Skocz do zawartości
freeman67

dziwny zapach przy podjchaniu na śniegu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Po całodniowej trasie podczas parkowania na oblodzonym parkingu auto zaczło wydawać dziwny zapach to ni było spalone sprzegło tylko jakby zapach popsutej kapusty. całe zdarzenie wyglądało trak że auto zaczeło się zakopywać i właczała sie kontrola trakcji ( kontrolka z samnochodzikiem i pofalowaną szosą) kiedy wysiadłem ten smród ogarnął całe wnętrze auta ale pod maską nic nie było czuć. Dotyczy to auta mojej dziewczyny (golf V) ale wydaje mi się że skoro vw to pewnie znawcy passatów też będą wiedzieli co jest grane. czekam na szybką odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego a co mają klocki wspólnego z tym podjeżdżaniem na śniegu. myślałem że konrola trakcji coś ale nie mam pojęcia co to może być to to dość intensywnie śmierdzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Systemy sa połączone, ABS,ESP....... a jak to działa? Koło, koła są przyblokowywane właśnie przez klocki :) Więcej na wikipedii poczytaj lub na forum :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli to zapach z klocków faktycznie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zyli to zapach z klocków faktycznie??

 

Klocków, płynu hamulcowego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli to zapach z klocków faktycznie??

 

Rozpędź go, przyhamuj gwałtownie - i tak kilka razy ... jak zacznie tak samo śmierdzieć to znaczy, że klocki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja połączę fakty:

parkowania na oblodzonym parkingu

 

auto zaczeło się zakopywać i właczała sie kontrola trakcji

 

a że to było...

auta mojej dziewczyny

 

to skąd jesteś pewien, że to

ni było spalone sprzegło

 

skoro spalone sprzęgło ma dokładnie zapach

popsutej kapusty

?? :)

 

Dobra nowina - skoro jeździ, to znaczy, że mu nic nie jest ;)

Ale jakie klocki, panowie? ;) Parkując przy prędkości 2 km/h? Ja rozumiem, że heblując z 200... ale nie na parkingu ;)

 

A.. jeszcze czasami jak koła po lodzie się kręcą w miejscu, to się guma jara i ma podobny zapach, ale o tym byś napisał w chwili gdy opisałeś taniec na lodzie ;) Rozumiem, że tam nie było kręcenia kołami. Ja stawiam na sprzęgło ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozumiem, że tam nie było kręcenia kołami. Ja stawiam na sprzęgło

 

Ależ jak najbardziej było mielenie kołami ( przynajmniej ja to tak zrozumiałem ) - inaczej to chyba kontrola trakcji mu się nie włączała, co ;-) ? Jak mu się włączała to i coś tam zaczęło przyhamowywać ... A że mielił przez jakiś czas to i się troszkę zagrzały.

 

A co do upalonego sprzęgła - w Focusie śmierdzi raczej zupełnie inaczej, natomiast klocki po dobrym rozgrzaniu czasem tak właśnie waniają :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ja tam byłem przy tym i ja wiem jak sprzęgło śmierdzi i raczej to nie to. a mielenie było w miejscu bo podjazd przodem nie był możliwy ( parking na podwyższeniu) i tyłem się wtaczaliśmy i kóleczka momentami mieliły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapach kapustki :) 99% sprzegiełko przyjarałeś troszeczkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pawel.korycki

Tak mi po glowie chodzi. Elektroniczna blokada mechanizmu roznicowego. To dziala jak przy ruszaniu masz uslizg i uzywa hamulcow zeby naped przeniesc z kola ktore nie stawia oporu na to ktore ma przyczepnosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a ja wczoraj się zakopałem w głębokim śniegu, nawet za bardzo nie próbowałem wyjechać odrazu tylko po 30min poszedłem po łopatę poodśnieżałem troche, popiłowałem auto no i wtedy pierwszy raz poczułem ten zapach dziwny a teraz czuje prawie za każdym razem gdy stoje, jak jadę nie ma tego dziwnego zapachu który nawet cięzko opisać, dodam że mam jeszcze śnieg na osłonie. Poźniej jak już jechałem z powrotem to też lekko się zakopałem i musiałem popiłować aby wjchać i czuć było ten zapach, zapach czuć najbardziej przy chłodnicy. Takie uroki jak teściowa mieszka na kolonii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDL i klocki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypalona tarcza sprzęgła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dziwny odgłos dochodzący tak jakby z przepustnicy bądz z silnika obok przepustnicy przy gwałtownym przygazowaniu może mieć coś wspolnego z tym smrodem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

 

Po całodniowej trasie podczas parkowania na oblodzonym parkingu auto zaczło wydawać dziwny zapach to ni było spalone sprzegło tylko jakby zapach popsutej kapusty. całe zdarzenie wyglądało trak że auto zaczeło się zakopywać i właczała sie kontrola trakcji ( kontrolka z samnochodzikiem i pofalowaną szosą) kiedy wysiadłem ten smród ogarnął całe wnętrze auta ale pod maską nic nie było czuć. Dotyczy to auta mojej dziewczyny (golf V) ale wydaje mi się że skoro vw to pewnie znawcy passatów też będą wiedzieli co jest grane. czekam na szybką odpowiedź.

 

A ten golfV to Pb?

Jak miałem nissana 2.0 benzyna to jak go się dobrze przypilowalo, to na postoju sierdziało zbukami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności