Skocz do zawartości
Gość dawid77

Nie działa pilot centralnego zamka

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam pytanie;

mam Passata B5 1.9TDI 131KM, 2001 - mam TYLKO jeden kluczyk (scyzoryk z 3ma przyciskami).

Centralny działa z kluczyka, auto odpalę etc ale nie działa zamykanie z pilota.

Nie wiem jak mam "nauczyć" scyzoryk, żeby zamykał i otwierał z pilota auto.

Radio mam nieoryginalny (JVC), po wyłączeniu zapłonu gra nadal, musże wyłączać je ręcznie.

Gdzieś wyczytałem, że to może być problem ?

Jeśli tak to w takim razie jak mam "nauczyć" pilota w kluczyku, żeby zamykał i otwierał auto ?

Co zrobić żeby wszystko grało jak ta lala ? :-)

Dzięki za pomoc !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się do tematu, bo pojawił sie problem i nie wiem jak go rozwiązać.

Zamknąłem dzisiaj auto z pilota (zwykły kluczyć 97 rok bez scyzoryka z dwoma przyciskami) i to by było na tyle.

Teraz nie mogę auta otworzyć ani z kluczyka ani z pilota, wymieniłem baterie w pilocie ale niestety bez efektu.

Drugi kluczyć mam bez pilota, ale też nie otwiera drzwi.

Działa mi tylko jedna wkładka (właściwie działała) więc nie mam możliwości wejścia przez drzwi pasażera albo bagażnik.

HELP bo nie wiem co robić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja z kolei podzielę się z Wami moim doświadczeniem. Od miesiąca wertowałem forum w poszukiwaniu pomocnych mi informacji. Wszystko co znalazłem to wypróbowałem. Problemem był brak reakcji pilota na przycisk otwierania - zamykanie nie za każdym razem ale działało. Zacząłem od wymiany bateryjek - oczywiście rezultatu brak. Próbowałem zakodować pilot metodą kluczyka w stacyjce i zamku - również nie zadziałało, brak sygnału dźwiękowego po zakończeniu procedury (passat b5 98r). Pilot niby działał bo dioda się migała. postanowiłem zmierzyć miernikiem microstyk w pilocie czy dobrze przewodzi - microstyk sprawny. Nie miałem już żadnych pomysłów i zacząłem pisać post w tym temacie. Postanowiłem zamieścić zdjęcie wnętrza pilota. Wtedy eureka!!!! po przybliżeniu zdjęcia okazało się że trymer nie styka do płytki - gołym okiem nie było tego widać. Poniżej zdjęcie. Tak że jeśli komuś pilot zaczyna świrować w sensie raz działa a raz nie, lud jeśli trzeba mocno przyciskać przyciski to polecam przelutować płytkę w pilocie. Teraz pilot działa jak należy i ma większy zasięg niż wcześniej.

 

P1050405.jpg

Bez tytułu.jpg

Edytowane przez Tipacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, u mnie po wymianie baterii w jednym z dwóch pilotów przestały działać obydwa.

Autko mogę normalnie odpalić co świadczy, że immo w kluczykach działają normalnie.

Czy pomoże ponowne zakodowanie kluczyków VCDS-em ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, u mnie w passacie też był problem z oryginalnym pilotem mianowicie nie działało otwieranie zamykanie i klapa co się później okazało to była wina radia nieoryginalnego odpiołem całkiem kostkę z radia i nagle wszystko ożyło później modyfikacja w elektronice i po problemie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym tam spróbował zakodowac je od nowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

co moze byc przyczyna ze centralny zamek kompletnie nie dziala z kluczyka w zamku ale w kabinie guzikiem dziala? Z pilota to niewiem bo umarl juz dawno temu. Ogolnie od czasu do czasu zalapie i zadziala le to b rzadko.

To bedzie wina modulu komfortu czy mikrostykow w zamku

dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. U mnie jest tak a mianowicie wymieniłem baterię a dalej samochód otwieram i zamykam z około 2 metrów i to muszę z boku łapać co może być przyczyną tego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem mianowicie zmieniłem radio w aucie passat b5 1.9 TDI 2000r , i nie wiadomo dlaczego auto przestało reagować na pilota , a wcześniej wszystko było okej , po wyjęciu radia całkowicie pilotem można było tylko zamknąć auto . Proszę o pomoc !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem z b5 fl pilot sam się rozkodowuje w niedziele był kodowany vagiem a w środę już nie działał co może być przyczyną komfort 1c0959799b kodowanie 00258

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka panowie, jestem tu nowy i z góry przepraszam że odgrzebuje ale potrzebuje pomocy :(

Więc niedawno stałem się szczęśliwym posiadaczem Passata B5 kombi auto sprowadzone na życzenie ale niestety problem jest taki iż go w ogóle nie znam :D Pasek jest z 2000r no i tak:

Problem jest taki iż nie działa centralny z pilota, pilot łezka całkiem nowy dioda mruga pięknie na pilocie jest kod: 5FA007680 433MHZ

Centralny z zamka zamyka się bez żadnego zająknięcia a z pilota nawet nie reaguje. Próbowałem go adaptować i nic ale odkryłem pewną ciekawostkę która może i mnie wyprowadzi z tego problemy.

Otóż gdy otwieram drzwi kierowcy nie zapala się oświetlenie, gdy już wsiądę do środka i zamykam auto od środka (przycisk przy szybach) to wszystkie drzwi się ryglują z wyjątkiem drzwi kierowcy tzn. Drzwi kierowcy się zamykają i po chwili otwierają tak jakby komputer widział że te drzwi są otwarte i nie ma potrzeby je zamykać.

I teraz pytanie: :D

Nie działająca centralka z pilota może być z winy uszkodzonego zamka od drzwi kierowcy ? Czy może to wina pilota który jest źle dobrany :)

Jak rozwiązać ten problem ? Dodam że mam tylko jeden kluczyk do paska :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 2000 roku nie było łezki a scyzoryk...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mój był zmieniany :P W 2000r klapa tylna była już na micro ?

Ale może mi ktoś pomóc uaktywnić centralny z pilota ? Od czego zacząć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Siemka panowie, jestem tu nowy i z góry przepraszam że odgrzebuje ale potrzebuje pomocy :(

Więc niedawno stałem się szczęśliwym posiadaczem Passata B5 kombi auto sprowadzone na życzenie ale niestety problem jest taki iż go w ogóle nie znam :D Pasek jest z 2000r no i tak:

Problem jest taki iż nie działa centralny z pilota, pilot łezka całkiem nowy dioda mruga pięknie na pilocie jest kod: 5FA007680 433MHZ

Centralny z zamka zamyka się bez żadnego zająknięcia a z pilota nawet nie reaguje. Próbowałem go adaptować i nic ale odkryłem pewną ciekawostkę która może i mnie wyprowadzi z tego problemy.

Otóż gdy otwieram drzwi kierowcy nie zapala się oświetlenie, gdy już wsiądę do środka i zamykam auto od środka (przycisk przy szybach) to wszystkie drzwi się ryglują z wyjątkiem drzwi kierowcy tzn. Drzwi kierowcy się zamykają i po chwili otwierają tak jakby komputer widział że te drzwi są otwarte i nie ma potrzeby je zamykać.

I teraz pytanie: :D

Nie działająca centralka z pilota może być z winy uszkodzonego zamka od drzwi kierowcy ? Czy może to wina pilota który jest źle dobrany :)

Jak rozwiązać ten problem ? Dodam że mam tylko jeden kluczyk do paska :)

 

Problemem w zamykaniu drzwi kierowcy jest micro-switch w zamku. Jest on uszkodzony i tak jak piszesz, wykrywa, że są cały czas otwarte drzwi.

 

Masz tylko jeden kluczyk? Może ktoś dorobił kluczyk dorabiając sam grot dlatego nie pasuje pilot.

 

Klapa tylna z micro-switchem była w wersjach poliftowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o oto chodzi że kluczyk jest prawie jak nowy i też to podejrzewam ale jak sprawdzić czy elektronika jest odpowiednia pod mój moduł komfortu ? Jakoś po numerach czy jak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam od jakiegoś czasu borykam się z problem u siebie w aucie a mianowicie szwankuje mi centralny zamek. Przyczyny są następujące jakie zauważyłem:

- otwierają się i zamykają bez problemu z kluczyka w zamku wszystkie drzwi,

- z pilota w kluczyku drzwi się otwierają, ale przy zamykaniu muszę kilkakrotnie naciskać zamkniecie, bo nie uzbraja mi się alarm i nie błyskają kierunkowskazy przy zamknięciu za pierwszym razem (sporadycznie załapie od razu) i muszę to robić aż do skutku,

- od niedawna drzwi pasażera mi się nie otwierają z centralnego pilota a z kluczyka w zamku bez problemu się otwierają i zamykają, zdarza się że załapią drzwi i się otworzą, ale później jest sytuacja, gdzie się już nie zamkną i muszę bezpośrednio z kluczyka zamykać,

- na komputerze wyskakują mi dwa błędy z centralnym zamkiem a mianowicie tylne lewe i prawe przednie drzwi w module komfortu.

 

Nie wiem czy da się to naprawić bez wymiany zamków, czy jednak trzeba je wymienić na nowe i wszystkie problemy znikną wraz z ich wymianą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Problemem w zamykaniu drzwi kierowcy jest micro-switch w zamku. Jest on uszkodzony i tak jak piszesz, wykrywa, że są cały czas otwarte drzwi.

 

Masz tylko jeden kluczyk? Może ktoś dorobił kluczyk dorabiając sam grot dlatego nie pasuje pilot.

 

Klapa tylna z micro-switchem była w wersjach poliftowych.

 

Ja mam przedliftowego i w klapie bagażnika jest microswitch (w zamku). Wiem, bo sam go wymieniałem ;)

 

Pozdrawiam.

 

 

 

Poza tym wie ktoś jak można "zregenerować" uszkodzony pilot? Jakby zwarcie w nim było. Baterie wymieniłem, a próba programowania nie daje efektu. Kupiłem drugi używak i zaprogramowało mi go od razu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Opiszę swój problem z Passatem B5FL 2001r. 1.8 T.

Nie działa mi zamykanie autka z pilota, w ogóle nie reaguje. Wcześniej pilot działał normalnie, również po wymianie baterii. Któregoś dnia chcąc otworzyć auto otworzyły mi się tylko drzwi kierowcy i od tamtej pory zamarł. Dioda w pilocie miga, oświetlenie w środku ok, szyby ok, radio po wyjęciu kluczyka ze stacyjki wyłącza się, bezpiecznik nr14 sprawny (kiedy go sprawdzałem to po ponownym włożeniu załączył się alarm, który wyłączyłem poprzez włożenie kluczyka do stacyjki), zajrzałem do modułu komfortu wszystko suche jak nowe.

Kiedy zamykam auto od środka klawiszem w drzwiach kierowcy zamykają się wszystkie drzwi po czym od razu drzwi kierowcy się otwierają (bolec wyskakuje, pozostałe są zamknięte).Dodam, że z kluczyka zamykają się tylko drzwi kierowcy i nieraz ciężko przekręcić kluczyk w zamku.

Błędy zczytane Polskim VAG-iem 4.9

Kluczyk 1 przekroczona wartość adaptacji

Siłownik zamka centralnego lewy przód-F220 nieprawidłowy sygnał

Siłownik zamka centralnego lewy tył-F222 nieprawidłowy sygnał

Co mogę zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdzić zamek w drzwiach kierowcy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, sprawdzę zamek w drzwiach bo na pewno jest coś z nim nie tak ale myślisz, że może mieć to coś wspólnego z pilotem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności