Skocz do zawartości
lewmir

Rozrusznik nie reaguje

Rekomendowane odpowiedzi

Wielkie dzięki za fajny prosty sposób żeby to posprawdzać, dziś spróbuje to zrobić i dam znać jakie efekty po sprawdzeniu. jak nie to rozrusznik out.

 

 

Problem rozwiązany !!!

 

Zrobiłem tak jak kolega lation mapisał, tzn zrobiłem test żarówką czy jest masa na silniku i przykładałem w różne miejsca silnika i żarówka zawsze świeciła, więc rozrusznik na zewnątrz i okazało się ze na stole rozrusznik działa. okazało się że śruba mocująca masę do silnika była poluzowana i żarówka świeciła ale rozrusznik miał za słabe połączenie.

 

Lation wielkie dzięki

Edytowane przez bastus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy! Prześledziłem dokładnie wątek ale niestety nigdzie nie mogę znaleźć podobnego przypadku. Większość z was pisze o problemie który objawia się nie kręcącym wcale rozrusznikiem. U mnie problem wyglada inaczej. Rano auto odpaliło bezproblemowo. Zgasiłem. Po próbie ponownego odpalenia (za 15min) zong. Rozrusznik kręci bardzo powolnym tempem. Wręcz zatrzymuje sie. Podczas próby odpalenia wszystkie zegary "zerują" sie. Pierwsza myśl wina akumulatora który miał zwarcie, lecz niestety to nie to. Podpiąłem drugi sprawny i naładowany akumulator i problem nie ustąpił. Ostukalem rownież rozrusznik. W czym szukać winy? Rozumiem gdyby całkowicie sie zaciął ale ten kręci jakby akumulator był prawie całkowicie rozładowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, iż tulejki na wirniku są wytarte i wirnik ociera o stojan rozrusznika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie możecie podać mi rozmiary albo symbol srub do rozrusznika silnik awx skrzynia fhn muszę kupić nowe a nie mogę zlokalizować w etce. Sprawa dość pilna bo jednej już nie mam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem:

1. próbuje odplaić, rozrusznik pstyknie i nie odpala

2. kilka razy wyłączam i załączam zapłon i jest moment, że normalnie załapie i odpala

 

Zatem u mnie jak nie odpala to pstryka.

Co tutaj w pierwszej kolejności sprawdzić?

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Mam taki problem:

1. próbuje odplaić, rozrusznik pstyknie i nie odpala

2. kilka razy wyłączam i załączam zapłon i jest moment, że normalnie załapie i odpala

 

Zatem u mnie jak nie odpala to pstryka.

Co tutaj w pierwszej kolejności sprawdzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw sprawdź klemy na akumulatorze, czy są czyste i dobrze przewodzą prąd, a następnie sprawdź, czy silnik dostaje dobrą masę. Ostatecznie szczotki na rozruszniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczotki, albo elektromagnes. Bez wyjmowania rozrusznika nie obejdzie się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności