Skocz do zawartości
Marijan34

1,8t eksploatacja!

Rekomendowane odpowiedzi

Sorki Marecek już będe kleił:633: Wiem że to nie onet!

Czy ten brzęczek poza niewyłączonymi światłami informuje o innych "awariach"?Ma to jakieś znaczenie jak nie działa?

Edytowane przez Marijan34

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sorki Marecek już będe kleił:633: Wiem że to nie onet!

Czy ten brzęczek poza niewyłączonymi światłami informuje o innych "awariach"?Ma to jakieś znaczenie jak nie działa?

 

Od "innych awarii" jest drugi brzęczyk.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mówisz o pipaczku?;)

 

Można i tak nazwać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W desce rozdzielczej są jeszcze 2 albo 3 "gongi", których działanie można przetestować wykonując np. self-test zegarów przy użyciu VAGa. Ale o czym jest ta dyskusja panowie? Jeśli temat wyczerpany, to zamykamy... Jeśli nie - wyłaniamy nowy wątek o dzwonkach... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś zostałem dumnym posiadaczem 1.8T.Po zdjagnozowaniu wozu podjąłem ostateczną decyzję zakupu auta z tym motorem.Wymaga małej inwestycji (amorki tył,łącznik wahacza,rozrząd,olej)

Wielkie Dzięki za pomoc

Pozdrawiam

P.S. Może i dużo pali,ale to odejście!

Edytowane przez Marijan34

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może i dużo pali,ale to odejście!

 

i to sie liczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość redspider

a ja tam nie narzekam, silniczek sprawuje się dobrze! Oprócz standardowych napraw jeszcze nic nie robiłem bo nie musiałem - fakt krańcówki mnie czekają i coś deko 2 bieg mi "czepia" przy wrzucaniu - jak się dba o turbo to wszystko gra (ps nowe turbo to wydatek około 900 zł)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zużywa.Troszkę poróbowalem go na prostej...no pieknie to reaguje na gaz.Poprawie to zawieszenie i powinno autko posłużyć.Cała elektryka bez zarzutu,wszystko funkcjonuje,motorek równo pracuje!Blachy wyglądają pozytywnie.

Myśle ze to dobry zakup.Na ale czas zweryfikuje!

A w związku z tym że dziś początek weekendu,że trzeba ućzcić zakup udaje się do Alkoholowego Kącika Passata!

A jutro zamówie sobie naklejeczkę klubową:-)))

Edytowane przez Marijan34

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę swoje 5groszy do tematu starego jak "Świat" :) Kupiłem paska 1.8t (serwisowany ,krajowy) przebieg w momencie zakupu 137tkm. Minął rok, pasek ma na liczniku 150tkm i jestem bardzo zadowolony (nie zawiódł mnie jeszcze). Wcześniej pomykałem golfem 1.9 tdi (porażka=uszczelka pod głowicą,chłodnica,dwie przepływki, sprzęgło, łożysko w kole, tłumik itp, przebieg 200tkm,krajowy, serwisowany do końca) później byłem posiadaczem paska B6 2.0 tdi 60tkm przebiegu (krajowy,serwisowany,100% org. przebieg) = koło dwumasowe, wahacze przód, problemy z przekładnia kierowniczą. Sprzedałem paska b6 i kupiłem b5fl 1.8t i po roku użytkowania jestem bardzo zadowolony. Swoje pali (11-12l w mieście) ale nie nasłuchuje już czy czy silnik nie trzesię buda jak w b6 albo czy przy wyprzedzaniu jak było w golfie tdi nie przełączy się w tryb awaryjny bo kierowniczki w turbo są zapieczone.... Może miałem pecha z tdi-kami itp. Nigdy nie katowałem na zimnym silniku i po jeździe dbałem zawsze o turbinkę żeby się ostudziła. W tym płace za benzynę :) a w tdi za części ... ..7l/100km ;) Reasumując jestem zadowolony z tego auta i polecam 1.8Turbo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wrzuc gaz i bedziesz mial taniej niz w dieslu :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I bez gazu jest oki. Rok bez usterki w aucie :D:D:D i ma w sumie 7-lat . Tylko eksploatacja :D . Odpukać aby tak dalej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silnik jest w porzadku, wymiana oleju co 10-11 tys km auto ma juz nalatane ponad 250kkm(kupilem jak mial 192), zaczynam juz w niego troche wkladac ale nic nie jest wieczne.

Jeszcze co do turbiny to nie jestem pewien ile jeszcze wytrzyma...

Ogolnie przyjemne auto

Edytowane przez piotr.82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności