Skocz do zawartości
kuleszapiotr

Zapowietrzajace sie hamulce po gwałtowniejszym ruszeniu.

Rekomendowane odpowiedzi

witam passat z 2001 z systemem ESP a problem polega na zapowietrzaniu sie hamulcow szukalem juz wszystko na forum o odpowietrzaniu a odpowietrzam go metoda nozna i po odpowietrzeniu wszystko jest ok hamuje i pedal jest normalnie nic nie opada i mozna tak jezdzic hamulce sa caly czas bez wzgledu na okres jezdzenia nawt miesiac czasu ale wystarczy ze raz sie bardziej gwaltownie ruszy (lekki zryw) ale bez przesady wystarczy ze system ESP sie zalaczy i juz uklad zapowietrzony!!! zero hamulcow!!! i trzeba pompowac pedalem hamulca aby cokolwiek hamowal!!! i caly etap od nowa odpowietrzanie i niby wszystko ok az do gwaltownego ruszenia czy ktos sie juz spotkal z tego typu awaria? nie odpowietrzalem tylko pompy ABS (nie wiem jak to zrobic:633:)przez VAGa nie daje rady pewnie za slaby kabelek:633: dodam ze gdy jest uklad odpowietrzony w ABS nie ma zadnych bledow ale gdy sie ruszy gwaltownie i uklad sie zapowietrzy to pisze przeprowadzic test drogowy i nieda sie go wykasowac dopiero po odpowietrzeniu blad znika koledzy pomozcie! pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam passat z 2001 z systemem ESP a problem polega na zapowietrzaniu sie hamulcow szukalem juz wszystko na forum o odpowietrzaniu a odpowietrzam go metoda nozna i po odpowietrzeniu wszystko jest ok hamuje i pedal jest normalnie nic nie opada i mozna tak jezdzic hamulce sa caly czas bez wzgledu na okres jezdzenia nawt miesiac czasu ale wystarczy ze raz sie bardziej gwaltownie ruszy (lekki zryw) ale bez przesady wystarczy ze system ESP sie zalaczy i juz uklad zapowietrzony!!! zero hamulcow!!! i trzeba pompowac pedalem hamulca aby cokolwiek hamowal!!! i caly etap od nowa odpowietrzanie i niby wszystko ok az do gwaltownego ruszenia czy ktos sie juz spotkal z tego typu awaria? nie odpowietrzalem tylko pompy ABS (nie wiem jak to zrobic:633:)przez VAGa nie daje rady pewnie za slaby kabelek:633: dodam ze gdy jest uklad odpowietrzony w ABS nie ma zadnych bledow ale gdy sie ruszy gwaltownie i uklad sie zapowietrzy to pisze przeprowadzic test drogowy i nieda sie go wykasowac dopiero po odpowietrzeniu blad znika koledzy pomozcie! pozdro

 

Odpowietrzanie hamulców jest oisane tu:

 

http://www.vag-com.pl/odpowietrzanie-pompy-abs.htm

 

Na początek spróbuj właśnie tak odpowietrzyć a jak nie pomoże to pewnie coś z pompą abs. Mam jeszcze pytanie czy zapowietrza się również jak zadziała ABS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odpowietrzanie hamulców jest oisane tu:

 

http://www.vag-com.pl/odpowietrzanie-pompy-abs.htm

 

Na początek spróbuj właśnie tak odpowietrzyć a jak nie pomoże to pewnie coś z pompą abs. Mam jeszcze pytanie czy zapowietrza się również jak zadziała ABS?

 

witam zapowietrza sie tylko gdy wywola sie zadzialanie ESP wystarczy maly zryw;)i uklad zapowietrzony tylko tylne kola cos hamuja ale przod nic! czekam dalej na podpowiedzi pozdro

link do strony nie dziala

Edytowane przez kuleszapiotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym obstawial jakas nieszczelnosc. Gdzies zasysane jest powietrze.

Ja ostatnio walczylem z cieknacym TYL prawy, zaciskiem. Rozebralem GO (foty wstawie niebawem na forum) i sie okazalo, ze w tylnim zacisku prucz uszczelniacza cylinderka jest jeszcze maly oring uszczelniajacy dzwikienke hamulca recznego (i mechanizmu kasowania luzu klocka). Dostala sie odrobinka wody z zewnatrz, zaczela oska dzwigienki korodowac, zebral sie syf i KLOPS... nieszczelnosc gotowa.

Edytowane przez zuse

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja bym obstawial jakas nieszczelnosc. Gdzies zasysane jest powietrze.

Ja ostatnio walczylem z cieknacym TYL prawy, zaciskiem. Rozebralem GO (foty wstawie niebawem na forum) i sie okazalo, ze w tylnim zacisku prucz uszczelniacza cylinderka jest jeszcze maly oring uszczelniajacy dzwikienke hamulca recznego (i mechanizmu kasowania luzu klocka). Dostala sie odrobinka wody z zewnatrz, zaczela oska dzwigienki korodowac, zebral sie syf i KLOPS... nieszczelnosc gotowa.

 

 

witam szczelnosc jest dobra bo jak bedzie sie jezdzic w taki sposob aby ESP sie nie zalaczylo to hamulce sa przez caly czas idealne moze nieszczelnosc powstaje w momecie zalaczenia sie ESP ? tylko gdzie i jak ja znalesc? pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam podobny problem co kuleszapiotr. 2 miesiące jeżdziłem samochodem nic się nie działo. Dzisiaj miałem 5 min naprawde ostrej jazdy, i właśnie podzczas tej jazdy mi się zapowietrzyły hamulce. Być może na hopce jak samochód mi lekko podskoczył(hamowałem)wtedy płyn również podskoczył i pompa zaciągła powietrze. Jest to możliwe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Jest to możliwe?

 

 

Jest to niestety niemożliwe, prawdopodobnie coś się stało lub zagotowałeś płyn...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stan jest wysoki, nie ma wycieku, i na pewno się nie zagotował bo to trwało tylko chwilę, nawet się hamulce nie zdążyły zagrzać. Ale jednak się zapowietrzyły w ciągu tej chwili i ja obstaje przy tym co napisałem wyżej. Jak narazie nic innego nie przychodzi mi do głowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności