Skocz do zawartości
JurekW

Oznaczenia skrzyń biegów 3B i 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

Poradźcie w kwestii półosi/przegubów. Planuję dać do siebie skrzynię z 90KM diesla. Wiem, że bez problemu pasować będą półosie z tego silnika, ale póki co ich nie mam. Wiem, że u siebie w 1.8t mam małe obydwa przeguby, diesel 90km ma duży wewnętrzny, mały zewnętrzny. Teraz pytanie, po lifcie np. w 101km był jeszcze "średni" zewnętrzny. Będzie pasował do moich zwrotnic (mogę takie kupić blisko domu)?

Edytowane przez Marcin79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj Kolegę motylek8522 Lub przejrzyj jego temat ;) On zakładał skrzynię od mojego AVB do swojego 1.8 T ale z tego co pamiętam... było za szybkie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile się nie mylę, to właśnie On mi wyjaśnił telefonicznie co i jak. Od niego wiem jakie półosie pasują na pewno. Wiem też, że założył skrzynię od 1.8t bo tamta była za długa. Ja chcę spróbować od 90km bo jednak krótsza. Nie będę eksperymentował i poszukam sprawdzonych czyli z 90km wersji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć mam pytanie jakie skrzynie manualne 6 biegowe pasują do passata 2,8 syncro ? (chodzi mi o kod skrzyni) ?

2 pytanie wie ktoś jakie oznaczenia ma skrzynia 5 manualna w 2,8 syncro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak

FHN ma najdluzsze przelozenia (sam mam taka)

a ze twoja stara krzynia GFL jest zamiennikiem EEN ktora jest w pasku AFN :fajnyto FHNka bedzie pasowac bez problemu :dobrze

 

pasuje plug&play

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam taki kłopot posiadam paska z 2000r 1.9 TDI 85 KW z skrzynią 5HP-19 ERY. Jakiś okaz mi się trafił bo na dzień dzisiejszy znalazłem jedną ale cena powala i odpuszczam ją. Mam pytanie jaką mogę dopasować i czy np. z A4 2,5 TDI z 5HP-19 EFR można założyć. Lub może doradzicie co robić. W mojej padły łożyska na różnicowym i pękła obudowa w okolicy mocowania poduszki.

Proszę o pomoc.

Edytowane przez piki7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli masz pastucha takiego jak w avatarze to pasuja skrzynie

DUK EHW ELN ELP EXL EYZ a tak ze DQB EKL

 

 

 

skrzyni o oznaczeniu ERY jak i EFR w pasuchach niema

przynajmniej w/g tego spisu

http://www.dieselschrauber.de/GKB.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mam dokładnie takiego jak masz na awatarze. Zdemontowałem już skrzynkę i mam oznaczenie 5HP-19 ERY z jakimś tam jeszcze znakiem a wygląda on jak oznakowanie recyklingowe :-) z znaczkiem VW. na razie nie mam czasu koło niej robić bo remont mieszkania mam ale mam zamiar rozebrać i spawać a przy okazji przeglądnąć, wymienić łożyska na koszu/ataku.

 

Dziękuje za porady i proszę o jeszcze jakieś szczegóły.

 

A o tej skrzyni 5HP-19 EFR pisałem bo znajomy skasował A4 2.5 TDI i miał tam tą skrzynie, dlatego pytam czy można zastosować taką podmianę bo wygląda tak samo jak moja.

Jeszcze raz dzięki i stawiam piankę :-)

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Heh a żeby było ciekawiej dzwoniłem na serwis paska podałem VIN i miła pani mi podała że moja skrzynka to ERY i że nie można żadnej innej zakładać bo uszkodzę zakładaną skrzynie i tylko wydam kasę, bardzo miło mnie zapraszała bo oni to naprawiają na oryginałach i potem służy bardzo długo :jupi

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

A to jego VIN WVWZZZ3BZYE415772

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co tez pani tobie glupot naopowiadala :przestraszony

 

dane skrzynie roznia sie wielkoscia walka glownego (zaleznie od zastosowanej tarczy sprzegla) i przelozeniami,glowna jak i na biegach

 

jezeli zastosujesz te skrzynie co pisalem bedzie pasowac bez wymiany sprzegla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki dzięki za doradę. Stawiam piankę. Ale dopisze to co mam na tabliczce przynitowanej do skrzynki i jest tak Getriebe Serial NR 0551898

Stuckliste Model 1060030064

5HP-19 ERY (VW )

Getriebe GMBH SAARBRUCKEN

To jest to wszystko co jest tam napisane. Może masz jakieś materiały na jej temat czyli przełożenia jakie oleje czy wymiary łożysk i itp.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

A i to jest automat tiptronic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich, Posiadam od niedawna Passata B5 FL 2000r AZM 2.0 8v 115km 4motion, od pewnego czasu słysze niepokojące wycie przy przyspieszaniu, i delikatne jakby "ocieranie" przy puszczaniu sprzegła i taki sam dzwięk przy jezdzie na biegu i puszczeniu całkiem gazu, Co to może być? zakładam "najgorsze" wymiane skrzyni lub całego napędu skrzynia ENC, i tu rodzi się główne pytanie. czy mozna dopasować skrzynie i/lub cały naped od czegoś innego np passata b5 z innym silnikiem, lub audi a4 b5. Bo passatow 2.0 azm z 4x4 jest bardzo mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I przyszla kolej na mnie, skrzynia szumiala od jakiegos czasu, a teraz zaczelo juz cos stukac... Passat jak w avatarze, 1.9, silnik avf, skrzynia ktora jest obecnie zainstalowana wg wlepy to FRK, ciezko w mojej okolicy o taka sama, wg info w temacie powinna pasowac ELP, GVS, HHQ, no i wlasnie FRK i ELN ale to niby to samo, ponoc pasuje tez od passata z silnikiem 2.5, ale jakie to oznaczenie? Rozumiem ze w zaleznosci od oznaczenia te skrzynie maja inne przelozenia, co polecacie? Moze ktos mnie podkierowac na cala rozpiske przelozen albo, najlepiej predkosci jakie sa osiagane... Poleccie cos dobrego. W przypadku frk nie narzekalem zarowno na predkosci jak i spalanie. Moze cos nie doczytalem, co polecacie, i czym roznia sie te skrzynie 6 biegowe, pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moze cos nie doczytalem

Bo nie czytałeś wcale.... posty oraz linki do odpowiedzi na Twoje pytania są w tym temacie.... dwie strony wcześniej :wmorde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzieki, ale i tak sa sprzeczne informacje z jednych zrodel podpasuja skrzynie wymienione w moim poscie wyzej, z innych jak np tabela 2s strony temu podaje juz inne skrzynie... A wiec zbyt wiele to nie wyjasniles... I nie spinaj sie tak bo to nie forum pbc.

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszukaj sobie innej FRK (PD131) albo ELN (PD115)... albo FRF (VP150) Albo poprostu DQS (VP150/VP155). Pozostawiam Ci tylko doczytać która bedzie najlepsza ;)

 

 

 

ps. i tak... przełożenia większości tych skrzyń... zarówno linki do tabeli.. opisów... prędkości... są w linkach dwie strony wyżej z tego tematu.

 

i poluzuj majty ;) jest sporo do przeczytania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jaki jest zamiennik skrzyni o oznaczeniu EMA bo nie wiem jaką moge jeszcze wsadzic i czy potrzebuje do innej skrzyni sterownik ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości zapytam ile wyciągnie Passat AVF 6 bieg na poszczególnych biegach?

Powyżej ilu obrotów przestaje ciągnąć?

Edytowane przez c-k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam nie dawno kupilem paska b5 fl w automacie piecio stopniowym czy w takiej skrzyni zmienia sie olej wydaje mi sie ze tak ale slyszalem rozne opinie jesli ksiazka serwisowa jest prawdziwa to mial wymieniany przy 220 000 ma 273 000

mechanik nie bardzo jest chetny do wymiany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam nie dawno kupilem paska b5 fl w automacie piecio stopniowym czy w takiej skrzyni zmienia sie olej wydaje mi sie ze tak ale slyszalem rozne opinie jesli ksiazka serwisowa jest prawdziwa to mial wymieniany przy 220 000 ma 273 000

mechanik nie bardzo jest chetny do wymiany

 

Automat jest produkcji firmy ZF, ZF zaleca wymiane oleju co 60tyś km.czyli jeżeli książka mówi prawdę i faktycznie wymieniono, (co jest dziwnie bo wg. VW się nie wymienia i z reguły ASO nie chce tego robić) to za niebawem powinieneś zmienić oczywiście razem z filtrem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie posiadam Passka 2.3 V5 2001r a w nim 5 biegowa skrznie jest mozliwosc wymiany na 6?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności