Skocz do zawartości
Kimo

Logi dynamiczne i statyczne krok po kroku.

Rekomendowane odpowiedzi

Przejrzałem całe forum, ale nie natrafiłem na instrukcję zrobienia logów dynamicznych i statycznych. Jak to zapisać, odczytać itp.

Czy to co jest w tym linku: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=10985

Przy podpunktach bieg jałowy to są logi statyczne? Jeżeli tak, to odczytanie ich to nie problem, ale jak je zapisać...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy to co jest w tym linku: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=10985

Przy podpunktach bieg jałowy to są logi statyczne?

 

logi statyczne to stała (lekko zmienna) wartość parametru podczas pracy na biegu jałowym, gdy silnik jest nieobciążony.

 

Najciekawsze rzeczy jednak wyskakują jak oglądasz wskazania pod obciążeniem. Jak to nie było jak to robić??

 

1. odpalić VAGa i measuring blocks

2. znaleźć konkretny kanał (JEDEN!!!!!*)

3. znaleźć odpowiednią prostą, pas startowy, lotnisko - cokolwiek, co pozwoli na rozpędzenie się od 2 do 7 tys obr/min na biegu innym niż I i II...

4. wcisnąć LOG, podać ścieżkę do pliku, przejechać się autem...

5. nabrać prędkości, wrzucić bieg III i depnąć do oporu - pedał w podłodze od możliwie najniższych obrotów, do odcięcia.

 

Zwolnić, zatrzymać logowanie, cieszyć się plikiem csv... odpalić excela i ... zrobić np. tak jak tutaj: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=13245

 

*) jeśli analizujesz na raz więcej niż 1 kanał, tracisz rozdzielczość pomiarową. Domyślnie zbierane są około 3 próbki na sekundę (z każdego kanału mamy 4 bloki pomiarowe, więc łącznie nasz system ma wydajność około 12 bloków na sekundę). Dodając kolejne kanały dzielimy rozdzielczość przez ilość kanałów... jeśli mierzona wartość zmienia się w dość "dziwny" sposób, możemy tego nie zauważyć, bo VAG po prostu nie zdąży zebrać anomalii...

 

uff...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie, ogromne serdeczne dzięki :) Mam jeszcze tylko jedno pytanko, czy w vag-com, albo polski vag można sprawdzić ciśnienie oleju?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie... w passatach jest jedynie czujnik ciśnienia informujący o tym, czy to ciśnienie jest, czy go nie ma w ogóle... Jak chcesz sobie sprawdzić ciśnienie oleju, to montujesz dodatkowy wskaźnik z przetwornikiem montowanym w formie podstawki pod filtr oleju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przelamalem pierwsze lody i zrobilem logi dynamiczne grup 000, 004, 008, 010, 011.

Prosze o analize, bo autko ma rozne spadki mocy, max speed ledwo 180km/h, bledow w silniku brak, notlauf-ow tez brak.

Po przegonienie auta i odstaniu paru minut w trakcie gaszenia silnika uslyszalem spod maski jakby jakis wirnik (turbina) schodzil z obrotow - zwrocilo to moja uwage gdyz wczesniej to nie wystepowalo, a te wytracanie obrotow trwalo jakies 3 sek. Turbiny na jalowym i w trakcie wylaczania wczesniej nie slyszalem.

Logs.zip

Edytowane przez Jericho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy za pomogą vag 2.5 mogę sprawdzić logi dynamiczne i statyczne? Jeżeli tak to co mam wybierać po kolei? jadę dziś po kabel VAG już na kompie. Pierwszy raz samodzielnie będe się bawił w diagnostykę auta. Proszę o instrukcję jak dla tłumoka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vag 2,5 nie dasz rady tego zrobic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już się dowiedziałem mam teraz vag 311 da radę? jeżeli tak to jak to się robi? mam po angielsku jeszcze żebym miał łatwiej :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności