Skocz do zawartości
Krzychu74

Co myślicie o tych reflektorach.

Rekomendowane odpowiedzi

Nie są się włożyć żarnika d2s w gniazdo H7 bez specjalnego adaptera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie są się włożyć żarnika d2s w gniazdo h7 bez specjalnego adaptera

 

dokładnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na forum piszą że te,adaptery są do... Więc pozostanie mi zostać przy oryginalnych. Tylko gdzieś do renowacji wyślę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chętnych na kompletna regeneracje zapraszam do siebie na facebook.com/kosmetyka24

 

Tutaj mam te depo o którym rozmawialiście w bardzo okazyjnej cenie : http://allegro.pl/lampy-reflektory-passat-b5-96-00-3b-i5257055060.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te lampy ładne. Do nich tylko podłączyć elektrykę i to wszystko i można normalnie śmigać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, zakładać silniczki, dekielki, wpinać kostkę zasilania i śmigać, a co najważniejsze cieszyć się światłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie :D

Mam takie pytanie jest jakaś żarówka żeby barwa soczewki była Biała nie żółta?

Jak tak to jaką polecacie?

Za jakiekolwiek info dzięki! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sama żarówka zawsze będzie dawać odcień lekkiej żółci to nie palnik niestety. Musiał byś szukać żarówek z lekko niebieskawą bańką wtedy uzyskasz bardziej bielsze światło, co za tym idzie to fakt że tanie żarówki z taką niebieskawą bańką mogą tylko zepsuć lampę, po drugie na pewno światło będzie gorsze od tradycyjnej żarówki.

Do passata b5 fl polecam zestaw hid o barwie 4300 do tego regeneracja odbłyśnika soczewki, koniecznie regulacja świateł na stacji diagnostycznej i cieszymy się super światłem a zarazem nie oślepiamy innych.

 

Więcej na priv bądź na facebook.com/kosmetyka24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do passata b5 fl polecam zestaw hid o barwie 4300 do tego regeneracja odbłyśnika soczewki, koniecznie regulacja świateł na stacji diagnostycznej i cieszymy się super światłem a zarazem nie oślepiamy innych.

[/url]

 

i żegnamy się z dowodzikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i żegnamy się z dowodzikiem

 

jeśli ktoś nie ustawi świateł to owszem.

mam 4 passaty w wypożyczalni i każdy ma założone hidy tak jak powinny być a nie na pałę byle świeciły... każdy pokonuje rocznie co najmniej 50tys km i jakoś problemów z tym nie mam tak że wypowiedz kolegi wyżej mija się z prawda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak przechodzą auta przeglądy skoro lampa nie ma homologacji ? Nie pogrążaj się kolego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takich mamy diagnostów w tych czasach że nawet im się nie chce sprawdzić albo raczej nie wiedzą jakie oznaczenia mają być dla xenonu a jakie dla żarówki. Co do zakładania hidów do zwykłych lamp to jestem przeciwny bo razi tych z przeciwka niesamowicie ale w soczewce nie jest to złe. Akurat w passacie jest dobre odcięcie (granica światła - cienia) tak że przy dobrym ustawieniu świateł i pamiętaniu że jeżeli się coś lub kogoś załaduje do tyłu auta to trzeba obniżyć światła manualnie wtedy na pewno nie będą razić tych z przeciwka.

 

Porównywałem dwa passaty, jeden z zestawem hid drugi z oryginalny bixenonem i patrząc na przód auta świeciły porównywalnie na nie korzyść bixenonu bo bardziej oślepiał ale też siedząc za kierownicą światło dużo lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bez powodu lampy xenonowe mają inne oznaczenia po za tym masz spryskiwacze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W hidach nie mam ale w bixach już tak, szczerze powiedziawszy te spryskiwacze tak czyszczą klosz że wole sobie ręcznie przemyć. Po drugie spryskiwacze nie są z wymagane przez prawo.

 

Ważniejsze jest tutaj samopoziomowanie bądź poziomowanie manualne za pomocą pokrętła przy włączniku świateł, wiele ludzi ten temat po prostu olewa. Ponad większa połowa aut które mijam jeździ z źle ustawionymi światłami, nawet zwykła żarówka potrafi nieźle oślepić nie mówiąc już o xenonach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W większości samochodów ten samopoziom wysiada po kilku latach! Niestety nie dopracowali tego chyba :[[

Oczywiście jest to moje zdanie! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W większości samochodów ten samopoziom wysiada po kilku latach! Niestety nie dopracowali tego chyba :[[

Oczywiście jest to moje zdanie! :D

 

Dokładnie ale z drugiej strony naprawa dla kumatego gościa to żaden problem. Nie ma nić skomplikowanego w takim układzie samopoziomowania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktu że nie wkłada się xenonow do lamp bez takiej homologacji raz że przepis a dwa to przy kolizji zabulisz sprawcy z własnej kieszeni bo ubezpieczalnia słusznie się wyprze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po drugie spryskiwacze nie są z wymagane przez prawo.

 

Ważniejsze jest tutaj samopoziomowanie bądź poziomowanie manualne za pomocą pokrętła przy włączniku świateł

A tu się właśnie mylisz. Nie jest wymagane samopoziomowanie, wystaczy manualne, ale cisnieniowe zmywanie lamp jest obowiązkowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale cisnieniowe zmywanie lamp jest obowiązkowe.

 

Już nie zawsze jest obowiązkowe, do 2000 lm sprysków może nie być.

http://moto.wp.pl/kat,92714,title,Tansze-ksenony-tak-oszukuja-nas-producenci,wid,16116646,wiadomosc.html?ticaid=114bc7&_ticrsn=5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic ten artykuł nie wniósł do tematu, bo rozmawiamy o standardowych xenonach, a nie jakiś wymyslach. Do xenonu jest wymagany sprysk.

A tak jak pisze w artykule jest to tylko w nowych autach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności