Skocz do zawartości
Passatb5tdi90km

Jakie radio masz????

Jakie radio masz  

1 057 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakie radio masz



Rekomendowane odpowiedzi

U mnie wozi sie radyjko Gamma i zmieniareczka na 6cd Sony :) jak do tej pory niechce zmieniac bo bardzo dobrze gra wszystko na nim, jedyny mankament to brak odczytu mp3 ale wszystko da sie przebolec :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

U mnie wozi się VW MFD :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pioneer KEX M-830 + zmieniarka Pioneer M 30 na 6 płyt. W związku z tym że "pionek" to deck więc są jeszcze dwa wzmacniacze 4-kanałowy pioneer obsługujący tył i skrzynię i 2-kanałowy magnat obsługujący przód.

Edytowane przez Marcin1968

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byl CLARION DXZ868RMP jest Pioneer d3 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam w moim passacie mam MFD C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie Radio MFD + Zmieniarka 6CD w bagażniku + wzmacniacz Mutant + skrzynia JBL :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak alpine to alpine ;)

imagerpm.th.jpg

 

Widzę że ktoś tu ma procesor dźwięku.

 

U mnie siedzi taki przyzwoity Pioneer Deh-80PRS.

 

Uredie chodzi ci o procesor? Czy o jakieś rozszerzenia jak np. moduł GPS do stacji multimedialnych Pioneera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w tym sensie. Wątpię aby to miało prawo zadziałać. Panel sam z siebie może pasować. Jak radio by się włączyło z innym panelem to byłby już sukces. Poza tym starsze serie CDE nie miały obsługi USB więc znalezienie takiego pasującego panelu byłoby już niemożliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widzę że ktoś tu ma procesor dźwięku.

 

U mnie siedzi taki przyzwoity Pioneer Deh-80PRS.

 

Uredie chodzi ci o procesor? Czy o jakieś rozszerzenia jak np. moduł GPS do stacji multimedialnych Pioneera.

 

o co tru chodzi z 2 radiami? jak to działa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oskar to pytanie słyszy pewnie dość często :)

to drugie "radio" to RUX - sterownik procesora - dzięki niemu ma bardzo dużą kontrolę nad tym co się dzieje na scenie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn że co? :D jedno jako źródło dzwięku a drugie? tak łopatologicznie mozna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi ci o sterownik procesora dźwięku? Po prostu bardzo przypomina panel radia. Radio jest połączone z procesorem (zazwyczaj światłowodem) i z radia idzie sygnał cyfrowy (tylko po światłowodzie) do procesora. A procesor zajmuje się całą resztą, czyli tnie aktywnie pasmo na poszczególne głośniki, nakłada ustawienia equalizera, przesunięcia czasowe itp. Ot taki kombajn który ma wszystko co potrzeba by zrobić bardzo, ale to bardzo dobrze zestrojone Car audio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm tak najprościej to taki dyrygent który decyduje który głośnik, kiedy i jak zagra, wnosi brzmienie, dynamikę, korekcję czasową która sprawi że możesz wokal słyszeć ze środka deski a nie z okolic lewego słupka, sub jest słyszalny ale nie do zlokalizowania (nie gra z tyłu a zlewa się z systemem) Przy właściwym zamontowaniu, ukierunkowaniu głośników w odpowiednio przygotowane miejsca, zestrojeniu zamykasz oczy i nie wiesz gdzie są głośniki :) ale instrumenty są ułożone na scenie przed Tobą - tu perkusja, tu gitara, tu trąbka itd - każdy ma swoje miejsce - jak na koncercie:) Scena ma swoją głębokość, szerokość, przestrzeń :) - robi się fajnie, trzeba posłuchać żeby zrozumieć.

Radio staje się raczej tylko dawcą sygnału - resztę obrabia procesor.

 

Zaznaczam że to duże uproszczenie - nie definicja :)

 

Konfiguracja wymaga wiedzy i doświadczenia:)

Edytowane przez Osiah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki;) jakiś obraz mi to już daje.. Jeśli u kogoś zobaczę obrazek jak w poście #206 to nie zadam głupiego pytania "po co Ci 2 radia":D

Edytowane przez marcin_pesel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za wyjasnienie Osiah!

tak i nie inaczej sprawa wyglada - u mnie 3 sciezkowy aktywny system + Sub

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

było MCD a od tygodnia AppRadio czyli Pioneer SPH-DA110

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Była GAMMA V a teraz jest MFD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie gamme V zastąpił Pioneer DEH-4000UB ale myślę nad wymianą również na Pioneer'a tylko seria mvh 560 bt. Słuchałem kilku sony, kenwood, jvc i jednak only Pioneer. Najbardziej mi odpowiada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności