Skocz do zawartości
kazio

Podświetlenie klamek i uchwytów

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy chciałem sobie zrobić takie coś ale w drzwiach kierowcy dioda pali bardzo bardzo słabo przy czym w drzwiach pasażera normalnie. Jest inny prąd w drzwiach kierowcy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilanie jest takie same,sprzwdź czy dobrze podłączyłeś.Jeszcze jedno-LED'y były na 100% takie same?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, pozwolę sobie przyłączyć do wątku i zadać pytanie, a mianowicie, czy ktoś podłączał oświetlenie do elektrycznego szyberdachu w B5 3BG? Chodzi o sterowanie, z lampką co jest... Zależałoby mi na informacji jak to zrobić pod co się podpiąć z oświetleniem, żeby było zapalane gaszone tak jak pozostałe podświetlenia... Fajnie by wyglądał taki bajer, bo są to jedyne niepodświetlane przyciski w moim autku (chyba że mam awarię żarówki i nic o tym nie wiem bo tak kupiłem samochód że te przyciski nie są podświetlane)...???

I jeszcze jedno pytanko jak wyglądało podświetlenie sterowanie szyberdachem w Passatach W8 z szyberdachem - podeszłoby do normalnego 3BG? Bo nigdzie nie mogę znaleźć informacji ani zdjęcia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, bez żadnego problemu podejdzie ja taką mam zamontowaną z szyberdachem. a wygląda tak. 3U0947105A2EN.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam, bez żadnego problemu podejdzie ja taką mam zamontowaną z szyberdachem. a wygląda tak. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję Nazwa: 3U0947105A2EN.jpg Wyświetleń: 25 Rozmiar: 11.5 KB ID: 76990

Z tego co wiem to coś takiego było w wersji "W8", nie przerabiałeś tej lampki, miałeś ją fabrycznie lub dokupiłeś gotową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, ostatnio chciałem to ogarnąć ale nie dałem rady, powiedzcie mi proszę pod co to najlepiej podłączyć ? pod szyby elektryczne ? chciałem tak zrobić ale nie ma tam nic na wierzchu, wszystko zabudowane i nie ma nigdzie dostępu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marcin9962 po prawej stronie pod zaślepką kokpitu masz kostkę od podświetlania nawiewów tam się wepni :jasne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale słyszałem kolego że da się właśnie wpiąć pod szybki jakoś bo nie chce ciągnąc kabla przez drzwi tylko żeby pociągnąć z drzwi centralnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marcin9962

Po stronie kierowcy kolory szary/niebieski służą do podświetlenia a brązowy do masy, wszystkie pozostałe drzwi mają kolory czerwony/biały do podświetlenia a szary/biały do masy. Wszystko jest w kostkach podlaczonych do otwierania szyb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj zabralem sie za podlaczenie led'ow i niestety wystapil problem ;/ w drzwiach kierowy poszlo gladko natomiast z prawymi i tylem jest problem. na przewodach mam nie duzy prad ale wystarcza on do zasielenia diod ;/ po podlaczeniu wlacznika nie swieci sie on. co moze byc przyczyna a moze jest jakas inna opcja podlaczenia tego??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po podlaczeniu wlacznika nie swieci sie on

Ledy musisz wpiąć równolegle w instalację (+diody do +instalacji), być może podpiąłeś leda szeregowo i dlatego napięcie na obu elementach jest niewystarczające do zapalenia się diody i włącznika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem podzielić się z Wami ostatnią moją modyfikacją polegającą na montażu podświetlenia klamek wewnetrznych w Passacie B5.

Od pewnego czasu zastanawialem się jak najlepiej było by podświetlić klamki wewnętrzne by nie było one zbyt ordynarne ale i także nie wyglądało na druciarstwo. Przeszukiwałem internet w poszukiwaniu porad i znalazłem ciekawy patent a mianowicie oprawki żarówek w postaci światlowodów wykorzystywane do podświetlenia klamek w VW Touaregu.

 

Aby wykonać modyfikację by było jak w Touaregu należy kupić:

- 7L6 819 773 - światłowód / oprawka lewych klamek - 2 szt.

- 7L6 819 774 - światlowód / oprawka prawych klamek - 2 szt.

- 7L6 919 063 - dioda w oprawce - 4 szt.

- 4B0 971 832 - wtyczka oprawki z diodą - 4 szt.

- 000 979 009 - zestaw przewodów z pinami - 4 szt.

 

Jako, że całość wymienionych wyżej części to wydatek ponad 200pln ograniczyłem się do zakupu samych światlowodów (koszt około 62pln za 4 szt).

Wszystkie ceny można sprawdzić w internetowym sklepie Benepol: http://sklep.benepol.pl/sklep/

 

Zabawę zaczynamy od wymontowaniu klamek z boczków, a następnie od wycięciu otworów pod światłowody. Ja najpierw przykładałem światlowowdy do kasetki klamki, zaznaczałem nożykiem do tapet profil pod wycięcie otworu a następnie szlifierką typu Dremel wycinałem otwory z takim efektem:

 

dafota.2.bg11396545052o.jpg.smDSCN6736.jpg&th=1376

 

dafota.2.73a1396545052f.jpg.smDSCN6740.jpg&th=6642

 

Tak wyglądają światlowodowe oprawki żarówek:

 

dafota.2.st21396545052d.jpg.smDSCN6742.jpg&th=6152

 

I ich nr katalogowe:

 

dafota.2.4lg1396545052y.jpg.smDSCN6750.jpg&th=6699 dafota.2.s4q1396545052o.jpg.smDSCN6751.jpg&th=6282

 

Po wycięciu otworów w kasetce klamki montujemy oprawki:

 

dafota.2.8ln1396545052z.jpg.smDSCN6744.jpg&th=9968

 

W związku, że oprawki wykorzystujemy jako część dedykowaną do Touarega a kasetki klamki Passata nie są fabrycznie do nich przystosowane należy je przykleić np. klejem na gorąco:

 

dafota.2.8ml1396545052w.jpg.smDSCN6752.jpg&th=7061

 

Tak wygląda zamontowany światłowód od strony klamki:

 

dafota.2.fqj1396545051w.jpg.smDSCN6755.jpg&th=7909

 

A tak wygląda po podświetleniu (tu kolor możemy dać dowolny, ja jednak podświetle na czerwono):

 

dafota.2.12f1396545051p.jpg.smDSCN6745.jpg&th=2597

 

A tak wygląda oświetlona klamka (w rzeczywistości światlo jest subtelniejsze):

 

dafota.2.4831396545051m.jpg.smDSCN6746.jpg&th=4884

 

Tak jak napisałem wcześniej nie kupowałem oryginalnych diód z oprawkami i wtyczkami więc diody będę montował również wklejając je klejem na gorąco. Diody możemy podłączyć do oświetlenia klawiszy sterownia szybami (zakładam, że mamy 4 elektrycznie sterowane szyby). Wystarczy zrobić wtyczki by w razie demontażu boczka odpiąć instalację od diody.

 

Do wykonania modyfikacji posiłkowałem się materiałami z poniższych stron:

 

http://vwmk4.blogspot.com/2011/12/montaz-podswietlenia-klamek-od-audi-a6.html

 

http://www.mytouran.de/html/turgriffbeleuchtung.html

 

Mam nadzieję, że osobom, które zastanawiają się nad podobną modyfikacją przyda się moja fotoporada.

Moderatorów prosze o przeniesienie porady do warsztatu.

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony reg. pkt . 2.1.a
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartosz, świetna robota. :brawo

Już kiedyś nad tym myślałem, ale co nie którzy mi mówią żeby już nie przesadzać z tym oświetleniem bo zrobię z paszczura choinkę. :hyhy

P.S. W zasadzie dla wprawnego ,,zawodnika,, potrzeba kupić jedynie 4 światłowody. :hyhy

Pozdro.

Edytowane przez vipereeek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bartosz, świetna robota.

 

dzięki :)

 

 

W zasadzie dla wprawnego ,,zawodnika,, potrzeba kupić jedynie 4 światłowody.

 

dokładnie, wygląda profesjonalnie a w sposobu podświetlenia nie widac więc po co popadać w niepotrzebne koszta ;)

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Już kiedyś nad tym myślałem, ale co nie którzy mi mówią żeby już nie przesadzać z tym oświetleniem bo zrobię z paszczura choinkę

 

ja zamontowałem bo czasami pasażerowie szukają po omacku klamek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również z mojej strony wielkie podziękowania za ten manual :respect :kumple bardzo się przydał i u mnie klameczki są też podświetlone. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też tym sposobem robiłem, ale już wcześniej:P no ale manual pierwsza klasa:ok jak to u was świeci? Dobrze widać w nocy? Bo szczerze mówiąc u mnie w ogóle nie widać i chyba będę musiał diody zmienić bo te moje jakieś kijowe:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zadowolony z tego jak świeci...zmieniałem diody ponieważ u mnie jest zielone podświetlenie wszelakich przycisków.

Może w najbliższym czasie uaktualnię temat o moim Mariowozie to i fotki wrzucę. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem u siebie podświetlanie i jestem bardzo zadowolony ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zamontowałem u siebie podświetlanie i jestem bardzo zadowolony ;)

Ja tez się nad tym zastanawiam, masz może jakieś dodatkowe sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności