Skocz do zawartości
peter22

co zamiast katalizatora

Rekomendowane odpowiedzi

Witam katalizator mi sie rolleciał co polecacie wsadzic strumienice , czy wywalic wszystko z kata i tak dalej smigac???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy wywalic wszystko z kata i tak dalej smigac

tak - wstaw rurkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pojechałem do gościa od tłumików, wyciął kata i wspawał rurkę, koszt 50 zł,(ładnie gwizda)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówią na tą rurkę STRUMIENNICA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mówią na tą rurkę STRUMIENNICA

 

Znaczy na którą ??

 

Nie rób ludziom wody z mózgu !!... pomiedzy strumiennicą a zwykłym kawałkiem rurki jednak jest delikatna róznica według mnie i wspawanie strumiennicy za 50zl ( z nią w cenie) to byłaby działalność charytatywna :rolleyes:

 

herflik-00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pisze o katalizatorze więc zamiast niego wstawia się strumiennicę. A za rurkę też bym nie dał 50 zł

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak ktoś chce sie pozbyc kata, to niech ładuje do mnie, ja sie pisze na starego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pisze o katalizatorze więc zamiast niego wstawia się strumiennicę. A za rurkę też bym nie dał 50 zł

Pozdrawiam.

jakbys prowadzil warsztat to bys nie chcial za tyle zrobic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj "unil" ! Po pierwsze gdyby mi chodziło o STRUMIENNICE to bym napisał strumienica, a po drugie logicznie myślac, to kto by ci pospawał strumiennice za 50zł?(spawanie +strumiennica=50 zł?) "w miejsce kata wspawał mi rurkę" :)

Edytowane przez aro01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jesli mozna wiedziec,to gdzie tak fajnie spawaja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie to kosztowało 180 zł więc wiem o co chodzi .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pisze o katalizatorze więc zamiast niego wstawia się strumiennicę. A za rurkę też bym nie dał 50 zł

Pozdrawiam.

 

ciekawe teorie glosisz... gdzie sie tak wstawia? :633:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

STRUMIENNICA to ustrojstwo sluzace do tzw. DOLADOLADOWANIA silnika za pomoca zjawisk falowych zachodzacych w ukladzie wydechowym. Do katalizatora wstawia sie rurke, zeby nie dudnila pusta puszka.

 

...strumiennice wstawia sie do silnikow BENZYNOWYCH i za wiecej niz 50 PLNów i nawet wiecej niz 180 PLNów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za wspawanie tej rurki dałeś chłopu zarobić~150 złotych:eek: ( 5 dych mu dałeś do reki a stówke wzioł za twój stary kat) ehhh jakbym miał zakład to chciałbym tak zarobić

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stoję obecnie przed koniecznością wywalenia katalizatora w mojej B3 (w B4 VR6 już go nie ma o czym się dowiedziałem tydzień temu na badaniu technicznym, ale spaliny przeszedł :P ) Problem w tym, że rozwala mi się ciągle elastyczny łącznik. Już chyba 4 z rzędu. Wiadomo przyczyną może być moja ciężka noga i szarpanie przy zmianie biegów silnikiem a co za tym idzie układem wydechowym. Niemniej po złapaniu przypadkowo 18 pkt od 2 lat się raczej już toczę niż jeżdżę i dobrze bo bezpieczniej :P No ale do rzeczy ile ma mnie kosztować u tłumikarza usunięcie kata i wspawanie rury. Teraz tak, czy oni powinni samą rurę wstawić a kat z obudową mi oddać, czy tak jak piszecie że do tej puszki się wstawia rurę na przelot? Po co? Jak można tą puszkę od kata wywalić z katem i samą rurę wstawić? Jak to wygląda od strony technicznej?

 

Chodzi mi o to jak powinna wyglądać taka operacja. Może oni wybijają wnętrzności od katalizatora i w obudowę wstawiają rurę na wylot i ją spawają? co dzieje się z wkładem od kata, bo chyba można go sprzedać? Zazwyczaj tłumikarz zabiera kata/wnętrzności czy mogę sam go potem sprzedać?

Edytowane przez Nuttie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

W sumie to mozna kata wywalic calkiem i wstawic tylko rurkę ... no ale kombinuje sie z wybebeszaniem kata i wstawianiem w niego rurki zeby sie na przeglądzie nie czepiali ( w papierach jest a pod autem nie ma ).

 

Jak wybebeszysz kata i zostawisz sama obudowe to moze to wpadac w rezonans i bedzie wydawac dziwne dzwieki ( dlatego wstawia sie rurke w srodek ).

 

Co do starego katalizatora to chodzą od 100 do 200 w zaleznosci od tego kto kupuje i jak kat jest duzy. Wytluczone bebechy tez skupują .. na kilogramy.

Poszukaj w jakiejs autogiełdzie albo innych anonsach - napewno bedą ogłoszenia handlarzy tym towarem :)

 

Z warsztatu mozesz katalizator zabrac .. przeciez jest Twoj :D tylko mina mechanika nie bedzie zbyt wesoła ( o ile trudni sie handlem po godzinach )

 

Jak miałem praktykę w warsztacie to przyjechał koleś i powiedział ze kupi każdą ilość katalizatorów ... co ciekawe po tym każdy z mechaników proponował klientom wycinanie katalizatora( to trza wyciąć panie .. wtedy bo bedzie asfalt rwało ) :D

 

herflik-00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
STRUMIENNICA to ustrojstwo sluzace do tzw. DOLADOLADOWANIA silnika za pomoca zjawisk falowych zachodzacych w ukladzie wydechowym. Do katalizatora wstawia sie rurke, zeby nie dudnila pusta puszka.

 

...strumiennice wstawia sie do silnikow BENZYNOWYCH i za wiecej niz 50 PLNów i nawet wiecej niz 180 PLNów

 

 

 

Zuse no prosze Cie nie mow mi ze struminica o dlugosci 30cm ma na cokoliwek wplyw.... strumienica to szajs nic nie dajacy.... nikt rozsadny nie wrzuca czegos takiego do samochodu... w zadnym konkretnym projecie nie ma strumienic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok czyli lepiej wpakowac rure . Tak zrobie na dniach pojade bo kat juz mi sie rozpieprzył. a słyszał ktos ze za kat na złomie placa ok 100 zł????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie na kazdym zlomie ale na wielu z nich, za to na kazdej gieldzie samochodowej jest ktos kto chetnie kupi cena w zaleznosci od wielkosci 100-200 zlotych. W pasacie jednak jest dosc maly kat:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie tak tylko wtrace...z katalizatora KLEKOTA.. to se mozna sprzedac wnetrznosci katalizatora ale chyba do piaskownicy !! DISLE MAJA KAT CERAMICZNY !!

 

the.wolf wierz mi dobra, strumiennica za kilka set PLNów daje ...i to DUZO !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności