Skocz do zawartości
buki

zmiana silnika benzynowego na diesla

Rekomendowane odpowiedzi

-deska rozdzielcza //chyba sobie jaja robisz

Po czym to niby żeś wielce wydedukował?

 

Pewnie po tym

No to tak się spytam.

Jakie są różnice w desce rozdzielczej między benzyną a dieslem, ze trzeba tez to wymieniać

 

sebam, a co niby w dieslu w desce rozdzielczej włącznik świateł jest w innym miejscu niż w benzynie(cięgno rozruchu można dołożyć, o ile w benzynce nie było ssania).

a może nie wiesz co to jest deska rozdzielcza-->polecam lekturę http://pl.wikipedia.org/wiki/Deska_rozdzielcza

 

Jak na 2 miechy ma być to można i tak, tylko pytanie czy dla tych 2 miechów warto, a po drugie, kto te druciarstwo potem kupi? Może ty cysio?

Jak najbardziej bym kupił nawet dla samego nadwozia. Bardzo ładnie się prezentuje. Szczegóły zawsze da sie poprawić.

 

buki słuchaj ormowca chłopak zna się na rzeczy ale aku to te dwa miechy jednak chyba wytrzyma.

 

PS: Nie mówię, że przekładka benz. na ON jest eleganckim rozwiązaniem, ale skoro buki ma już "organy" i nie chce więcej inwestować to będzie to chyba dobre rozwiązanie.

Edytowane przez cysiokysio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no no teraz to żeś mi dał do pomyślenia, ale na dzień dzisiejszy nie mam takiej deski, faktycznie za 150 zł mozna to dostać??/ jak tak to nie jest az tak zle i może by ten temat ogarnoł, jutro dryndne na pobliski szrot to sie dowiem, ja żadnego cięgna nie mam tzn od ssania, dziękuje za zrozumienie:))

Edytowane przez buki
nie pisa? jeden po drugim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj spokój z wymianą deski, bierzesz wiertarkę, wyżynarkę i wycinasz dziurę na cięgno z obudową. Obudowa zachodzi na tą krawędź jakieś 0,5cm więc jak się postarasz to będzie wyglądało jak oryginał:D a wymiary dziury mogę Ci podać jak będą potrzebne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pewnie po tym

 

Gratuluje....szczególnie że to nie ja napisałem tylko zdun, a pozatym napisał to nieco później. Więc pytam jeszcze 1. Po czym wniosłeś że sobie jaja z kolegi robie, proponując mu jednak przełożenie tej deski z diesla za cały majątek, bo raptem ze 50zł? Jeśli twierdzisz że jest taka sama, to polecam ci obejżeć se deska w jakimś dieslu i zobaczyć czy te ssanie wtyknięte jest do jakiejś wyrżniętej dziury, a nie dawać mi tu wikipedie do czytania.

 

sebam, a co niby w dieslu w desce rozdzielczej włącznik świateł jest w innym miejscu niż w benzynie(cięgno rozruchu można dołożyć, o ile w benzynce nie było ssania).

a może nie wiesz co to jest deska rozdzielcza-->polecam lekturę http://pl.wikipedia.org/wiki/Deska_rozdzielcza

 

wszystko jest tak jak w benzynie oprócz ssania, a w jego 1,8 ssania nie ma.

A jeśli o tym nie wiesz, to se poszukaj na wikipedii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra panowie, operacja rozpoczyna sie juz jutro, najpierw PF weg no i to cudne 1.6 montieren, jesce pytania odnośnie prądu, teraz skojarzyłem ze w skrzynce na przekazniki sa wolne miejsca, a sa tam luki ktore własnie sa do dieselka, czy wystarczy np wyciagnąć przekaznik od zapłonu i przełożyć w miejsce do świec??? na pradzie sie znam ale nie w samochodach:):) moge to ogarnąć ale musze to mieć jakoś opisane w stopniu chociaż srednim:) z zaworkeim na pompie to zrobie kien problem tylko te swiece jesce jak z tym przekaznikiem, deske mają za 50 zł to w srode pojade, bez licznika moze ktoś z was ma/??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj mi twojego maila, to ci wyśle dużego pdf-a o elektryce. Znajdziesz tam wszystko co ci potrzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ak na 2 miechy ma być to można i tak, tylko pytanie czy dla tych 2 miechów warto, a po drugie, kto te druciarstwo potem kupi?

Zgadzam się, dla dwóch m-cy szkoda czasu i trudu.

Poza tym jest jeszcze jeden problem - badania techniczne. W dowodzie, jak dobrze pamiętam są wpisane dane silnika (P/D), no i zmiana do ubezpieczalni - OC.

Nie, żeby przez dwa m-ce dojeżdżać do pracy to bym malucha kupił, (ale to ja).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi ogólnie też sie nie uśmiecha żeby sie z tym bawić, piszesz ze lepiej malucha, tez mozna ale co ja bede robił z tymi gratami pozniej??? ja chce nowe auto sobie kupić, ale co do przesczepu to narazie tylko silnik benzynowy precz, jutro ciąg dalszy, nie wiem czy sie wyrobie w jutrzejszym dniu, mam egzamin na C, to troche czasu mnie nie bedzie, ale bed einformował na bierząco, zyczcie mi powodzenia:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia! :D

Ciekawy jestem jak ci to wszystko wyjdzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez:)) pozdro do jutra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze te AQ masz "63Ah nowe" wiec dla diesla ci starczy.

A mail poszedł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

otóż panowie sprawa wygląda tak: nic nie zrobiłem bo nie było mnie w kraju pare dni, silnik wyjety, a w druga strone nic, otoz zmiana planow wyszło tak ze koleś sie ze mną zmienia na silniki ja biore benzyne 2E a ja daje mu klekota, interes myśle ze warty, tylko wkładać, teraz pytanie silnik dostane jutro albo w piatek, i nie ma tam niby listwy z wtryskiwaczami czy z 1.8 podejdzie??? a czy jak bym chciał to głowice pasują czy to całkiem inna bajka??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to wie ktoś czy ta głowica pasuje z 1.8 PF na blok do 2.0 2E , bo tak pewnie ja sprzedam a jak pasuje to zostawie jesce, pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat i spytam z ciekawości bo przeszła mi kilka razy przez głowę myśl o zmianie na 2E. I tutaj pytanie- PF ma sondę lambda i kata przez co traci 5KM w porównaniu do PB. Czy mogę wrzucić do siebie 2E i będę miał 120KM:) hehe. Chodzi mi głównie o to czy ten silnik moze mieć ubogą elektrykę z PB nie mieć lambdy i kata i czy może mu to zaszkodzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chodzi mi głównie o to czy ten silnik moze mieć ubogą elektrykę z PB

Był czas że śmigałem trochę na popsutej a potem odłączonej sondzie i wielkich różnic nie było.

No może jedna,na popsutej sondzie silnik fiksował a na odłączonej pracował idealnie i w spalaniu wielkich różnic nie było, krokowy od gazu ustawiłem wtedy na stałe(jak śrubę), po wymnie sondy praktycznie nic w pracy silnik sie nie zmieniło.

A te konie których tak szukasz to przez katalizator którego PB nie ma a 2E i PF mają.

Jeszcze chyba filtra węglowego Twój silnik nie ma ale jest on uzależniony od sondy.

Także na Twoim miejscu spokojnie bym próbował .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wkładaj 9A z osprzętem z PB będziesz miał 150 KM

Nie zależy mi na koniach bo wątpię żebym w 20 letnim silniku odczuł różnicę 5 KM:) pytałem z ciekawości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość proxy0

:kwiatek mam nadzieje że to odpowiednia stronka na poniższy temat:

 

Witam mam pytanie ponieważ mam passata B3 w benzynie oraz posiadam golfa MK3 19.tdi (90 km) jak wiadomo z silnikiem diesla. Teraz najważniejsze pytanie ponieważ mój golf to jedna wielka kupa rdzy i niczego więcej. Czy mogę zabrać cały silnik z golfa wraz ze skrzynią z całym okablowaniem a następnie przełożyć to wszystko do passata. Jeżeli tak to proszę o jakieś rady co i jak. Teraz najważniejsze co dokłądnie musiałbym wykonać oprócz podmiany silnika i kabli żeby pod te kable zaadaptować licznik od passata.

I na końcu czy takie auto można zgłosić do wydziału komunikacji i je normalnie zalegalizować i w jakiej cenie. Dzięki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności