepione jedyny zamek który posiadam to jest w bagażniku ale jego nie używałem nigdy i nie da sie go przekrecić mimo ze wpsikałem tam prawie cała tube w40. dzisiaj musiałem wezwać pomoc co otwieraja zamki gość otworzył i tyle. Teraz jest problem ponieważ nie moge zamknąc ani otworzyć samochodu wkładam kluczyk do stacyjki włącza sie alarm przestaje po jakimś czasie wyć i odpalam i jade. Nadmieniam również że wyminiłem dzisiaj baterie w pilocie bo myślałem że sie spalily. Moje pytanie brzmi czy możliwe że kluczyki sie rozkodowały i czy jest jakas możliwość ich zakodowania bez używania zamków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego benek5, wczoraj i dziś miałem identyczną sytuację. Wczoraj całe szczęście w nieszczęściu dostałem się do auta bo jeden rygielek nie zaskoczył. Po kilku próbach i walce z przyciskami w pilocie i na drzwiach jakoś udało mi się odblokować centralny, natomiast dzisiaj nie mogę dostać się do auta! Z tego co czytam na forum to prawdopodobnie winny jest zamek drzwi kierowcy (luty) lub moduł komfortu (wilgoć, woda). Również mam powyciągane wkładki w drzwiach, bo poprzedniemu właścicielowi włamano się i w ten nieszczęsny dla mnie sposób zabezpieczył się przed kolejnymi kradzieżami.

Jeśli ma ktoś może namiary na dobrego elektryka lub może ktoś z forumowiczów bawił się już w taką naprawę to będę wdzięczny za wszelkie namiary. Najlepiej Koszalin i okolice.

Dodam, że zanim wszystko szlag trafił, to wariował mi rygielek w drzwaich kierowcy, drzwi się zamykały jak im się podobało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego benek5, wczoraj i dziś miałem identyczną sytuację. Wczoraj całe szczęście w nieszczęściu dostałem się do auta bo jeden rygielek nie zaskoczył. Po kilku próbach i walce z przyciskami w pilocie i na drzwiach jakoś udało mi się odblokować centralny, natomiast dzisiaj nie mogę dostać się do auta! Z tego co czytam na forum to prawdopodobnie winny jest zamek drzwi kierowcy (luty) lub moduł komfortu (wilgoć, woda). Również mam powyciągane wkładki w drzwiach, bo poprzedniemu właścicielowi włamano się i w ten nieszczęsny dla mnie sposób zabezpieczył się przed kolejnymi kradzieżami.

Jeśli ma ktoś może namiary na dobrego elektryka lub może ktoś z forumowiczów bawił się już w taką naprawę to będę wdzięczny za wszelkie namiary. Najlepiej Koszalin i okolice.

Dodam, że zanim wszystko szlag trafił, to wariował mi rygielek w drzwaich kierowcy, drzwi się zamykały jak im się podobało.

Witam ,

ja wczoraj poradziłem sobie tak jak pisałem padły mi baterie w pilocie aby otworzyc samochod wezwałem pomoc i gośc mi otzworzył go w banalsny sposob po wyjeciu zaslepki z zamka na konću jest srubka która wystarczy przekrecići i drzwi sie otweirają to mnie kosztowało 100 zł :/ wczoraj pojechalem do tego goscia i okazło sie ze po wymianie bateri w pilocie wystarczyło go zaprogramować i wszytsko działa elgancko ( nie ma możliwości zaprogarmowania pilota bez zamków) wsumie naprawa 120 zł mam namiar na osobe ale z kielc a ze dzwi wariują to zanczy ze jakies ''swicze'' sa popsute i trzeba je zrobić 50 zł od drzwi u mnie jest to samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W passacie b5 1997r sedan nie działa zamek z kluczyka w drzwiach kierowcy.

Problem jest o tyle skomplikowany że centralka również nie działa, jak stwierdzili koledzy

w odpowiedzi na innego posta, w wyniku zalania modułu komfortu.

 

Jak otworzyć drzwi kierowcy z zepsutym zamkiem?

Kiedy do auta dostałem się z kluczyka przez drzwi pasażera, próbowałem odryglować

drzwi klamką, jednak na próżno.

Muszę dostać się do bezpieczników i modułu komfortu,

jak wiadomo można tylko po otwarciu drzwi :P

 

Z góry dzięki za propozycje.

______________________________________

auto.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W passacie b5 1997r sedan nie działa zamek z kluczyka w drzwiach kierowcy.

Problem jest o tyle skomplikowany że centralka również nie działa, jak stwierdzili koledzy

w odpowiedzi na innego posta, w wyniku zalania modułu komfortu.

 

Jak otworzyć drzwi kierowcy z zepsutym zamkiem?

Kiedy do auta dostałem się z kluczyka przez drzwi pasażera, próbowałem odryglować

drzwi klamką, jednak na próżno.

Muszę dostać się do bezpieczników i modułu komfortu,

jak wiadomo można tylko po otwarciu drzwi :P

 

Z góry dzięki za propozycje.

 

Klamką nie otworzysz skoro masz zamek zablokowany,chociaż czasami i ta sztuka się udaje :-D

Zamek zepsuty-czyli nie da się wożyć kluczyka?Możesz popsikać WD40 i wyczyścić wkładkę,później postaraj się otworzyć kluczykiem i po sprawie.Jeżeli się nieda to musisz w jakiś cudowny sposób zdemontować tapicerkę.Z bardziej inwazyjnych sposobób-pociągnąć dół tapicerki żeby wyskoczyły obydwa wkręty mocujące tapicerkę od dołu (oczywiście po ówczesnym odkręceniu śrub pod klamką-TU masz odpowiedni wątek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

No niestety z zamkiem grubsza sprawa.

Kluczykiem mogę kręcić ale na tym się kończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności