Skocz do zawartości
Charakterek

Przetarg na dyskietki w ZUS

Rekomendowane odpowiedzi

Za ponad 100 000 zł kupują dyskietki 1.44 MB. Szaleńcy? Kto ostatnio taką dyskietkę do kompa wtyknął?

 

A może oni planują zrobić tam takie cuda?

 

http://pl.youtube.com/watch?v=WVkAxMi5eHw

Edytowane przez Charakterek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety, żeby wysłać deklaracje zusowskie za pomocą Płatnika trzeba weryfikować hasło korzystając z dyskietki. Tak że jestem na bieżąco...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
deklaracje zusowskie za pomocą Płatnika trzeba weryfikować hasło korzystając z dyskietki

 

Dokładnie :ok: Tak samo puszczam zusy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może chłopaki kupcie sobie zewnątrzną stację dyskietek na USB? Będzie przynajmniej komp wyglądał poprawnie... A Stacja do szuflady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepsze jest to, że pracownikom ZUSu zawsze udaje się uzasadnić te durne pomysły w taki sposób, że wyglądają na poważne i są jedyną możliwością wyjścia z sytuacji podbramkowej, w której znaleźli się zaniedbując infrastrukturę przez ostatnie 15 lat... :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma przypadkiem wchodzić podpis cyfrowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie Tak samo puszczam zusy.

jak zapomnę pendrifa to też puszczam z dyskietki dane :D ale nie do zus-a :crazy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jam mam substa na katalog na dysku C (z kluczem) i nic nie "wtykam" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jam mam substa na katalog na dysku C (z kluczem) i nic nie "wtykam"

postarali się robiąc to "zabezpieczenie" :D haha

inna sprawa że stacji dyskietek nie mam w komputerze od czasu kiedy rozsypała się poprzednia... z 7 lat będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
trzeba weryfikować hasło korzystając z dyskietki

e tam, za ok 400 zł kupujesz czytnik, kartę i certyfikat kwalifikowany i się obejdzie bez dyskietki

można też z kompa wywalić napęd i zmapować katalog z certyfikatem na dysku jako napęd A:

a tak w ogóle to chyba jak Ci się skończy obecny "dyskietkowy" certyfikat to i tak będziesz musiał nabyć zestaw za cztery paczki :)

 

Ustawa z dnia 13 czerwca 2008 r. o zmianie ustawy o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne zmienia artykuł 60, zgodnie z którym ZUS mógł przyjmować dokumenty ubezpieczeniowe przekazywane w postaci elektronicznej podpisane przy użyciu certyfikatów klucza publicznego (dedykowanych ZUS) tylko do 20 lipca tego roku. Zgodnie z wprowadzoną zmianą dokumenty te mogą być przekazywane Zakładowi Ubezpieczeń Społecznych bez konieczności opatrywania ich bezpiecznym podpisem elektronicznym do czasu utraty ważności dotychczas używanych certyfikatów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a tak w ogóle to chyba jak Ci się skończy obecny "dyskietkowy" certyfikat to i tak będziesz musiał nabyć zestaw za cztery paczki

Tak jak Kazio mówisz. Ale certyfikat przedłużyłem miesiąc przed tym obowiązkiem i jeszcze trochę mogę pojeździć na dyskietce :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ktoś widział filmik dołączony do wiadomości? Proszę, niech ktoś powie, że go kliknął...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale ktoś widział filmik dołączony do wiadomości? Proszę, niech ktoś powie, że go kliknął...

No oglądałem, oglądałem, dobre :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli słowa w złocie pisać:

 

najlepsze jest to, że pracownikom ZUSu zawsze udaje się uzasadnić te durne pomysły w taki sposób, że wyglądają na poważne i są jedyną możliwością wyjścia z sytuacji podbramkowej, w której znaleźli się zaniedbując infrastrukturę przez ostatnie 15 lat... :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dlatego żeby dostać swoje chorobowe czekam już 2 miesiące i ZUSu to nie obchodzi że nie mam za co utrzymać siebie i rodziny. Pomyłka między moim nazwiskiem a PESELem spowodowała olanie przez pracowników ZUS mojego L4 (pomyłka pracownika ZUS, zamienili literkę ł na l). Ciekawe ile sobie naliczą karnych odsetek? :P

Edytowane przez J@ceq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z drugiej strony wyrzucenie na złom komputera tylko dlatego, że nie posiada napędu CD-ROM i wejścia USB byłoby marnotrawstwem. A jako instytucja użyteczności publicznej nie możemy sobie na to pozwolić.

 

Tak qrwa, ale na ZUS Travel to juz im nie szkoda pieniedzy :mad::mad::mad::mad: :!: :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kto ostatnio taką dyskietkę do kompa wtyknął?

No i jeszcze celnicy dalej lubią dyskietki :] niektóre zgłoszenia w razie procedury awaryjnej przyjmują na dyskietkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, kiedy odkryją u siebie coś tak cudnego jak USB i że pen Drive to jest mały koszt i wygoda w przenoszeniu danych. Ale na penach nie da się zagrać marszu imperium. A skoro używają HDD do archiwizacji danych, to ja przepraszam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciekawe, kiedy odkryją u siebie coś tak cudnego jak USB i że pen Drive to jest mały koszt i wygoda w przenoszeniu danych.

Tyle że celnikom zostawiasz dyskietkę i nie zawsze ona wraca... a co by było z penami...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności