Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki @mgboczna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie o takim modelu http://www.erisin.com/erisin-es9401a-8-android-422-car-dvd-vw-passat-golf-touran-caddy-jetta-seat_p497.html?page=2&number_of_uploads=0 ktoś może ma coś podobnego ? Polecacie ? Czy lepiej Rcd 510 ?

Edytowane przez rafff

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miłośnik znaczku VW zawsze powie, że lepiej RCD510. Ponieważ ja nie jestem fanatykiem uważam, że nie ma co przepłacać, a i tak jak będziesz chciał coś dołożyć(np. zestaw głośnomówiący czy kamerę cofania) to nie musisz się liczyć z dodatkowymi kosztami typu gateway'e czy inne moduły. W tym chonolu masz wszystko za niewspółmiernie niższą cenę. Jedynie zwróć uwagę, że w tym z linku jest Android i już nie wszystkie nawigacje pójdą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grunt ze automapa ruszy z licencja do 2200 roku^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam radio Erisin tylko, ze starszy model i nie narzekam na działanie, już 2 lata jedynego czego mi w nim brak to obsługi OPS ale w tych nowych Chiniolach masz już to także jak kto woli ,

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie jak gra ? na chwile obecną mam rcd 300, czy według was dźwięk będzie lepszy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A powiedzcie jak gra ? na chwile obecną mam rcd 300, czy według was dźwięk będzie lepszy ?

Od tego radio wszystko gra lepiej, nawet iPhone wsadzony w dziurę po radiu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miłośnik znaczku VW zawsze powie, że lepiej RCD510. Ponieważ ja nie jestem fanatykiem uważam, że nie ma co przepłacać, a i tak jak będziesz chciał coś dołożyć(np. zestaw głośnomówiący czy kamerę cofania) to nie musisz się liczyć z dodatkowymi kosztami typu gateway'e czy inne moduły. W tym chonolu masz wszystko za niewspółmiernie niższą cenę. Jedynie zwróć uwagę, że w tym z linku jest Android i już nie wszystkie nawigacje pójdą.

 

O to mi właśnie chodziło żeby był Android, jak dla mnie jest to na zdecydowany plus.

 

Od tego radio wszystko gra lepiej, nawet iPhone wsadzony w dziurę po radiu.

 

Dobre :). prawdę mówiąc na chwile obecną nie mogę narzekać na dźwięk, fabryczne głośniki i radio ale grają całkiem nieźle. Jeżeli mówisz że te radio będzie grało zdecydowanie lepiej to już nie mogę doczekać się zakupu :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co powiecie o takim modelu http://www.erisin.com/erisin-es9401a-8-android-422-car-dvd-vw-passat-golf-touran-caddy-jetta-seat_p497.html?page=2&number_of_uploads=0 ktoś może ma coś podobnego ? Polecacie ? Czy lepiej Rcd 510 ?

 

akurat o tym modelu nie powiem nic, ale już o firmie...

Jako, że firma Erisyn sprzedaje dedykowane radia m.inn. do Passatów w dobrej cenie, zdecydowałem się na takie.

Wybrałem model http://www.erisin.com/erisin-es7000a-7-hd-vw-android-40-car-dvd-player-gps-wifi-3g-canbus_p451.html.

Radio zostało wysłane z Wielkiej Brytanii, zapłacone przez Paypal w Australii.

Na sprzęcie, instrukcji, pudełku... nigdzie nie ma oznaczenia Erisin.

Po podłączeniu pojawił się pierwszy problem. Nie łapie sygnału radiowego, pomimo zastosowania separatora. Mam nadzieję, że prawidłowo jest on podłączony (zresztą innej alternatywy nie ma - wolny kabelek do +12V), do dzisiaj problem nie rozwiązany. Nie słucham FM !

dźwięk audio OK.

wygląd OK

odtwarzane video OK.

Jako, że model ma dwa systemy - windows (nie "goły", raczej nakładka) i android uruchamiany ikoną. Napaliłem się właśnie na tego Androida, m.inn. za możliwość uruchomiania różnych nawigacji i programów, np. odtwarzaczy audio. Niestety, faktycznie oprócz różnych navi, z tymi odtwarzaczami lipa. Android nie widzi karty microsd extSdcard.

Sam system pozbawiony jest także bluetootha. Czyli nie można używać tak upragnionego przeze mnie https://play.google.com/store/apps/details?id=org.prowl.torque&hl=pl.

Często, samoczynnie występuje problem z dostępem do plików umieszczonych w wbudowanej pamięci urządzenia na pamięci sdcard (nie na wkładanej karcie microsd extSdcard)

W celu naprawy muszę przywracać system Android do ustawień fabrycznych

I najważniejszy problem.

"Popsuło" się pokrętło głośności. Gdy słuchałem mp3 z karty sdcard (pod windowsem) i jednocześnie chodziła nawigacja, coś się "gryzło" z głośnością. W momencie wydawania komend typu skręć tu, czy tam, a ja chciałem pokrętłem ściszyć audio, ściszałem głos lektora. I tak kilkanaście razy się zdarzało. W końcu regulacja pokrętłem głośności nie działa, choć gdy ciskam ją mogę robić pauzę, czyli samo pokrętło jest dobre. Teraz głośność reguluję tylko dołączonym pilotem.

Oczywiście przywracałem ustawienia fabryczne Androida. Resetowałem przyciskiem "reset". Nic to nie pomogło. Myślę, że jest to wina softu Windows. Nie można przywrócić go do ustawień fabrycznych !

Radio podłączyłem poprzez przednie wyjście (wejście ?) microUSB do laptopa, łudząc się, że zobaczę jakieś pliki. (*.ini). Niestety komputer wogóle nie widzi Erisina.

Napisałem @ do Erisin o moim problemie. W odpowiedzi Cheryl (pani, która jest "twoim" doradcą personalnym), napisała, czy mogą wysłać mi pokrętło. Zgodziłem się, minął miesiąc i nic. Teraz wiem, że to napewno nie wina uszkodzonego pokrętła. Napisałem ponownie wiadomość, że chcę odesłać (oczywiście na mój koszt) radio do miejsca wysyłki (GB). Bez odpowiedzi. czyt. spadaj ?

Tak to jest z tym moim egzemplarzem Erisina.

:cenzura

 

BTW

a może Ktoś ma jakiś pomysł jak "naprawić" pokrętło VOLUME ?!?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byłooo... i to nawet chyba w tym wątku.. (nie będę szukał żeby przytaczać ...) dotyczyło paru modeli produkcji made in china w tym i Erskina...

pokrętło głośności standard...... jakość odbioru i zasięg radia mimo zastosowania separatora też std...

modele są albo pod windows (ostatnio jak się interesowałem jakieś 2 lata wstecz to był w starszych WM5, w nowszych WM6.0) albo Android, nie ma tak żeby miał 2 systemy jednocześnie, to jakaś bajka plus np. proste emulatory.....

zakłócenia przy jednoczesnym używaniu np. nawigacji i odtwarzacza mp3 lub filmu... std... podawane przykłady to zacinanie się głosu, zaciąganie, chwilowe przerwy itp. niestety to wynik montowanych procesorów, niestety nie wyrabiają, za słabe...

dadam jeszcze problemy z bluetoothem (montowany wewn. mikrofon beznadziejny, trochę poprawiał jakość montowany zewnętrzny..),

jak ktoś napisał, za tę cenę da radę ale nie liczmy na jakieś fajerwerki.... jak coś ma 10 w 1 to tak naprawdę ma niewiele....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kombajn Peying PY-9330 i też przy równoczesnym słuchaniu radia(muzyki z karty/płyty) i nawigacji komunikaty czasami dostają czkawki. Po zgłębieniu tematu okazało się, że to nie jest wina ani radia, ani systemu, ani tym bardziej procesora. Chodzi o to, że radio na czas komunikatu nawigacyjnego jest przyciszane i wtedy odtwarzany jest komunikat w postaci pliku WAVE. A problem polega na tym, że niektóre pliki są w dużym uproszczeniu "za długie". Edycja wszystkich plików, tzn przycięcie ich na początku i na końcu usuwa ten problem. Niestety nie każdemu się chce bawić w takie przeróbki a producent oprogramowania nawigacyjnego ma to po prostu w nosie, bo na wszystkich nawigacjach działa prawidłowo(z pewnymi wyjątkami), a ten problem występuje tylko w dedykowanych stacjach multimedialnych.

Natomiast co do pokrętła to spełnia ono dwojaką funkcję, a mianowicie do regulacji siły głosu zarówno komunikatów nawigacyjnych jak i samego radia(odtwarzacza). Polega to na tym, że w trakcie odtwarzania komunikatów nawigacyjnych reguluje się siłę głosu nawigacji, a podczas odtwarzania radia siłę głosu radia. I często jest tak, że można całkiem przypadkowo sobie wyciszyć nawigację i odwrotnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe, czyli wychodzi, że co? jak tylko nawigacja to w porządku, a jak plus coś innego to nagle pliki "za długie"?

ja też zgłębiałem temat swego czasu, bo też się zastanawiałem..... i jakoś tam gdzie ja czytałem to była to wina procesora, który nie radził sobie jednocześnie dynamiczne odświeżanie ekranu, komunikaty i plus równocześnie odtwarzanie radia/muzyki itp. , jak sama nawigacja to mocy starczało.... nawet gdzieś testy obciążenia w trakcie były....

poza tym są jeszcze inne dedykowane stacje multimedialne (nie mam na myśli Rns-a) innych producentów, fakt, że cena bywa wtedy zabójcza, jakoś to wychodziło coś koło 3-4k zł i one już tych problemów z odtwarzaniem nie mają....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak. Ale ja przywrocilem androida do ustawień fabrycznych, wyczyściłem wbudowaną pamięć i gdy słucham audio to i tak nie mogę regulować POKRĘTŁEM głośności. Przypomnę, że pilotem już tak.

To, że w trakcie wypowiadania komend przez navi, przy próbie kręcenia gałką volume ściszałem bądź zgłaśniałem to zauważyłem odrazu. Nawet już zdążyłem się do tego przyzwyczaić. Po prostu unikałem manipulacji w trakcie komend. Ale teraz pokrętło volume zupełnie nie reaguje na ruch. Obojętnie kiedy.

Dodam, że obecnie w trakcie komend gdy chcę pilotem zrobić volume, też nie reaguje audio. Czyli procesor chyba dobry. Zresztą procesor albo chodzi, albo nie. Czyli jego raczej wykluczam.

Ja ciągle mam przeczucie, że przywrócenie ustawień fabrycznych załatwiło by problem. Ale jak to zrobić. Na chiny raczej niemam co liczyć.

Edytowane przez radas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomijając oryginały może warto rozejrzeć się za markową używką a nie chińszczyzną. Alpine, kenwood, Pioneer (nie blaupunkt bo to kopia chińczyka) trochę tego jest i rownież modele dedykowane pasujące do VW. I założę się ze tam nie ma takich problemów. Btw mam pioniera i sobie chwale ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pomijając oryginały może warto rozejrzeć się za markową używką a nie chińszczyzną. Alpine, kenwood, Pioneer (nie blaupunkt bo to kopia chińczyka) trochę tego jest i rownież modele dedykowane pasujące do VW. I założę się ze tam nie ma takich problemów. Btw mam pioniera i sobie chwale ;)

toż właśnie to miałem powyżej na myśli.........

co do pokrętła volume to może gdzieś brak styku.... jakbyś chciał rozbierać..

co do resetu fabrycznego to różne urządzenia różnie mają, np gdzieś trzeba "wetknąć szpilkę, końcówkę długopisu, rysika itp.... oraz tak jak w przypadku Rns-a odpowiednia kombinacja jednocześnie wciśniętych przycisków...

mój stary palmtop Hp ma i miejsce na reset rysikiem ale ma i reset (i HARD i SOFT) układem przycisków, dokładnie jak komp. szukaj w instrukcji lub na forach bo bez względu na system czy winda czy antek musi się dać zresetować lub powrócić do fabrycznych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
toż właśnie to miałem powyżej na myśli.........

co do pokrętła volume to może gdzieś brak styku.... jakbyś chciał rozbierać..

co do resetu fabrycznego to różne urządzenia różnie mają, np gdzieś trzeba "wetknąć szpilkę, końcówkę długopisu, rysika itp.... oraz tak jak w przypadku Rns-a odpowiednia kombinacja jednocześnie wciśniętych przycisków...

mój stary palmtop Hp ma i miejsce na reset rysikiem ale ma i reset (i HARD i SOFT) układem przycisków, dokładnie jak komp. szukaj w instrukcji lub na forach bo bez względu na system czy winda czy antek musi się dać zresetować lub powrócić do fabrycznych...

 

Erisin`y równierz mają przycisk na szpilkę :-) reset. Ale po jego wciśnięciu radio po prostu wyłącza się i włącza.

Niestety for`ów erisyna nie ma. Azjaci milczą, choć pytałem. Tak, że możliwości właściwie wyczerpane. Ale, ale..

Jaka to kombinacja do powrotu ustawień fabrycznych w RNSach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka to kombinacja do powrotu ustawień fabrycznych w RNSach ?

W Rnsie kombinacja jest nie ustawień fabrycznych tylko resetu (a w zasadzie do dwóch, soft i hard...) gdzieś w temacie Rnsa na forum jest....

ustawienia fabryczne są w setupie........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tryb revovery androida przeważnie wchodzi się przez przetrzymanie kombinacji klawiszy i uruchomienie radia. Nie wiem jak akurat jest w tym modelu, znalazłem przykład radia erisina w którym do trybu recovery wchodzi się poprzez vol dwon, home i enter https://www.youtube.com/watch?v=cuV_rYQh2Uc. Dodatkowo możesz zainstalować aplikacje z google marketu, która nazywa się ,,Rom Manager''. W tej aplikacji masz możliwość ponownego uruchomienia radia w trybie CWM, z którego wybierzesz reset radia.

 

 

Jeżeli chodzi o wybór radia ważnym czynnikiem dla mnie jest to żeby miało androida, większość problemów o których piszecie wynika ze słabego procesora radia. Model który wybrałem http://www.erisin.com/erisin-es9401a-8-android-422-car-dvd-vw-passat-golf-touran-caddy-jetta-seat_p497.html posiada inną technologie tzn. jest już na dual chanelu i taktowany 1.6 GHz. Może procesor nie jest jakoś super rewelacyjny ale wydaje mi się że powinien udźwignąć, swoją drogą dziwna sprawa że do telefonów wrzucają dużo lepszą procesory, czasami za 4x krotnie niższa cenę. Co ewentualnie polecili byście do 1200zł ?.

Edytowane przez rafff

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja też zgłębiałem temat swego czasu, bo też się zastanawiałem..... i jakoś tam gdzie ja czytałem to była to wina procesora, który nie radził sobie jednocześnie dynamiczne odświeżanie ekranu, komunikaty i plus równocześnie odtwarzanie radia/muzyki itp. , jak sama nawigacja to mocy starczało.... nawet gdzieś testy obciążenia w trakcie były....
Nie wiem gdzie Ty zgłębiałeś temat. Ja proponuję się zapoznać ze stroną o nawigacjach http://www.my-navia.pl/ Ja z tej strony czerpałem wiedzę gdzie wielu userów ze zdecydowanie większą wiedzą ode mnie w tej dziedzinie tak się wypowiadało, a nawet opisywało jak temu zaradzić. Problem z przycinającymi się komunikatami dotyczył nie tylko dedykowanych nawigacji ale również urządzeń typowo nawigacyjnych. Co oczywiście nie wyklucza, że w niektórych sprzętach procesor może nie wyrabiać. Z drugiej jednak strony zwróć uwagę, że procesory montowane we wszelkiego rodzaju nawigacjach(w tych dedykowanych również) są produkowane raptem przez kilku producentów więc nie rozumiem dlaczego w jednych mają nie wyrabiać, a w innych tak. W moim jest akurat procesor procesor ARM 920T 400MHz czyli dość popularny w urządzeniach nawigacyjnych i nie podejrzewam aby akurat u mnie nie dawał rady, a w innym już tak i to ze słabszym procesorem. Po prostu w urządzeniach typu kombajn na czas komunikatu odtwarzacz jest wyciszany i właśnie ten czas na wyciszenia jest istotny. Co również nie wyklucza niewłaściwej współpracy nawigacji z odtwarzaczem.

 

poza tym są jeszcze inne dedykowane stacje multimedialne (nie mam na myśli Rns-a) innych producentów, fakt, że cena bywa wtedy zabójcza, jakoś to wychodziło coś koło 3-4k zł i one już tych problemów z odtwarzaniem nie mają....
No właśnie sam sobie odpowiedziałeś na jedno z istotnych pytań.
co do pokrętła volume to może gdzieś brak styku.... jakbyś chciał rozbierać..
Radek, też tak mi się zdaje jak podaje Rysieeek. A w najgorszym razie to zapakuj i wyślij do serwisu(o ile taki w ogóle jest dla Erysina). Ja z pewnymi przebojami z modułem GPS walczyłem z serwisem aż w końcu wymienili i działa jak należy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jakoś to wychodziło coś koło 3-4k zł i one już tych problemów z odtwarzaniem nie mają....

 

Ciekawe skąd wy bierzecie te ceny, bo już za połowę tej ceny można kupić RNS'a, no chyba, że masz na myśli ASO to musisz jeszcze do twojej kwoty dużo dołożyć bo jak się nie mylę to wychodzi coś od 9,5 tyś do 15,8 tyś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności