Skocz do zawartości
cycu

przygotowanie auta do chiptuningu ze strony technicznej

Rekomendowane odpowiedzi

witam

zalozylem nowy temat poniewaz chcialbym dodac troche mocy mojemu passacikowi jednak nie wiem czy to wytrzyma :confused:

 

podobno aby przeprowadzic chiptuning trzeba miec auto w bardzo dobrum stanie technicznym?

roznie mozna to interpretowac i jaki przebieg wyklucza auto z tego typu modyfikacji.

 

u mnie niby jest 220 tys nabite ale podejrzewam ze z 320 bedzie...

mam turbo po regeneracji, pompe wtryskowa po regeneracji, czyszczony intercooler, nowa przepływka, nowy rozrzad w poniedziałek bedzie

 

na vagu nie mam zadnych błedów auto płynnie przyspiesza, silnik pracuje równo , nie ma żadnych wycieków, przez 12 tys km na bagnecie ubyło może z 2-3 mm oleju, wogole nie dolewam od wymiany do wymiany bo jak naleje na maxa to do nastepnej jeszcze jest ponad minimum:)

 

wiem ze rozbieznosc cen jest dość duza ale kogo mozecie polecic gdzies na terenie śląska?? chce delikatnie zwiekszyc moc samym programem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz 2 oddzialy Dynosoftu : Katowice i Aligator oraz Miras w Obornikach Slaskich.

W Bielskobialej masz Compsport

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej wybrać tunera i z nim omawiać konkrety.

W moim przypadku, kiedy do Rogala musiałem jechać 460 km w jedną stronę, wystarczyło, że podesłałem mu logi dynamiczne. Na ich podstawie ocenił kondycję silnika i umawialiśmy się dalej.

U mnie przed chipem wypadał akurat termin wymiany rozrządu, wszystkich płynów i filtrów, tak więc autko poleciało na czipsa świeżutkie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja przed chipem wymieniłem wszystkie oleje i płyny, plus nowa przepływka i sprawdziłem jak pompuje turbinka, nie było żadnych błędów na kompie, podskoczyłem jeszcze na hamownie przed zabiegiem by zobaczyć jak wygląda seria, wszystko było ok, więc można było oddać autko tunerowi ;) chipowałem przy przebiegu ~220 tys km, przejechałem juz na tym z 40 tys. Jedynie sprzęgło zaczęło się odzywać, to ścieliśmy troszkę softa i póki co jeździ się dalej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie ja mam jeszcze sprzeglo troche podjechane , przylaby sie w najblizszym czasie wymiana, znaczy nie slizga sie przy normalnej eksploatacji, uciagnie swoja mase plus 1600 kg wiec chyba nie ma zle... tylko strasznei wysoko juz zabiera... ma to jakis wplyw aby zchipowac auto czy po prostu moze sie potem slizgac jak da sie w pedał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze sie szybciej wykrzaczyc i tyle. przebieg 220 o niczym nie swiadczy, bo zdrowy tdi dopiero sie dotarl, a zajechany juz leci na zlom. podjedz do compotow albo dynosoftu to dowiesz sie wsio. zrobia diagnoze i powiedza co ew. poprawic przed zabiegiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzwonilem do dynosoftu w katowicach i zaspiewali 1200 zł... to taniej to idzie chyba zrobic tylko w grupowym chipowanku?? moze ktos zna jakas tańsza ale równie "pewną" firme?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzwonilem do dynosoftu w katowicach i zaspiewali 1200 zł... to taniej to idzie chyba zrobic tylko w grupowym chipowanku?? moze ktos zna jakas tańsza ale równie "pewną" firme?

 

Tu będziesz miał taniej - Brodnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eeee do Brodnicy, to już bliżej mu będzie do Mariusza w Pleszewie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega pytał o cenę :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no a w Pleszewie zrobi przecież za 800-850zł netto...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo cartronic, tez zrobi ponizej 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a na allegro jeszcze taniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ctv akurat nie ten rejon kraju, takze nie sa konkurencja, a robia ok. jak bedzie klient z okolic lublina to dostanie namiar na dożynkową :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co innego mialem na mysli, ze cena nie jest wyznacznikiem jakosci,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności