Skocz do zawartości
Deto

wymiana rozrządu - kilka pytań

Rekomendowane odpowiedzi

całkowity koszt 1200 PLN w ASO / Płock, rozrząd + pasek klimy + pasek alternatora + nowy płyn chodniczy, gwarancja 2 lata lub 90 tys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tatax

Witam

ja osobiście sam naprawiam swój samochód. Jednak mogę powidzieć, że jeśli ktoś jest laikiem to lepiej nie kupować samemu części. Pracuję w dziale reklamacji i wiem, że w przypadku ewentualnego zerwania paska pojawi się problem. Mechanik powie sam pan sobie kupił więc sam załatwiaj całą reklamację. Natomiast w przypadku jeśli mechanik zakupił cześci to co nas interesuje czy do uszkodzenia doszło z winy montującego czy z winy części.

Jako konsument mamy 2 letnią gwarancję na robocizne jak i części. Gwarantuje to ustawa konsumencka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś wie co i gdzie odkręcać to średnio robi sie rozrządzik ok 5 godzin. Bywa że auto jest po kowalu to wtedy się schodzi. Heheheeee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jezeli ma sie odpowiedni sprzet i wiedze to 5godzin i po sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi, czy na pasku rozrządu umieszczone są jakieś napisy? Kupiłem miesiąc temu paska i w dokumentacji jest wzmianka o wymianie rozrządu ale ten wpis mógł być dopisany po prostu przez sprzedającego by podnieść atrakcyjność auta. z tego co zauważyłem to wszystkie paski są nowe, mają ładnie widoczne napisy ale rozrządu jest po prostu czarny do tego widać na nim 2 delikatne paski jak by ugniecione przez rolkę napinacza. alternator tez jest nowy a czy pompa wody, tego nie wiem. Cz po pewnym czasie się napisy na pasku ścierają? Sam teraz nie wiem czy wymieniać, 1000 piechota nie chodzi ale pękniecie go może wyrządzić większe szkody niż 1000zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maciuso

 

Na moim jak był nowy (Gates) były napisy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale pewnie nie wiesz po ilu km się starły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale pewnie nie wiesz po ilu km się starły?

 

Od wymiany minęły jakieś 2 mies. i ze 3000 km... ale nie zaglądałem tam od tamtego czasu. Trochę trzeba pojeździć żeby całkiem się wytarły podejrzewam..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jako konsument mamy 2 letnią gwarancję na robocizne jak i części. Gwarantuje to ustawa konsumencka.

 

To nie gwarancja tylko niezgodność towaru z u mową tak gwoli ścisłości - warto wiedzieć, gdy zgłaszamy się z reklamacją. Mówi o tym Art.10 ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu cywilnego z dnia 27 lipca 2002 r. Warto tutaj zauważyć, że oddając coś do sprzedawcy warto się zastanowić, gdyż:

- oddając na zasadzie gwarancji (termin określony przez sprzedawcę) jest jasno powiedziane ile musi potrwać naprawa, bądź wymiana, (w gwarancji często nie mamy możliwości żądać zwrotu gotówki)

- oddając przedmiot na zasadzie niezgodności towaru z umową termin wymiany/naprawy w praktyce jest dłuższy niż terminy gwarancji (pisma informujące do 14stu dni, potem odpowiedzi o przedłużeniu naprawy, ponowne pisma ...itd. - wiem, bo przechodziłem kilka razy przez to i w praktyce sprawy kończyły się od 1-2 miesięcy do nawet 10 miesięcy sprawa zakończona w sądzie). Tutaj możemy w chwili złożenia reklamacji żądać zwrotu pieniędzy - jeśli zostanie uwzględnione - sprzedawca zwraca pieniądze.

Wszystko zależy od woli i chęci sprzedawcy i jako konsumenci zawsze jesteśmy stroną często poszkodowaną - ale w obecnych czasach jest lepiej niż było chociażby z uwagi na ustanowienie cytowanej przeze mnie ustawy nieco wyżej.

Aha, jeszcze jedno .. czasem sprawy kończą się powoływaniem rzeczoznawców - gdy każda ze stron twierdzi, że racja jest po jej stronie. Tutaj w grę wchodzą koszty rzeczoznawcy + ew. koszty sądowe, gdyż to my jako konsumenci na "dzień dobry" je ponosimy - ok.10% wartości problemowego przedmiotu. W takim wypadku konsument często wymięka jeśli chodzi o drogie artykuły - niestety :(

Sorry za długi wywód - odniosłem się tylko do wypowiedzi kolegi tatax i chciałem wskazać na różnice pomiędzy gwarancją (często 1 rok) a niezgodnością towaru z umową (2 lata), gdyż te rzeczy często są mylone a sprzedawcy tylko na to czekają :)

Edytowane przez Iceman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powiedzcie mi, czy na pasku rozrządu umieszczone są jakieś napisy?

Powiem tak jeżeli napisów nie ma to rozrząd dawno był wymieniany. Ja również kupiłem niedawno paska i na pasku rozrządu były napisy mimo iż nie wiem kiedy był wymieniany. Dla swojego spokoju wymień rozrząd. Pompy nie musisz wymieniać lata na oddzielnym pasku i w każdej chwili możesz sam ją wymienić. Wymiana mnie wyniosła 600 pln z robocizną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,

 

Przymierzam się do wymiany rozrządu w 2.5tdi V6 BDG, jak już będzie rozgrzebany na co jeszcze warto zwrócic uwagę, co sprawdzić, wymienić ? przebieg 243tys km ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Termostat ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Termostat ;)

 

coś jeszcze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności