Skocz do zawartości
eNcoM

luzy mocowania silnika/skrzyni

Rekomendowane odpowiedzi

ostatnio zauważ podczas przyśpieszania i hamowania silnikiem jakby luz w mocowaniu silnika skrzyni objawia się to tym ze lewarek skrzyni biegów przesuwa się w przód i w tył

 

czy to poduszka pod skrzynią biegów ??

jest tam jedna czy dwie poduszki ?? jeszcze nie zaglądałem pod paska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te objawy wskazuja na zuzyte poduszki pod skrzynia biegow. Prawa i lewa identyczne. Odczuwasz jakies wibracje w pewnym zakresie obrotow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Te objawy wskazuja na zuzyte poduszki pod skrzynia biegow. Prawa i lewa identyczne. Odczuwasz jakies wibracje w pewnym zakresie obrotow?

 

wibracji nie ma czasami delikatne szarpnięcie przy szybszym puszczeniu sprzęgła no i ruchy lewarka w przód i w tył

muszę tam zajrzeć może wystarczy je dokręcić choć to mało prawdopodobne

 

dodatkowo gdy na postoju gwałtownie dodam gazu silnik wyrywa lekko do przodu czy to normalne??

coś czuję że będę musiał wymienić wszystkie poduszki :(

podpowie mi ktoś ile kosztują przednie a ile tylne??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o poduszki to mialem z podrobami przykre doswiadczenie - wibracje na zerwanej oryginalnej byly mniejsze niz na wymienionych nieoryginalnych dlatego tez po krotkim czasie wymienilem na oryginaly pod silnikiem (prawa i lewa 580zł) a jesli chodzi o poduszki skrzyni to nie orientuje sie ile moga kosztowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz poduszke SILNIKA...ta kolo chlodnicy...ona odpowiada za poruszanie sie silnika w taki sposob jak opisujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sprawdz poduszke SILNIKA...ta kolo chlodnicy...ona odpowiada za poruszanie sie silnika w taki sposob jak opisujesz.

znając życie wymiana tej jednej może nie załatwić sprawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się z szybkim pytankiem ;>

 

Czy można wymienić poduszki/mocowania skrzyni biegów bez wyjmowania skrzyni? Dużo z tym roboty jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poduszki skrzyni wymienisz z zamknietymi oczami, oczywiscie trzeba podniesc lekko skrzynie np. podnosnikiem hdyraulicznym aby mozna wyjac poduszki

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Odczuwam podobne objawy.

Czy ktoś mógłby mi rozjaśnić,czy poduszki silnika/ skrzyni są takie same w wersji 4x4 jak w zwykłej? Silnik AVF.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pawik

Poduszki pod silnikiem są inne (hydro), a pod skrzynią biegów inne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poduszki pod silnikiem są inne (hydro), a pod skrzynią biegów inne.

 

Chodzi mi o różnicę poduszek między modelem 4motion a zwykłym. Skrzynia biegów jest inna, więc spodziewam się, że poduchy też są inne.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chodzi mi o różnicę poduszek między modelem 4motion a zwykłym. Skrzynia biegów jest inna, więc spodziewam się, że poduchy też są inne.

 

pozdrawiam

 

Podaj kod skrzyni biegów oraz rocznik Passata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podaj kod skrzyni biegów oraz rocznik Passata.

 

passat 3bg variant, silnik AVF, 4 motion, 2003 (wg VIN 2004). Skrzynia 6, manualna FTS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
passat 3bg variant, silnik AVF, 4 motion, 2003 (wg VIN 2004). Skrzynia 6, manualna FTS.

 

Dla w/w Passata 8D0 399 151 J szt2 (str.prawa i lewa); Passaty 4 cyl. z napędem na przód również wyposażone są w ten sam element met-gum.( w zależności od typu skrzyni).;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xoot

Witam ma podobny problem tylko ze umnie jak stoi odpalony i dodam gazu troche to rusza autem troche i jak go gasze to tez az autem rusza ;/ i taki dziwny dzwiek jest...;/ co to moze byc? silnik AFN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pawulon1973
Witam ma podobny problem tylko ze umnie jak stoi odpalony i dodam gazu troche to rusza autem troche i jak go gasze to tez az autem rusza ;/ i taki dziwny dzwiek jest...;/ co to moze byc? silnik AFN

 

Mogą być poduszki pod silnikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a od czego one sie wybijaja?

nie dość, że pod obciążeniem silnik wędruje do przodu i do tyłu (lekko 3cm) ze względu na obciążenia skrzyni biegów i przeniesienia napędu, to jeszcze kręcący się wał (masz silnik wzdłużny) atakuje poduszki w poprzek osi wzdłużnej pojazdu ;)

 

aaa... i dziury trzeba jeszcze doliczyć w które wjeżdżasz. Silnik waży jakieś 200kg i jest przymocowany elastycznie tylko na tych czterech poduszkach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam AFN i mam takie objawy, że silnik coś chyba za bardzo drży na wolnych obrotach. Czasem tak, ze coś w tapicerce mi od tego strasznie klekocze. Czy to poduszki pod silnikiem? Jeśli tak to jaki koszt wymiany, czy można szukać tego na allegro czy lepiej dołożyć i w ASO kupić i czy da się to samemu wymienić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie jakis czas temu tez sie dowiedzialem ze mam 4motion

i poza ruchem lewarka przy szybszej zmianie biegow slysze gluchy odglos (jakby udezyc gumowym mlotkiem)

 

Czy tylni most jest polaczony na sztywno do podlogi czy tez sa tam jakies elementy (laczniki elastyczne)??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności