Skocz do zawartości
Krzychu74

Co myślicie o tych reflektorach.

Rekomendowane odpowiedzi

sorry nie ten temat

Edytowane przez zemo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

 

Co sądzicie o tych lampkach http://allegro.pl/lampy-passat-b5-xenon-hella-europa-i4833085597.html , czy warto je brać, czy może lepiej byłoby kupić nowe DEPO?

Chodzi o to, że mimo iż te oryginalne Hella są w przystępnej cenie, to po dokupieniu do nich dekielków i kierunków (przetwornice, żarniki i silniczki już mam), to cena wzrośnie do ceny nówek DEPO z kierunkami a i tak w tym przypadku nie mamy pewności czy odbłyśniki w tych ori Hellkach są w dobrym stanie i czy np. już szkiełka kiedyś w nich nie były polerowane, bo ori lampki już mają swoje latka.

 

Co o tym myślicie? :help

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem taki dylemat... i wybrałem Depo. Tyle że swoje od razu przerabialem na Bi-xenon, więc stwierdziłem że nie ma znaczenia że to depo,a zawsze są nowe. Teraz wiem że zrobiłem błąd. No mimo że świeca kosa, to jakość wykonania to lipa. Całe te odbłyśniki, do których mocowana jest soczewka po prostu latają. Jak by się tego nie ustawiło, to widać w czasie jazdy że światło drży. Myślałem, że to wina tego że są przerobione, ale sprawdziłem kilka innych kompletów,i jest to samo. Drugi raz już bym nie kupił Depo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem Depo nowke sztukę z Allegro i miałem dokładnie tak samo jak kolega #tauka. Soczewka drgała w środku nie miłosiernie:/ myślałem że to wida tego że zaczep od regulacji wylecial, a raczejcta śruba w środku się wkręciła, ale niestety ani naprawa ani inne czynności nie pomogły:/ Poza tym po dwóch latach ładnego świecenia padły żarniki i od tego czasu lampy przestały święcić kompletnie. Wymieniłem na nowe, nowe przetwornice itd a efektu brak. W nocy nie było nic widać. W końcu znalazłem ori Helle w fajnej cenie, oddałem do regeneracji bo trochę słabo świeciły i nie działała regulacja. Za 200 zł gość wymienił odbłyśniki i nabił nowe regulacje tak że teraz jest idealne :ok święci bardzo mocno i widać wszystko wyraźnie:) jestem mega zadowolony z tego ze je kupiłem i jednocześnie żałuję że jeszcze raz tyle wydałem niepotrzebnie na Depo i próbę ich ratowania:/ chciałem przyoszczędzić a wyszło całkiem inaczej:/ Tobie też radzę się zastanowić zwłaszcza że masz fajną i nie drogą okazję kupić ori lampy. Kazdy kto miał depo i przeszedł na ori chwali sobie tą zmianę;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Depo to syf. Tylko ładnie wygląda i nic więcej.

Też miałem wcześnuej depo a teraz hella :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też parę lat miałem Depo, rok temu wymieniłem na Helle i więcej takiego błędu nie popełnię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten plus, że mam wsadzone soczewki bixenon w to, to świeci kozacko, jedyny mankament to to drżenie. Na szczęście też nie jest takie duże, jak na niektórych kompletach. Ale poszukiwania helli trwają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A te odbłyśniki w tych ori lampkach to idzie w prosty sposób od tyłu wyjać, czy trzeba rozklejać całe lampy?

Edytowane przez tomek.NL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba lampę rozerwać :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłby mi ktoś doradzić jakie lampy można kupić aby świeciły jak należy? budżet to jakieś 400-500zł

Pisałem tutaj stronę wcześniej ale pytałem o najzwyklejsze reflektory dostępne na allegro. Teraz budżet uległ zwiększeniu i szukam czegoś do 500zł. Mógłby ktoś może mi wyjaśnić jak będą świeciły żarówki w lampach za 200zł a jak w tych lampach za 400-500zł? Niektóre Depo mają soczewkę, KLIK czy lepiej będzie to świeciło niż na zwykłych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup depo z soczewką wsadź xenon i jakoś będzie świecić. Lampy w B5 nigdy nie robiły szału.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kup depo z soczewką wsadź xenon i jakoś będzie świecić. Lampy w B5 nigdy nie robiły szału.

myślałem o tym, ale jednak stwierdziłem, że jak robić xenon to pod oryginal a na oryginal nie ma niestety budżetu. A jak mam założyć coś, co będzie świeciło tylko mi przed maską a innym w twarz to jednak wole zwykłe lampy wsadzić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko trafić na kompletny oryginał xenonu w normalnych pieniądzach, w dodatku jak już się znajdzie to trzeba najlepiej od razu oddać do regeneracji. Więc na taką przygodę trzeba mieć ten 1000zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tym wlaśnie mówię, ja niestety mam tylko 500zł od wykorzystania na oświetlenie i zastanawiam się jakie założyć i które będzie najlepsze, często wracam wieczorami do domu więc dobre oświetlenie to podstawa, Teraz widoczność ogranicza się do pewnie 5m przed autem a jadąc te 90km/h ciężko wyhamować jak coś zobaczę dopiero 5m przed sobą. Mijając inne auta jadące z naprzeciwka aż wstyd że moje jeszcze świecą, inne ładnie oswietlają pobocze i kilkanaście (żeby nie powiedzieć kilkadziesiąt) metrów przed sobą a ja jadę tak jak bym miał jakieś świeczniki w reflektorach hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokarz fotki twoich lamp, moze da sie jeszcze odratowac. Ja od siebie (juz ktorys raz) polece lampy TYC, wszyscy na nie psiocza ale wg mnie swieca dobrze. Daja sie dobrze ustawic i nie sa drogie. Xenon w tych pieniadzach to tylko depo ale nowe bo uzywane mozesz roznie trafic. Osobiscie odradzam kupno uzywanych depo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Depo z soczewka wygląda jak oryginał, jednak tak jak pisałem kilka postów wcześniej to syf. Kupiłem to do siebie. Wszyscy pisali ze lipa swiecą, ale mnie to nie ruszało, bo i tak kupiłem je z zamiarem montazu BiXenonu, więc walory swietlne mnie nie interesowały.

Jednak okazało się po montazu wszystkiego że wykonanie to kibel. Cały odbłysnik do którego jest montowana żarówka/soczewka, tak lata w mocowaniach żewidac na rodze jak światło drży. Tragedia.

Jezeli chcesz miec dobre światło, to zainwestuj ze 300 złotych i wyslij swoje do regeneracji. Gdzies na forum jest adres warsztatu w kościanie który się tym zajmuje. Koles tam robił, to po odebraniu, mówi ze mijania swieca lepiej niż długie przed remontem.

Takie jest chyba jedyne sensowne wyjście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zarowka drzy bo trzeba poprawic dogiecie sprezyny trzymajacej zarowke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam akurat soczewki, i nie drży żarówka czy palnik, ale cały wsad w lampie. Zresztą to łatwo sprawdzić, bo wystarczy go Cubic ręką i sie rusza bardziej, niż w moich starych lampach z polamanym mocowaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z moich to raczej nic sensownego się już nie da zrobić bo były polerowane na zewnątrz, od wewnątrz chyba bardziej zaśniedziały i jak mam 300zł dać za regeneracje to nie lepiej wyjdzie kupić za 200zł nowy komplet reflektorów plus żarówki osrama 110% za +/-80zł? Ewentualnie jak możecie i macie możliwość to możecie podać jakieś linki do lamp.

A czy ktoś używa tych depo czy też innej firmy lamp z soczewką? Mógłby mi ktoś wyjaśnić jeszcze czym się różni lampa soczewkowa od zwykłej, czy soczewkowa jest przeznaczona do podłączenia ksenonu i czym się różnią lampy za 200zł od tych lamp właśnie za 500? jakością wykonania czy też odbije się to na żywotności odbłyśnika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności