Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Jak chcesz nie ori radio a ma działać OPS ( wizualizacja czujników cofania) i multikiera , wyświetlanie info na FISIE o stacji radiowej i navi to musi mieć DUAL CHANEL CAN BUS ( podwójnego CANA ) jak będzie tylko pojedyńczy CAN będzie tylko multi kiera działała a jak bez CANA to nic nie podejdzie tylko będzie zwykłe radio i ewentualnie navi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przymierzam się do zakupu RNSa 510, powiedzcie mi skąd taki rozrzut cenowy na allegro od 2500pln do 3600pln za nowego rns`a 510 ? Na co zwrócić uwagę? co sprawdzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okok. no ale jeśli ktoś daje gwarancje 24m-c (sprawność) oraz karte kodową (legalność) ?? a i tak ceny różne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jaką literkę mają w nazwie, im dalsza litera alfabetu tym, nowsze radio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
okok. no ale jeśli ktoś daje gwarancje 24m-c (sprawność) oraz karte kodową (legalność) ?? a i tak ceny różne ?

 

chyba żartujesz, karty chamsko drukują, a z gwarancją nie od producenta to różnie bywa. Generalnie szukaj navi z gwiazdką na przycisku przy eject, tzn C lub wyższa.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Sprawdź jaką literkę mają w nazwie, im dalsza litera alfabetu tym, nowsze radio.

 

Cwaniaki z alledrogo drukują i podmieniają nalepki na navi coby była najnowsza wersja, widziałem takie osobiście.

Edytowane przez Zielas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście nawet sam mam taką , na naklejce jest końcówka P, a fabrycznie navi jest H- było tylko softowane i nic więcej, ale działa już ponad 8 miesięcy bez zarzutu. Zwróć uwagę też na tą czarną ramkę wokół radia, mi gość chciał sprzedać Columbusa ze skody , wytarł oznaczenia ze Skody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sebp75

zakazdym razem jak robisz update softu, to sie literka w numerze zmienia, na taka jaki jest soft ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rafff, mała prośba. Jak przystąpisz do montażu to zrób przy okazji manuala(masz kombi czy sedan?). Jak udało Ci się przeciągnąć kabel sygnałowy(czy demontowałeś zderzak), jak podłączyłeś zasilanie(przekaźnik czy inny przeciwzakłócacz). Bo okazuje się, że jest tu masa odpowiedzi ale ani jednego opisu od początku do końca kogoś kto instalował sobie nieoryginalną kamerkę do nieoryginalnego rada.
Prawdopodobnie kamerę będę montował w tym tygodniu, kupiłem zamontowaną w ramkę pod tablice rejestracyjną, jak nie zapomnę zrobię zdjęcia i wrzucę instrukcje na forum (mam kombi). Powiedzcie mi tylko co mam zrobić w momencie gdy rozładowuję mi się akumulator, radio nie jest oryginalnę więc myślałem że problem nie będzię mnie dotyczył. Czy wymiana gataweya wystarczy ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żółty z czerwonym kablem do zamiany? Czyli kabel do zasilania poprzez stacyjke ma nie mieć 12 voltów przy braku kluczyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W b6 nie występuje w kostce radia zasilanie po stacyjce, jeżeli chcesz to musisz poszukać w bordnetzie. Zwyczajowo plus po stacyjce daje 12v wtedy kiedy jest kluczyk w stacyjce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poza tym, OSTRZEGAM :stop

samo radio Erisin, nie licząc mojego problemu, jest OK.

Polecam je ryzykantom. jeżeli traficie na model nie stwarzający problemów fizycznych, napewno będziecie zadowoleni.

Ale gdy trafi się problem i będziecie chcieli "zmierzyć" się z ich serwisem, TOTALNA porażka.:cenzura

Olewatorstwo, brak odpowiedzi na maile ... Dla nich już nie istniejesz. Kupiłeś i spadaj. dno !

dla przykładu. Dzisiaj (środa) ponownie napisałem do nich maila, już tylko prosząc aby podali sposób na przywrócenie ustawień fabrycznych. Po sekundzie otrzymałem wiadomość:

 

 

 

bez komentarza !

 

Uzupełnię:

 

Nie poddawałem się i pisałem do firmy Erisin na kilka różnych maili. W końcu otrzymałem odpowiedź od [email protected].

Najpierw poprosili mnie o dokładne dane kupna. Nr transakcji, nazwa konta paypal, konto payment, seller's ebay, sallers name, ID, datę zakupu… Potem jeszcze raz miałem opisać im problem z radiem.

Na wszystko skrupulatnie odpowiadałem. Oczywiście nie obyło się to jednym mailem. Zawsze coś tam. Potem ich pytania dodatkowe typu, czy radio łapie silne fale, czy czyta karty w obu slotach itp.

Po serii pytań pomocniczych poprosili o nagranie video z problemem. Zrobiłem wysłałem na YouTube. Źle. Oni nie mogą oglądać filmów na YT! (Sorry. in China.

We can not open the youtube video). Musiałem zmniejszyć objętość i wysłać jako załącznik @.

W końcu 23.10 napisali abym odesłał im radio do Chin. (We will repair for you for free, it will be need 1-2 months.here is the return address… i tu adres). Poproszono mnie jeszcze abym w opisie przesyłki napisał, że to sprzęt uszkodzony a jego wartość do 98$. Powyżej tej kwoty nie odbiorą. Chodzi o ich vat.

Po namyśle zaryzykowałem (praktycznie żadnych gwarancji na to, że odzyskam radio) i postanowiłem wysłać.

Zrobiłem rozpoznanie. Okazało się, że najtaniej będzie Pocztą Polską (nie Pocztexem). Ceny kurierów w granicach od. 400zł do 2000zł – doręczenie od 9 dni do 3. Poczta oferuje paczkę zwykłą i priorytet. Przy gabarytach mojego pudełka i wadze ok 3 kg cena 77 zł lub 190 zł. Różnice o których poinformowano mnie „przy okienku”: zwykła- teoretycznie płynie statkiem, czas dostarczenia 1 mc, priorytet to samolot i 9 dni.

Sympatyczna pani na poczcie poinformowała mnie, że nie mogę napisać wartości w $. Więc nie zastanawiając się długo napisałem 250 zł (Błąd ! – o czym później).

Otrzymałem potwierdzenie z numerem przesyłki. No i zaczęło się śledzenie. Paczka już na drugi dzień trafiła do w-wy. Tam przeleżała dobę i wyskoczył komunikat: przekazano do obrotu międzynarodowego. Myślę statek, czekam teraz z miesiąc. G... prawda. Na stronie http://track-chinapost.com/startairmail.php za trzy dni pojawiła się informacja, że moja paczka jest już w Pekinie ! Na drugi dzień już w kantonie do którego wysłałem. Kolejny dzień … na cle. Kolejny dzień , kolejny…na czwarty wyskoczył komunikat po angielsku, że paczka nie dostarczona odbiorcy ! Wraca do nadawcy. Na polskiej stronie PP śledzenia przesyłek automatycznie ta sama wiadomość ! Dlaczego ?! Po zorientowaniu się (internet) okazało się, że wartość paczki powinieniem podać w symbolu międzynarodowym czyli PLN nie zł. Na chińskim cle nie rozróżniają liter zł. W sumie to i racja. Ale pech ! Dlaczego nie poinformowali mnie przy nadawaniu paczki ?! Nic. Piszę do Erisin, że taki problem. Co oni na to ?... Mail zwrotny z treścią mniej więcej taką: dont łory maj friend, łi chase boj tu ofjis, Hi this a trick – nie martw się przyjacielu, my wyślemy chłopaka do biura, on to załatwi.

Za dwa dni odpowiedź. Wszystko OK. mamy twoje radio. Jaka twoja decyzja: naprawiamy za darmo i odsyłamy z chin. Ty płacisz za przesyłkę DHL z Honk Kong`u. Również jak chcę mogę otrzymać nowe.

(For the resend new units, send by DHL from HK not included the customs tax is USD 45.Send by EUEXP included the customs tax is USD 80).

Ale szok ! Myślę, idę za ciosem. Zapytam czy mogę wybrać inny model. Lepszy. http://www.erisin.com/erisin-es9401a-8-android-422-car-dvd-vw-passat-golf-touran-caddy-jetta-seat_p497.html. Dopłacę różnicę do mojego. http://www.erisin.com/erisin-es7000a-7-hd-vw-android-40-car-dvd-player-gps-wifi-3g-canbus_p451.html 346-269=77 $. Pytam czy można, można, ale dopłata 110 $. Nie wiem skąd ta różnica. Trochę mnie to zniechęciło i w sumie napisałem im, że chcę nowe radio (taki sam model jak miałem) a wysyłkę proszę z UK. (bez vat) . W odpowiedzi: no problem. Wyślij nam 79 $ i będzie jak chcesz. Kasę przelałem przez paypal na ich konto mailowe. I tu miła niespodzianka. Paypal przeliczył mi dolara za 2.88zł gdzie cena rynkowa to ok 3,40zł.

Do rzeczy. W tej chwili pozostałem bez radia i dodatkowo wysłałem im kasę nie mając tak naprawdę żadnej gwarancji, że będę miał ponownie sprzęt. Bo niby w razie czego komu miałbym się żalić ?

Po paru minutach otrzymałem odpowiedź od Erisin, że pieniądze dotarły i wysyłają radio. Nie wierzę. Odpisuję. Dajcie nr przesyłki. Oni nie dziś, jutro damy. Oho, myślę problemy. Nie. Na drugi dzień wysyłają numer. Śledzę przesyłkę. Na trzy dni utknęła w Holandii, po tygodniu jest kurier w domu.

Mam nowe radio !

Dziękuję @ Erisin`owi.

I właściwie tu mógłbym zakończyć, ale jak się okazało to jeszcze nie koniec problemów.

Ponowny montaż radia. Odpalam. Gra ! Gałka głośności działa. I tu dodam, że radio fm znowu słaaabo łapie fale. Tylko te najsilniejsze. Oczywiście pomimo zastosowania separatora, czyli ten typ tak ma. Odpalam Androida w radiu. Chwilę mieli, błąd. Reset, OK. Instalacja map (AM, IGo, Sygic, zmiana tapety, ble, ble). Wszystko OK.

Na drugi dzień odpalam znowu androida, przecież mam nawigację, niech prowadzi ( chociaż trasę znam na pamięć ;-) ). I tu zonk. Napis „Android” kręci się bez końca. Nie uruchamia się system. Zawiesił się. Myślę reset. Cyk. Dalej to samo. Ponowny reset… Ocho. Znowu problem !

Piszę znowu @ do Erisin. Znając ich podejście od razu wysyłam film, z góry odpowiadam na serię ich nie zadanych pytań, dokładnie opisuję problem. W odpowiedzi – czekać. Pewnie to wina softu. To nie problem. Przekazano sprawę do pracownika serwisu. Czekam. Minęły cztery dni, info, że serwisant jeszcze nic nie odpowiedział. W między czasie sam szukam rozwiązania. Mam ! Aby przywrócić ustawienia fabryczne systemu android (nie całego systemu w radiu! ) należy zgasić samochód, wyjąć klucz, wcisnąć reset na radiu, trzymać, odpalić samochód (ciągle trzymając na resecie) , odczekać 10s. , puścić. Włączyć radio. No ! Android odpala się na nowo. Kalibracja ekranu itd. Ale myślę. Nic nie piszę do Erisin. Niech przyślą mi ten soft. Może kiedyś przyda się.

… Parę dni minęło, no i myślę, że faktycznie przydałby się. System android w radiu co któryś raz po uruchamianiu, sam resetuje się i powraca do ustawień fabrycznych. Coś nie tak. Stąd i może te błędy (niestety nie pamiętam ich treści) gdy pierwszy raz odpaliłem radio (androida).

W końcu odpowiedź od Erisin. @ z załącznikem. Otwieram. A tam program do „formatowania” karty pamięci i wgrywania na nią softwaru z formatu *.img. Program ten to PhoenixCardV306. Do tego instrukcja (częściowo po chińsku) jak przygotować dzięki temu programowi kartę pamięci z softem uaktualniającym radio. A gdzie najważniejsze ? Gdzie software radia ? ( …*.img). Znowu piszę @ do Erisin. W odpowiedzi cyt. Hello,Sorry. Here it is.

http://url.cn/T5Vyz0

No. Myślę. Mam soft. Jestem gość. Wchodzę na stronę. Zresztą sami zobaczcie…

Chińszczyzna. Piszę im ,że tam nic nie ma. Oczywiście wcześniej translator i tłumaczę. Myślę, może aby to pobrać trzeba się zarejestrować. Rejestruję się. Tak. Wszystko na tej stronie. Nawet sms dostałem z kodem potwierdzającym rejestrację. Okazało się finalnie, że dzięki tej stronie … złożyłem sobie chiński komunikator QQ !

Piszę znowu @ żeby dali mi link do strony z której normalnie pobiorę software. Jakiś serwer może. W odpowiedzi cyt:” The file is this one in attachment.

There is no another one.

The word with Chinese, I have translate for you.

Which is the is the instruction of cooperation.”

To ja im znowu, że nie rozumiem.

No i tu kontakt się urwał.

Bez dalszej ich odpowiedzi.

W sumie od 26 sierpnia wysłałem im 36 mail`i.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestes mistrz. Masz chłopie cierpliwosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jestes mistrz. Masz chłopie cierpliwosc.

 

czy ta się jak dobry kryminał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę to wersja skrócona. Z wszystkim mają problem. Odpowiedź na każdy email to kolejny dzień. A to znowu jakieś święto mają, a to kończą pracę już (różnica czasu. Oni kończą pracę, my zaczynamy) Odpisują translatorem. Zresztą ja też. Ha.

Ale co by nie mówić, nie oszukują. A śmiało mogli by mnie ru… na kasę.

Tak naprawdę to szukając pomocy pisałem na innych forach. Ktoś mi gdzieś nawet odpisał, że chińczyk to nie polak. Nie oszuka choć zrobi milion problemów. Prawda.

BTW. Akurat ktoś mnie właśnie oszukał przy kupnie zupełnie innych przedmiotów na znanym serwisie aukcyjnym.

Edytowane przez radas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak naprawdę to wersja skrócona. Z wszystkim mają problem. Odpowiedź na każdy email to kolejny dzień. A to znowu jakieś święto mają, a to kończą pracę już (różnica czasu. Oni kończą pracę, my zaczynamy) Odpisują translatorem. Zresztą ja też. Ha.

Ale co by nie mówić, nie oszukują. A śmiało mogli by mnie ru… na kasę.

Tak naprawdę to szukając pomocy pisałem na innych forach. Ktoś mi gdzieś nawet odpisał, że chińczyk to nie polak. Nie oszuka choć zrobi milion problemów. Prawda.

BTW. Akurat ktoś mnie właśnie oszukał przy kupnie zupełnie innych przedmiotów na znanym serwisie aukcyjnym.

 

 

Ja kupiłem wersje Erisina z Androidem, na szczęście działa bez zarzutu :). Przechodziłem przez to wszystko co piszesz z rozwalonym telefonem, niestety nie odesłali mi go z powrotem. Dodatkowo zadzwoniłem jeszcze do supportu w Chinach i tu szczęście w nieszczęściu po 1,5 minutowej rozmowie z Chinskim konsultantem musiałem się rozłączyć ponieważ jego Angielski nie był w ogóle komunikatywny za całą 1-5- minutową rozmowę zapłaciłem koło 30 zł :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie mi pomóc?

Kusi mnie wymiana radia RSN300 na RCD310. Gateway mam 3C0907530E a auto z 2008 roku. Czy po wymianie mogę mieć problem z rozładowującym się akumulatorem?

Czytałem poprzednie posty ale konkretnej odpowiedzi nie znalazłem.

 

Z góry tx.

Edytowane przez horte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo to gateway od L nie rozładuje akumulatora ale najlepiej to sprawdzić na samochodzie, podobno S0 gatewaya od 142 nie rozładowuje.

Ja wymieniałem radio ale mam starszego gatewaya C i niestety rozładowuje aku teraz szukam gatewaya L ale nigdzie nie mogę znaleźć, może ktoś z kolegów posiada taki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przed wymiana radia wolałbym coś więcej wiedzieć. Nie chciałbym tak jak Ty szukać gatewey'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności