Skocz do zawartości
Gość kikom

Jaki rodzaj swiatel mam w moim pasku?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kikom

Witam Forumowiczow,

Mam otoz pytanie umieszczone w temacie. Problem pojawil sie ostatnio kiedy czesciej gasna mi lampy przednie - chodzi o swiatla mijania - wczesniej zdarzylo sie to moze ze trzy razy, ostatnio ze dwa razy w ciagu miesiaca. Nie gasnie jedna lampa tylko raz lewa a raz prawa.

Poczytalem forum i uzytkownicy poradzili mi ze najpewniej konczy sie zywotnosc zarowki (zarnika). Postanowilem kupic na allegro zarniki, ale po lekturze na forum zaczalem sie zastanawiac czy mam xenony czy zwykle soczewki (jesli to roznica :) )

W moim aucie (tdi 130 KM 2003r.) nie mam automatycznej regulacji polozenia swiatla jest reczne nastawianie, nie mam wycieraczek na lampach, a jednak swiatla daja wyzazna bialoniebieska poswiate :(

Maciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jak wrzucisz jakies zdjecia lamp, mozeszc miec jednyk lampy halogenowe i dolozony zestaw xenonow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kikom

Dzieki za szybka odpowiedz, zona jest w pracy jak wroci po 16 umieszcze zdjecia a teraz poki jej nie ma walne sobie ze dwa piwka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kikom napisz mi czy masz migacze w tych lampach w srodkowej czesci reflektora, czy w zewnetrznej?

Mam na mysli, czy masz takie:

4773234092ou6.th.jpg

a moze takie:

489365120td0.th.jpg

Edytowane przez Hudzior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kikom

Witam Hudzior,

Migacze mam po zewnetrznej stronie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem polowicznie rozwiazany.. Migacz po zewnetrznej - masz soczewki do zwyklych halogenow i takie tam tez zarowki powinny siedziec.. Chyba ze ktos "ulepszyl" na zarnik xenonowy.. Za lampa sa plastikowe kopulki szczelnie zamkniete.. Czy jest cos tam kombinowane? Wystaja jakies kable, czy jest oryginalna wtyczka?

Masz spryski w zderzaku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kikom

Witam Wadolek,

Sa plastiki szczelnie zamkniete, jest oryginalna wtyczna, spryskiwaczy nie ma w zderzaku, po 16 zamieszcze zdjecia. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. A może koledze pada główny włącznik świateł. Mi też się tak przydarzyło ale lampy gasły obie na raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy po wlonczeniu swiatel odrazu swieca na mocno ,,,niebiesko,, czy trzeba chwile poczekac az sie rozgrzeja? mozliwe ze masz zwykle h7 zarowki xenon look ,bo ori xenonow to nie posiadasz.

Edytowane przez kris22bln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a czy po wlonczeniu swiatel dorazu swiece

 

Weź no to popraw ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kikom

Mysle ze gdyby to byl wylacznik wtedy faktycznie obie lampy by sie wylaczaly, a tak nie jest, jesli chodzi o to czy trzeba poczekac chwile, az sie lampy rozgrzeja - to tak, ale trwa to okolo 2 sekund i swieca jasno.

 

Zalaczam zdjecia moich lamp.

DSC06613.jpg

DSC06616.jpg

DSC06618.jpg

DSC06628.jpg

DSC06635.jpg

Edytowane przez kazio
scalono

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To xenony... naprawdę nie widzisz różnicy w barwie i jasności światła jak jeździsz samochodem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kikom

Widze roznice, ale wyczytalem ze xenony musza miec autoregulacje polozenia, wiec zwatpilem i pomyslalem ze to moze soczewki halogenowe bo bodajze takie tez sa.

Czy zarnik do tych lamp to D2S?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś włożył sobie xenon prawdopodobnie,bo widać chyba przetwornice,żarniki powinny być D2s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz czy od tego pudelka ida jakies kabelki do zarowki. Powiem szczerze ze oryginalnej przetwornicy nie widzialem. Jezeli sa dolozone to prawdopodobnie powinny byc kabelki bo w takiej lampie sa chyba zarowki H4. I moze byc zarnik D2S pod gniazdo H4.

 

P.S. Oryginalna przetwornica w tych lampach tez jest tak przyczepiona?? Jest na zewnatrz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zobacz czy od tego pudelka ida jakies kabelki do zarowki. Powiem szczerze ze oryginalnej przetwornicy nie widzialem. Jezeli sa dolozone to prawdopodobnie powinny byc kabelki bo w takiej lampie sa chyba zarowki H4. I moze byc zarnik D2S pod gniazdo H4.

 

P.S. Oryginalna przetwornica w tych lampach tez jest tak przyczepiona?? Jest na zewnatrz?

wygląda to na ori przetwornicę,a żarówki ori to H1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to sa orginalne przetwornice od helli z numerem 5dv 008 290-00

montowane sa np w bmw e60 x5 ,db w211 audi a8 a6 itd

dotego jest i zaplonik z numerem 5dd 008 319 00

mozesz mniec palniki d2s lub d2r obydwa pasuja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wygląda to na ori przetwornicę,a żarówki ori to H1

 

Co do przetwornic to nie wiem ale normalne żarówki to H7 a nie H1. Może mieć założone HID-y z mocowaniem H7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do przetwornic to nie wiem ale normalne żarówki to H7 a nie H1. Może mieć założone HID-y z mocowaniem H7

 

Nie ma zalozonych zadnych hidow tylko ori przetwornice od helli , i zarowka jest d2s lub d2r ktora siedzi w tym malym czarnym zaplonniku gdzie widac kabel idacy z przetwornicy do zaplonika .

 

Demontujac ten zaplonnik pamietaj ze zarowka siedzi w ,,nim, wiec jak go juz wyjmniesz wtedy mozesz zlapac zarowke -za plastikowa czesc , przekrecic w lewo i wyjac.

 

jezeli bedziesz odlaczal kabel od zaplonika to mozesz zwrocic uwage na to ze w pierwszej kolejnosci powinienes wyjac zarowke a pozniej odlaczyc kabel ,chyba ze ktos to zrobil predzej w odwrotnej kolejnosci to juz te ,,zabezpieczenie ,, kabla nie bedzie juz tak mocno trzymac jak predzej ale i tak trzyma kabel i nie ma prawa sie wypiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przeciez nie napisałem że ma HID-y tylko, że moze mieć. Przecież jak nie widzisz oprawki żarówki to nie wiesz jak ona jest zamocowana do ori gniazda lampy które jest przecież H7 ?

 

Albo HID-owy zarnik z mocowaniem H7 albo jakaś przejściówka. To czarne może jest ori ale to zupełnie inne niż np w A6 którą znam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności