Skocz do zawartości
bienias

problem z modułem komfortu

Rekomendowane odpowiedzi

Dzsiaj pobawiłem się programowaniem modułu komfortu.

Zmieniłem opcje migania kierunkowskazami i sygnalizowania dzwiekiem.

Odłączyłem VAGa i zatrzasnąłem drzwi nacisnalem pilota i nic!

Twardo poszedłem po drugiego i tez nic! Rozporgramowały się piloty!

Znalazłem opisik jak dołączyć piloty. włączyłem VAGa i ... brak komunikacji z modułem...

Wchodzi w licznik, silnik, automat a moduł komfortu nie odpowiada.

Zamykanie kluczykiem jest ok natomiast nie dzialaja piloty i nie moge sie polaczyc z modulem. Odpalałem VAGi i VWtoola.

 

Jak macie koncepcje to prosze odezwac sie na GG:12666(moge byc ukryty wiec pisac smialo) albo pisac na priva lub forum.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak, zacznij od odpięcia klem. Myślę, że komunikacja z modułem powinna powrócić. Ja wróci, to odkręć co "pokręciłeś".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pawel.korycki

Mialem tak. Odpiac akku, zacisnac kciuki i powinno dzialac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przypiąłeś go z powrotem? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpiecie klem pomogło - juz moge sie polaczyc z modulem komfortu. Nie moge sie polaczyc z centralnym zamkiem (chyba kanal 35).

Wczesniej i tak dolaczylem piloty stosujac "kluczyk pasujacy mechanicznie" wlozony do stacyjki.

 

Natomiast mam nadal problem z tym ze nie miga kierunkami i nie daje znaku dzwiekiem jak zalacza sie alarm. Dioda w drzwiach miga ale jest niemy i nie mam znaku ze sie zamknal (czasem stoje juz dalej od samochodu i nie slysze centrala i musze wracac i patrzec czy drzwi zamkniete).

 

Natomiast bez problemu miga i truka przy wylaczanniu. W weekend jeszcze raz do tego usiade....nie moze tak byc ze cos ma dzialac a nie dziala.

 

pozdr i dzieki za pomoc

 

PS jeszcze co zauwazylem.

Jak zamykam kluczykiem miga i pika raz, jak otwieram kluczykiem i pilotem miga 2x i pika2x.

Dla czego nie miga i pika jak zamykam z pilota????

Edytowane przez bienias
cos zauwazylem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
PS jeszcze co zauwazylem.

Jak zamykam kluczykiem miga i pika raz, jak otwieram kluczykiem i pilotem miga 2x i pika2x.

Dla czego nie miga i pika jak zamykam z pilota????

 

Nie pika/ miga przy zamykaniu jak coś jest niedomknięte.

Może masz coś nie tak z zamkiem kierowcy (np. zimny lut w mikrowłącznikach). Jak zamykasz kluczkiem to akurat styka i działa.

 

Z centralnym zamkiem się nie połączysz bo go nie ma - moduł komfortu spełnia tę funkcję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary temat ale sie musze podlaczyc...

 

Wiec tak , pare miesiecy temu kolega aktywowal AntiHijack i "pikanie" kiedy zamykam samochod z pilota, strasznie mnie to rajcowalo...

 

Dzisiaj odpialem klemy z akumulatora na pare minut bo zakladalem oslone z B5.5 itd itp

 

Zapialem klemy zpowrotem, zatrzasnalem maske i chcialem zamknac samochod z pilota, fakt ze sie zamknal i migacze mrygnely ale nie bylo "pikania" . Probowalem jeszcze pare razy, posprawdzalem drzwi, maske i klape bagaznika i wszystko domkniete.

 

AntiHijack tez dziala. Jedyne co , to wczoraj drzwi kierowcy mi opadly troche, nie mialem jeszcze czesu zeby je wyregulowac :o

 

Jakies pomysly ?

 

Dzieki z gory

 

 

PS, sprawdzilem bezpieczniki, wszystko ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam od pewnego czasu nie mogę połączyć się z modułem komfortu (1 JO 959 799 J ) wcześniej było ok teraz wszystko padło nie działają szyby, lusterka,oświetlenie wnętrza,nie zamyka pilotem tylko mechanicznie centralny działa ale nie do końca nie zamyka mi klapy (kombi).Dywanik podniosłem było trochę pośniedziałych kabli styki obciołem polutowałem na nowo.Rozebrałem moduł na płytce drukowanej znalazłem zimny lut zalutowałem ( coś jak w zamku od drzwi) .Dodatkowo pojechałem na szrot podłączyłem 3 inne moduły z tym samym oznaczeniem brak komunikacji ze wszystkim.Więc mi ręce na glebe opadły.Komunikację mam z silnikiem,skrzynią (automat),ABS,Climatronic,Licznik,Immobilizer-pokazuje co to ale brak odczytu błędów tak jak by sie zawiesił po podłączeniu.Radio mam nie oryginalne ale wcześniej było dobrze komunikacja była i wszystko działało. Bezpieczniki dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

U mnie jest trochę mniejszy problem z komunikacją VAG - moduł komfortu.

problem opisywałem już tutaj i przekierowano mnie do tego tematu.

 

Po resecie (wypięciu akumulatora) przy pierwszej próbie podpięcia się pogram wprawdzie odczytuje numer modułu (1C0959799B) ale po chwili wyskakuje do okna głównego. Nie można się ponownie skomunikować z modułem. Po ponownym resecie ponownie za pierwszym razem próbuje a po chwili wyskakuje.

Podobnie zachowuje się czeski soft "Motordiag Komfort Manager Lite 1.2".

Odczytuje dane modułu ID (przy pierwszej próbie po resecie), ale przy próbie odczytu kanałów wywala z programu.

 

Wina kabla, softu czy modułu ?

 

Kabel OBDII USB, soft VAGa 311.2-N, autka jak w profilu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem pojawił się przed dłubnięciem "czechem", czy po?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Problem pojawił się przed dłubnięciem "czechem", czy po?

 

Czech był pierwszym programem który połączył się z aukiem, ponieważ obsługiwał COM8 (domyślny port podczas instalacji). Następnie chcąc używać VAGa przestawiłem port na COM4 (wywalając modem Bluetooth Nokia ;) ) i ustawiłem go zgodnie z instrukcjami na forum.

Udało mi się połączyć i przestawić język, a dalej tak jak pisałem ... kicha :(

 

Moduł działa poprawnie, szyby działają, centralny też, ogólnie nie mam z nim problemów oprócz komunikacji za pomocą VAG'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czech był pierwszym programem który połączył się z aukiem

Dobrze, ale czy próbowałeś zrobić domykanie tym softem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dobrze, ale czy próbowałeś zrobić domykanie tym softem?

 

Niestety nie.

Rozpoznał mi ID modułu (Nacti ID), ale przy odczycie (Zistij stav) wyskoczył błąd programu.

Oczywiście do konfiguracji nie doszedłem.

 

W załącznikach zrzuty ekranowe z "czecha" i test komunikacji VAGa

Nacti_ID.PNG

Zjisti.PNG

OBDII-test.PNG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Generalnie zmień sobie port Wirtualny COM na coś z przedziały 1-4 wg tej porady: USTAWIENIE KOMUNIKACJI między vag-comem a portem USB i zrób test ponownie.

 

Sorki, ale przeczytaj uważnie mój wpis 3 posty wyżej.

 

Czech był pierwszym programem który połączył się z aukiem, ponieważ obsługiwał COM8 (domyślny port podczas instalacji). Następnie chcąc używać VAGa przestawiłem port na COM4 (wywalając modem Bluetooth Nokia ) i ustawiłem go zgodnie z instrukcjami na forum.

 

I dalej się komunikacja wiesza przy każdej próbie odczytu ustawień się z modułu komfortu. Odwieszam komunikację odpinając akumulator i ciągle to samo na portach zarówno na porcie COM4 jak i COM4 (te mogę ustawić).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z połączeniem vag com-a ze sterownikiem silnika i abs-u ze wszystkim innym się łączy. Jak kupiłem autko łączył się ze wszystkim po zimie się tak stało, że się już nie łączy właśnie z silnikiem i abs-em. Odłączałem akumulator i nie pomogło. Co może być przyczyną?

 

Vag wyświetla komunikat "brak odpowiedzi serownika". Dodam jeszcze, że przy próbie połączenia ze sterownikiem silnika słychać charakterystyczne kliknięcia jakiegoś przekaźnika.

Edytowane przez lukej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podepnę się pod temat

 

Bagażnik nie otwierał mi się z pilota ,ani z guzika w drzwiach kierowcy i okazało się że to moduł komfortu, o dziwo wszystko inne chodzi tylko to nie .No ale mniejsza z tym chcę wymienić owy moduł ale nie wiem czy oprócz kluczy będę musiał programować coś innego ??? Jeśli tak to proszę powiedzcie mi co programować i jak pozdrawiam Arek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
podepnę się pod temat

 

Bagażnik nie otwierał mi się z pilota ,ani z guzika w drzwiach kierowcy i okazało się że to moduł komfortu, o dziwo wszystko inne chodzi tylko to nie .No ale mniejsza z tym chcę wymienić owy moduł ale nie wiem czy oprócz kluczy będę musiał programować coś innego ??? Jeśli tak to proszę powiedzcie mi co programować i jak pozdrawiam Arek

Jeśli kupisz taki sam moduł jak miałeś,to tylko piloty kluczyków będziesz musiał zaprogramować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki Ryszard, byłem już u mechanika i to samo mi powiedział :) pozdro Arek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Bagażnik nie otwierał mi się z pilota ,ani z guzika w drzwiach kierowcy

Zaraz po zakupie Passka (3 lata temu) jak byłem jeszcze "passatowy świeżak" miałem identyczny problem jak Ty. Zjeździłem chyba z 8-iu "renomowanych" elektroniko - elektryków od N. Sącza prawie po Krosno. Oczywiście każdy kasował mnie na wejściu 50 PLN od ręki i stawiał diagnozę bez zmrużenia oka - uwalony moduł komfort. Ze względu na to że całe pozostałe sterowanie obsługiwane przez ten moduł chodzilo super, sam moduł suchuteńki i wyglądał jak nowy nie uwierzyłem tym "specom" i słusznie. Napisałem na to Forum i dostałem od Kolegi J@ceq diagnozę oraz opis co i jak mam sprawdzić. J@ceq po opisie problemu trafił w 100%. Winny był siłownik w klapie a nie moduł. Dlatego jeśli nie sprawdzano Ci czy do siłownika dochodzi prąd to nie spisuj na straty modułu bo może być OK!

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności