Skocz do zawartości
lazym

Jak zamontować tempomat.

Rekomendowane odpowiedzi

witam jakie manetki kupić do Passata b5 atj tdi rok 2000

 

manetki do tempomatu i okablowanie to na pewno co jeszcze

 

macie jakieś numery części co by były dobre do mojego passka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam jakie manetki kupić do Passata b5 atj tdi rok 2000

 

manetki do tempomatu i okablowanie to na pewno co jeszcze

 

macie jakieś numery części co by były dobre do mojego passka

Przeczytaj watek,jest wszystko opisane:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i mam taką sprawę a mianowicie zainstalowałem dziś tempomat i próbowałem go aktywować lecz po przejechaniu kilometra może 2 zaświeciła mi się kontrolka ESP! Jak chcę wył. przyciskiem to zero reakcji,POMOCY!Kontrolka świeci od tempomatu.

Kable wlutowałem od góry przy kompie(nie miałem oryginalnych PIN) wedle kolorów jak były podane w tym temacie i teraz nie wiem czy to mój błąd czy kolory kabli są inne w moim pasku??

pozdrowionka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posprawdzaj jeszcze raz dokładnie. montowałem tempomat już w kilku paskach i w różnych rocznikach, wszędzie kolory się zgadzały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam właśnie teraz wróciłem i sprawdzałem wszystkie kabelki jeszcze raz i są OK ,tempomat działa,jest OK ale ta kontrolka od ESP dalej świeci jak na postoju przyciskam to gaśnie i świeci ale podczas jazdy się świeci cały czas!!

Doradźcie co z tym fantem teraz mam zrobić??

Co mogło się stać z tym ESP że teraz świeci podczas jazdy??

pozdrowionka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam właśnie teraz wróciłem i sprawdzałem wszystkie kabelki jeszcze raz i są OK ,tempomat działa,jest OK ale ta kontrolka od ESP dalej świeci jak na postoju przyciskam to gaśnie i świeci ale podczas jazdy się świeci cały czas!!

Doradźcie co z tym fantem teraz mam zrobić??

Co mogło się stać z tym ESP że teraz świeci podczas jazdy??

pozdrowionka

 

Kolego na 100% bawiłeś się czujnikiem ustawienia kata kierownicy gdy była zdjęta i ESP zgłupiało. Ja miałem identycznie. Musisz zdjąć kiere i ustawić dokładnie na środku, tylko bardzo delikatnie ten czujnik. Tam jest w środku taka zwijana tasiemka i łatwo ja uszkodzić. Jest tez tam takie oczko i gdy czujnik jest ustawiony na środku pokazuje się tam chyba biały kolor (sprawdź to dokładnie, jest opisane na forum). Jeżeli się nie uda ustawić to znaczy że najprawdopodobniej ja uszkodziłeś ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt przestawiłem trochę kierownicę bo wcześniej miałem ją jadąc na wprost lekko w lewą stronę więc zakładając pomyślałem żeby ją wyprostować i założyłem inaczej niż była przed montaż tempomatu,więc będzie mnie czekało ponowne zdejmowanie kierownicy.

pozdrowionka

 

Witam zdjąłem kierownicę i założyłem tak jak była przed montażem tempomatu i aktywowałem ESP i ABS,teraz jest wszystko oki.

pozdrowionka

Edytowane przez Vittoriok
dopis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie pisałem o kierownicy ... jak zdejmiesz kierownice i te plastiki pod nią to w celu wymiany manetki do tempomatu musisz odkręcić czujnik kąta położenia kierownicy i to jego musisz ustawić dokładnie "na wprost" a nie kierownicę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czujnik kąta położenia kierownicy i to jego musisz ustawić dokładnie "na wprost"

Jest dokladnie tak jak kolega napisal.Ja mialem dokladnie to samo u siebie i nie mozesz ustawic go dokladnie na srodku tylko przekrec max w lewo i pozniej max w prawo i oblicz ile masz pelnych obrotw pozniej musisz je podzielic na pol i tak ustawic czujnik kata skretu.Powodzonka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przekrec max w lewo i pozniej max w prawo

 

dokładnie, tylko delikatnie i z wyczuciem bo łatwo zepsuć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tylko delikatnie i z wyczuciem

To jest oczywiste :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zainstalowałem dziś tempomat i próbowałem go aktywować lecz po przejechaniu kilometra może 2 zaświeciła mi się kontrolka ESP! Jak chcę wył. przyciskiem to zero reakcji,POMOCY!Kontrolka świeci od tempomatu.

 

poczytaj TEN wątek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie czy w moim bedzie dzalal prawidlowo, i czy jest ktos z okolic Gorzowa wlkp lub w irlandi ktory montowal sobie tempomat czy moglby mi to zrobic bo ja z elektryka to na bakier oczywiscie za odplata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Nie znalazłem tylko jaki numer klucza trzeba użyć do odkręcenia kierownicy.

Nie chciałbym rozmontować wszystkiego i zasuwać pieszo do sklepu po klucz, wiec jak ktoś pamięta byłbym wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klucz T55 do odkręcenia kierownicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i czy jest ktos z okolic Gorzowa

 

Ja w Szczecinie mam dobrego fachowca bo mi montował. Jeśli te 100 km masz ochotę dojechać podam numer na pw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja obecnie jestem w Irlandi a w polsce bede dopiero w czerwcu i zdalo by sie miec to cudo na trase, bede robic u siebie w Irlandi, ale dzieki Łysy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam Paska Z 97r TDI i chciałbym założyć tempomacik. Mieszkam w Gołdapi czy ktoś z okolicy mógłby mi to zamontować?? pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam 97r. i myslalem ze sobie nie poradze a to zadna filozofia i nic trudnego. Jak masz troche checi to sam bez problemu zalozysz. Kup sobie ori wiazke z ASO lub u getem-a i po klopocie. A jaki bedziesz dumnny z siebie ze sam zalozyles.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie

Nie mam ETK-i ,może ktoś podać numery serwisowe "konektorów" do kostek podszybia dla wersji 3B rok 97/98 AFN ?

Na drugiej stronie jest wykaz dla 3BG z prostokątnymi pinami ,a w moim są podobno okrągle.

Edytowane przez marek29

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności