Skocz do zawartości
kondzio2001

awaria elektrycznych szyb po obu stronach z przodu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość czarnyn

Witam

 

Widze ze temat sie nie rozwija, ale dopisze co mi sie udało zrobic

Rozbebeszyłem sterownik do szyb i znalazłem wypalony punkt lutowniczy na którym odkłado sie cale napiecie przy pracy silnika. polutowałem i jest OK.

 

Czarny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do dzis nie uporalem sie z szybami. Podmienilem blache wraz z calym osprzetem i bez zmian. Mam wiec pytanie czy jesli podmienie modul komfortu na nowy z tym samym numerem to musze go programowac czy wystarczy go wpiac w miejsce starego by sprawdzic czy to nie jego wina?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu kumpel zamieniał moduł komfortu na inny z tym samym oznaczeniem, nic nie wpisywał nie przestawiał i działał poprawnie. Więc chyba wystarczy tylko podmienić. Jak masz kogoś z paskiem 3B to podmień i sprawdź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podmieniłem, niestety bez zmian już mnie k...ca bierze, poradźcie coś ba ja juz nie wiem co czynić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moduł komfortu jest pod nogami kierowcy jak się nie mylę, a sterownik w drzwiach kierowcy został sprawdzony? Może wtyczka lekko się poluzowała i nie łączy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cala blacha z drzwi lacznie z motorem i sterowaniem zostala podmieniona i caly czas tylko cos pyka a szyby ani drgna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i ja mam problem.Wczoraj nie działała prawa szyba el. Słychać tylko pyk pyk ale nie drgnie,dziś przestała działać lewa :( i też słychać pry pyr i nic :(

Zraz ide z VAG podępnę i zobacze błędy.Ostatnio też centralny mi szalał,po zamknięciu z pilota po chwili świeciły kierunki,same się włączały,jak zamykałem z kluczyka centr. działał ale nic się nie świeciło.. może to szaleje moduł komfortu?

Ale czy modułma wpływa na el.szyby też??

No i błedów miałem sporo :(

Może ktoś podpowie ?

Address 46 -------------------------------------------------------

Controller: 1J0 959 799 F

Component: 0A Zentral-SG Komf.0001

Coding: 00257

Shop #: WSC 05311

7 Faults Found:

00930 - Locking Module for Central Locking: Rear Left (F222)

27-00 - Implausible Signal

00931 - Locking Module for Central Locking: Rear Right (F223)

27-00 - Implausible Signal

00928 - Locking Module for Central Locking: Front Driver Side (F220)

27-10 - Implausible Signal - Intermittent

00943 - Heated Exterior Mirror: Driver Side (Z4)

35-00 - -

00913 - Window Regulator Switch: Front Right Driver (E81)

27-10 - Implausible Signal - Intermittent

01035 - Electric Window Thermal Protection Active: Passenger

35-10 - - - Intermittent

00944 - Heated Exterior Mirror: Passenger Side (Z5)

35-00 - -

Wiem,że nie działaja mi podgrzewane lusterka ale te inne błędy?

O co chodzi?Pewnie że wariuje centralny i ze nie otwieraja sie szyby...

Czy moduł do wymiany??

Edytowane przez wicher123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy moduł do wymiany??

proponowałbym sprawdzić dokładnie połączenia pomiędzy drzwiami a karoserią - gumowa harmonijka często kable poprowadzone w niej lubią się przecierać , izolacja przewodów może być już popękana co może być powodem braku właściwej komunikacji i zwarcia pomiędzy sobą , następnie zerknął bym na przewody doprowadzone do modułu komfortu celem j/w . Na samiutkim końcu pod lupę wziął bym sam moduł komfortu , najlepiej jednak w tym układzie było by na chwilę zapożyczyć go z innego paska :) o ile to możliwe i sprawdzić czy wsjo działa poprawnie.

PozdraVWiam :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dziś wieczorem zauważyłem, że nie działa mi opuszczanie i podnoszenie szyb, wszystkie cztery, nie działają też podświetlenia opuszczania/podnoszenia u pasażerów, co to może być? bezpiecznik? czy może moduł komfortu (mam wilgoć w aucie)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam dzisiaj tez mam problem z przednia szyba od strony pasazera najpierw nie chciala mi sie zamknac do konca a przy zamykaniu wydawala taki dzwiek jakby kamien gdzies wpadl kiedy kilka razy otworzylem i probowalem zamknac juz wogole nie chciala sie podniesc. Teraz jakos poszla do gory ale ciagle jest taki dzwiek jakby linka sie skrecila. Prosze o pomoc bo nie wiem co teraz wymieniac lub naprawic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz jakos poszla do gory ale ciagle jest taki dzwiek jakby linka sie skrecila.

prawdopodobnie pękła linka lub okręciła się wokół trzpienia silniczka. Niestety musisz rozebrać drzwi bo inaczej nie zobaczysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. moze ktos pomoze.bardzo prosze otoz wszystkie szyby otwieraja sie i zamykaja z kluczyka. jednak nei dziala mi otwieranie tylnej lewej z poziomu dzrzwi pasażera.

od strony kierowcy na panelu w dzrzwiach raz dziala jak mocniej przycisne a raz nie... dziwne... silniczek szyb jest sprawny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ostatnio miałem ten sam problem. Kupiłem auto to szyby działały i nagle przestały. Po przeczytaniu kilku wątków zacząłem od modułu komfortu. Po podniesieniu tapicerki pod nogami kierowcy (tam znajduje się moduł komfortu) wszystko było mokre (typowe dla pastuchów). Wyciągnąłem moduł i sprawdziłem zimne luty - nie pomogła. Następnie odizolowałem wiązkę kabli która idzie do modułu (pod nią było troche zaśniedziałe elementy, które wyczysciłem - oznaka zawilgocenia miedzianych przewodów) okazało się, że w fabrycznych łączeniach kabli (2 grube czerwone od szyb) było mase śniedzi. Uciąłem, zlutowałem i szyby działają.

Także zanim rozbierzesz drzwi odizoluj kable do modułu i je sprawdź.

POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, nie chce zakładać nowego tematu. Od dwóch dni nie działają mi elektryczne szyby. Nic nie naciskałem, wcześniej działały poprawnie. Jak naciskam duży przycisk od blokowania wszystkich szyb albo wyciskam to też nic się nie dzieje. Sprawdziłem bezpieczniki i wszystkie sprawne ( a tu sfoją drogą zagadka, ponieważ wielu bezpieczników nie ma chociaż są na nie dziurki).

Czy ma ktoś jakiś pomysł na te szyby?? Prawde mówiąc nawet cieżko by mi było zdjąć tapicerke z drzwi, ale może przyczyna gdzieś indziej leży?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prosze o wyjasnienie jakie moga byc objawy uszkodzenia sterownika pszedniej szyby pasazera i jak ewentualne uszkodzenie wplywa na modul komf. z gury dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo prosze o schemat instalacji przednich drzwi, mam porwane kable i niewiem jak je polonczyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież kable nie są 1 koloru??? Łączysz kolorami i po sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przecież kable nie są 1 koloru??? Łączysz kolorami i po sprawie.
dokładnie, żaden kolor się nie powtarza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety koledzy nie takie to proste, jakis inteligent popodpinal jakies dodatkowe o innych kolorach. Efekt jest taki, ze wszystko dziala jak chce.Potrzebne mi schematy zeby jakos ogarnac ten bajzel.Wstanie obecnyn nikt niechcial sie zato zabrac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, u mnie w passacie b5 1998 rok, przednie elektryczne szyby padły, pojechałem do elektryka i powiedział mi że wina musi być w module komfortu, i naprawa bedzie kosztowała około 250 zł, i teraz takie pytanie do was, gdzie jest ten moduł komfortu dokładnie ?? jak podpiąłem kompa z vag comem, daje połączenie z modułem komfortu to się nie chce połączyć... także coś dziwnego się dzieje... chyba że w 98 roku nie ma modułu komfortu... ? to gdzie szukać przyczyny nie działających przednich szyb, bo z tyłu jest korba :))

 

no i wyciągłem ten moduł otworzyłem go i wszędzie tam suchutko...

jedynie jeden kabel od masy był zardzewiały, ale sprawidziłem i ma dobry styk z masą... także jestem w kropce...

Edytowane przez bolsfanwk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności