lukaszdaw
-
Liczba zawartości
13 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
Statystyki sprzedającego
- 0
- 0
- 0
O lukaszdaw
- Urodziny 05/02/1983
Informacje osobiste
-
Imię
Łukasz
-
Płeć
Mężczyzna
-
Miejscowość
Lubin
Samochód
-
Silnik
B5(3B) 1.9 TDI-PD 115KM (ATJ)
-
Rok produkcji
1999
-
Panowie, Ponawiam pytanie, Czy to możliwe, ze przy zablokowaniu kól przy 130km/h silnik przesunąl się na poduszkach i stąd teraz z jednej strony polosi brakuje jakby 15mm? Dzięki
-
Dzięki, Faktycznie chyba najszybciej będzie zadzwonić. A jeszcze jedno. Ponieważ z prawej strony brakuje jakby 15mm półosi do mc persona przez co przegub wew pracuje jakby na wyciągnięciu. Czy możliwe aby podczas zblokowania kół przy 130 silnik przestawił się na poduszkach i stąd teraz brakujące 15mm?
-
Czy któryś z kolegów może mi podać numery części o których pisałem powyżej? czy muszę zakładać nowy temat w innym miejscu w tym temacie? Skrzyni biegów: Półosi prawej i lewej: Przegubów zewnętrznych: prawego i lewego:
-
Heheh no to już jest trochę chętnych na ognisko zielonyB5, dzięki za info Jeszcze jedno pytanie: Czy na moich półosiach jest przeciwwaga? Jeżeli tak to czy możliwe jest to, że coś się z nią stało (np. odpadła) i teraz tak trzęsie budą? No i czy możliwe aby trzęsło nawet na postoju, kiedy półosie się nie kręcą? Pzdr
-
Kolejny etap, Mechanik niby wszystko sprawdził (nie mogę tego potwierdzić bo ostatnimi czasy jestem 500km od niego) rozłożył ręce i pyta mnie o rady (gdybym wiedział co on ma zrobić to sam bym to zrobił). Pytanie: 1. Czy może mi ktoś podać numery poniższych części do passata b5 AJM 99' (kombi): Skrzyni biegów: Półosi prawej i lewej: Przegubów zewnętrznych: prawego i lewego: U mnie skrzynia DUK08049 Oznaczenia na półosiach słabo widoczne. 2. Czy jest taka możliwość, że skrzynia którą kupiłem na allegro pochodzi z anglika a tam np. rozstawienie kielichów od przegubu wew jest przesunięte w stosunku do osi skrzyni i dlatego teraz z jednej strony brakuje 1,5 cm? Z innej beczki: Zrobiłem jeszcze test VAGiem i wywaliło mi bład 18076 zawor zespolu pompo-wtryskiwacza P0303 Przerwy zapolonu w cylindrze 3 Ze trzy razy się zdarzyło, że jak auto uruchomiłem a było zimne to tak jakby na 3 gary palił ale jak złapał trochę temp. wyłączyłem go i włączyłem to było ok. Czy to ma coś wspólnego z tymi błedami powyżej? Dzięki Pzdr
-
Etap III tej dziwnej awarii. Jeżeli chodzi o mechanika to go zmieniłem. Udało mi się dojechać do mojej rodzinnej miejscowości z tą telepiącą budą (dystans ok 50km ze średnią prędkością 40km/h) Teraz auto stoi u znajomego, któremu ufam. Przyglądnęliśmy się tematowi i teraz sprawa wygląda tak: Poprzedni mechanik zamienił półosie - dał tą z lewej na prawą i na odwrót. To co zauważyliśmy to, że po odpięciu półosi buda nie drży. Po powrocie do oryginalnego ustawienia półosi (więc do stanu napędu sprzed usterki) budą nadal trzęsie ale: Z prawej strony odległość skrzyni od piasty jest większa o 1,5 cm w stosunku do lewej strony w związku z tym oś z prawej strony jest jakby za krótka (przy skręconym napędzie - wew przegub pracuje na maksymalnym wyciągnięciu). Po odpięciu prawej półosi drgania ustają. W związku z tym wydaje się mi się, że to nie dwumasa bo ona powodowałaby łopotanie budą z półosiami i bez. Skrzynia jaka została zamontowana ma oznaczenie DUK ale pochodzi z Audi A4 - silnik dokładnie taki sam jak w Passacie, podobnie jak mocowanie skrzyni do silnika etc. Pytanie czy możliwe jest aby mimo tego samego oznaczenia skrzyni położenie miejsca na wew przeguby było przesunięte w stosunku do osi silnika? Jak pisałem skrzynia jest DUK ale numer który jest wygrawerowany za oznaczeniem DUK jest inny pierwotna skrzynia miała oznaczenie DUK 08049 nowe ma końcówkę 90. Czy ten numer to numer kolejnej wyprodukowanej części czy ma on znaczenie w doborze skrzyni? Jeszcze raz dziękuje za Wasz czas ale jestem coraz bliższy podpalenia mojego passtucha (jak się zdecyduje to zapraszam na ognisko Pzdr
-
Witam, Etap drugi mojej awarii, Właśnie przyjechałem do domu moją B5 po wymianie skrzyni. Jak pisałem na początku biorąc pod uwagę fakt, że biegi nie chciały wchodzić zdecydowałem się na wymianę skrzyni. Zakupiłem używkę na allegro za 500zl i mechanik miał ją przełożyć. Dzisiaj dostałem info że temat zakończony i mogę przyjeżdżać po auto (stara skrzynia leży w bagażniku, jak będzie chwila to się przyjże co się z nią stało). Jednak po przybyciu na miejscu i odpaleniu auta zaczęło strasznie szarpać budą. Zrobiłem kilometr i przy 60 - 70 to już nie dało się jechać. Niby fajnie bo biegi już działają i auto jeździ ale co to za jazda. Koledzy powiedzcie co to może być - czyżby dwumasa? Jak oddawałem auto to koła były zblokowane ale jak auto było na sprzęgle to silniczek pracował jak ta lala. Po wymianie skrzyni auto jeżdzi ale budą rzuca na prawo i lewo. Jedyne co mi przychodzi do głowy to dwumasa, tylko czy napewno bo najgorszą rzeczą byłoby kupić dwumasę gdy to nie ona powoduje łopotanie autem. Prosze o pomoc.
-
Witam, Panowie potrzebna mi jest Wasza pomoc w ocenie sytuacji. Dwa dni temu jadąc moim passatem B5 AJM z 99 przy 130km/h zblokowało mi obydwa przednie kola, kiedy wyszedlem zobaczyć co się dzieje pod maską wszystko bylo ok tylko dużo dymu z palonego sprzęgła. Wróciłem do samochodu wcisnąłem sprzęgło i odpaliłem auto, silnik pracuje normalnie, jednak po puszczeniu powoli sprzęgła, silnik zdławiło i zgasł. Na zewnątrz zauważyłem kilka kropli jakby oleju pod prawym wew przegubem. Zanim to się stało od około 1,5 miesiąca słyszałem lekkie nieregularne "buczenie" (zwłaszcza na łukach w lewo) pochodzące z prawej strony przedniego koła. Wymieniłem łożysko ale to nie to. Cały czas świecił czujnik abs i asp. Natomiast w dzień felernej podróży na 4 i na 5 słychać było lekki świst jakby ze skrzyni (na luzie wszystko ustawało) Podróż skończyła się lawetą z której przez 1h próbowaliśmy ściągnąć passata (pomogło dopiero przywiązanie do drzewa i odjechanie lawetą) bo tak są zblokowane koła. Na szczęście stało się to już prawie w docelowym miejscu podróży (trasa Lublin - Wrocław - akcja na obwodnicy Wrocławia) Szukam teraz skrzyni biegów i półosi (w tym modelu przegub wew i półoś to jedno) pytanie czy to dobry kierunek i co mogło być powodem takiej awarii Z góry dzięki za pomoc
-
awaria elektrycznych szyb po obu stronach z przodu
lukaszdaw odpowiedział kondzio2001 → na temat → Passat B5 (3B i 3BG)
Witam, Ostatnio miałem ten sam problem. Kupiłem auto to szyby działały i nagle przestały. Po przeczytaniu kilku wątków zacząłem od modułu komfortu. Po podniesieniu tapicerki pod nogami kierowcy (tam znajduje się moduł komfortu) wszystko było mokre (typowe dla pastuchów). Wyciągnąłem moduł i sprawdziłem zimne luty - nie pomogła. Następnie odizolowałem wiązkę kabli która idzie do modułu (pod nią było troche zaśniedziałe elementy, które wyczysciłem - oznaka zawilgocenia miedzianych przewodów) okazało się, że w fabrycznych łączeniach kabli (2 grube czerwone od szyb) było mase śniedzi. Uciąłem, zlutowałem i szyby działają. Także zanim rozbierzesz drzwi odizoluj kable do modułu i je sprawdź. POZDRAWIAM -
Ile wytrzymało Wam oryginale sprzęgło w B5 1.9 TDI ??
lukaszdaw odpowiedział marcink → na temat → Silnik, skrzynia biegów
Ja mam najechane 241 tyś. pastucha mam 4 miesiące i zrobiłem już 19 tyś. Sprzęgło łapie u góry ale się nie ślizga. Dwumase słychać przy prędkości 60 km/h na 5 biegu dlatego tak nie jeżdze i wszystko hula jak ta lala -
AVF turbina brak mocy serwis dobry diagnosta - pomocy
lukaszdaw odpowiedział Batrek → na temat → Passat B5 (3B i 3BG)
No ja sobie też poradziłem z moim brakiem mocy. Trzy dni jazdy na silniku SDI sprawiły, że postanowiłem sam zaglądnąć pod maske i okazało się, że podczas wymiany oleju i kompletu filtrów chłopaki z warsztatu odpieli mi wtyczkę z gniazda znajdującego się na rurze do intercolera. Gdy znalazłem puste gniazdko to zacząłem szukać i wtyczki no i ją też po chwili znalazłem. Ot i cała filozofia. Sorry za zawracanie głowy bez zaglądnięcia pod mache -
Wymiana osłony przegubu / poradnik / zdjęcia
lukaszdaw odpowiedział zima18 → na temat → Poradniki i instrukcje
Witam, Trzy dni temu zainspirowany radami na tutejszym forum dot. wymiany osłony przegubu postanowilem zabrac się za wymianę całego przegubu. I oto kilka porad. 1. Poluzować szpilki kola, 2. Poluzować śrubę przegubu (ja miałem imbusową) 3. Podnieść auto na lewarku i zdjąć koło 4. Odkręcić śrubę przegubu 5. Łapiąc za półoś i przegub wypchać go z piasty koła 6. UWAGA: przydatna druga osoba - włączyć silnik i skręcić koła max w prawo (jeżeli wymieniamy lewy przegub). Dlaczego potrzebna druga osoba - ponieważ po max skręceniu kół, kierowncia ma tendencje do powracania ze swojej skrajnej pozycji i obraca się o pare stopni, prostując tym samym lekko koła. Ten niewielki ruch jest wystarczający aby pogrzebać możliwość wyciągnięcia przegubu bez rozkręcania, wahaczy czy luzowania zwrotnicy. 7. Mając max skręt przytrzymywany przez pomocnika, złapać prawą ręką za półoś i skierować ją na godzinę 5 oraz lekko wepchać w skrzynię biegów, następnie tak złamany przegub złapać lewą ręką i przekręcić go w prawo UWAGA po wyjęciu półosi z piasty koła oraz przy włączonym silniku półoś na biegu jałowym będzie się delikatnie obracać (złapać ją ręka lub wyłączyć silnik) 8. Instrukcja demontażu przegubu z półosi jest zawarta w tym wątku więc nie będę się już rozpisywał 9. Przy wkładaniu postępować analogicznie. Po zastosowaniu powyższych kroków przegub został wymieniony bezproblemowo. POZDRAWIAM -
AVF turbina brak mocy serwis dobry diagnosta - pomocy
lukaszdaw odpowiedział Batrek → na temat → Passat B5 (3B i 3BG)
Witam, Przeczytałem cały wątek o spadku mocy i niestety nie znalazłem podobnej sytuacji jak moja. Otóż dwa dni temu byłem moim passatem ATJ na wymianie oleju i filtrów. Przed wymianą auto chodziło tak jak należy natomiast po (podczas wymiany byłem przy serwisantach i nie robili nic niepokojącego) wyjechałem autem bez mocy. Tak jakbym posiadał silnik SDI. Zanim podjadę na VAGa zastanawiam się co mogło się stać, że po wymianie kompletu filtrów i oleju znikło doładowanie. Proszę o jakieś sugestię (może przy wymianie filtra paliwa cos) Z góry dziękuję za wszelką pomoc
