Skocz do zawartości
rafal0584

żarniki h7 na wtyczke d2s

Rekomendowane odpowiedzi

ok dzieki wielki hudzior za wszelkie odpowiedzi ;) mam nadzieje ze halogen sie zapali jak wymienie zarnik ;) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze to, co jest ważne, to mogą (ale nie muszą) być inne gniazda zasilające przetwornicę. Ty w tym palniku masz kabelki z szybkozłączkami okrągłymi (męskim i żeńskim) które podłączasz do kabli z przetwornicy. Dodatkowo jak pisałem wcześniej dwa wtyki męskie wkładane w gniazdo od H7. Te wtyki zakończone są złączką zasilającą przetwornicę. Przed jej zakupem zrób zdjęcie tej złączki i poproś sprzedawcę o przetwornicę z takim gniazdem. By potem znów nie było hecy. Najlepiej zrób foto wszystkich końcówek, które są z drugiej strony gumy - będzie wtedy dla sprzedawcy wszystko jasne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takie wtyczki na zarniku.... http://www.allegro.pl/item431200901_palnik_zarnik_ksenon_xenon_h7_6000_8000k_nowy.html podajcie linka do przetwornicy ;)

....a tak sobie popatrzylem i jakbym zrobil tak ...z zarnika h7 wychodza w sumie 3 wtyczki, szeroka to zailanie przetwornicy zaczynajaca sie 2 blaszkami czyli mozna by bylo ja podpiac pod moja przetwornice poprzez wpiecie w to co jest teraz .... a 2 pozostale wtyczki to jest moje wyjscie na d2s czyli odcinamy wtyczki lutujemy 2 kabelki i po sprawie....

Edytowane przez rafal0584

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbowałem ogarnąć to wszystko, choć niejasno jest napisane. Montuje tego sporo, ale nie wiem dokładnie o co chodzi w tym temacie ;) To może podsumowując:

 

Masz sobie jakieś tam przetwornice i do tego przewody wysokiego napięcia pod D2S ? Tak ?

Reflektory masz jakie ? Depo, czy Oryginalna Hella ? pewnie Depo lub tego typu z gniazdami 2 x H7

Ktoś wcześniej w gniazdo H7 Lampy Depo włożył żarnik D2S ? (kretyn)

 

Ty do tego zakupiłeś teraz żarniki na gniazdo H7, a one jak wiadomo sa z przewodami ? Czy Tak ?

Wtyczka przewodu żarnika H7 nie pasuje Ci do gniazda przetwornicy, tak ? To zasadnicze pytanie.

Zrób fotkę gniazda przetwornicy i wtyczki żarnika. Zobaczymy co to za przetwornice.

 

Pisałeś, że D2S są strasznie drogie. Owszem są droższe, ale i lepsze.

Po 1 kable wysokiego napięcia powinny być dobrze keranowane - i są w D2S, a w H7 nie.

Po 2 D2S to standard, a H7 to chiński wynalazek do zarabiania pieniędzy na ludziach.

Po 3 chcąc kupić prawidłowo święcący żarnik np firmy Osram czy Philips kupisz go D2S, D2R. Te wszystkie żarniki H7 po 40 zł to wielka kupa mieniąca się na wszystkie kolory niebieskiego.

 

Jeśli chcesz zrobić porządny zestaw xenon - zmien lampy na D2S, a te sprzedaj.

Teraz masz mozliwości jedynie lutowania tego, jednak nie zdziwię się gdy będziesz miał zakłócenia w instalacji samochodu, radia, CB czy nawet magistrali CAN ( nie wiem ktory masz rok, nie zerknalem )

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to cię urządza to ta firma zajmuje się xenonami i osprzętem do nich. Popatrz na ich aukcje może dopasujesz coś do siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość S_O_N_G_O

Witaj Mr. X !!! Dziękuję za odpowiedź. Jednak w innym miejscu forum czytałem , że przy włączaniu świateł odsuwają się w lampach jakieś osłonki od palnika i wtedy cytuję " wylatuje z nich ogrom światła". U siebie jakoś tego " ogromu " nie widzę. Owszem światła mijania ( te za soczewkami) zapalają się błyskawicznie i pomalutku jakby rozjaśniają się do pełnej mocy. Natomiast światłą długie wydają się mieć zwykłą żarówkę na przykład h4 - taką jak miałem w poprzednim aucie. Czy możliwa jest sytuacja, że miałem bixenony a poprzednik osadził w reflektorach zwykłe h4 bo orginały były za drogie ? Z góry dziękuję za wszelkie sugestie. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witaj Mr. X !!! Dziękuję za odpowiedź. Jednak w innym miejscu forum czytałem , że przy włączaniu świateł odsuwają się w lampach jakieś osłonki od palnika i wtedy cytuję " wylatuje z nich ogrom światła". U siebie jakoś tego " ogromu " nie widzę. Owszem światła mijania ( te za soczewkami) zapalają się błyskawicznie i pomalutku jakby rozjaśniają się do pełnej mocy. Natomiast światłą długie wydają się mieć zwykłą żarówkę na przykład h4 - taką jak miałem w poprzednim aucie. Czy możliwa jest sytuacja, że miałem bixenony a poprzednik osadził w reflektorach zwykłe h4 bo orginały były za drogie ? Z góry dziękuję za wszelkie sugestie. Pozdrawiam.

 

S_O_N_G_O po włączeniu świateł drogowych oprócz otwarcia przysłony w soczewce od xenonu (wtedy właśnie powinny świecić xenony pełnym światłem) zapalają się również dodatkowe światła drogowe (te najbliżej grilla) z żarówką h7

być może u Ciebie popsute są mechanizmy od opuszczania przysłon bo tak jak pisałem lampy masz oryginalne i nie sądzę by ktoś w nich coś przerabiał (no chyba, że się mylę)

najlepiej sprawdź sobie z kimś (Ty stań przed lampą i patrz czy coś się zmienia w momencie jak druga osoba włączy "długie") możesz sobie na czas eksperymentu zasłonić część lampy gdzie jest żarówka h7 byś miał 100% pewności czy po włączeniu drogowych coś się zmienia ze świeceniem xenonów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość S_O_N_G_O

Mr. X - dziękuję! Na pewno dostosuję się do Twoich wskazówek i to sprawdzę. Odezwę się jak już będzie " po teście" . Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DOC- tak wtyczka od h7 nie pasuje do gniazda przetwornicy...tutaj masz moja przetwornice tHPIM4176.JPG reflektory mam takie http://moto.allegro.pl/item431789357_lampa_vw_passat_b5_2001rok_lewa.html aha passat rok 2003 ...jakby byl problem z otwarciem miniaturki to tutaj prosze inny serwer: http://www.imagic.pl/public/pview/182948/HPIM4176.JPG

Edytowane przez rafal0584

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rafal no i wszystko jasne.

Najlepiej w tym przypadku... znajdz, a przecież nawet masz... dwa stare zepsute żarniki D2S.

Stłucz je i wlutuj się w nie. Spójrz na załącznik.

 

Zrób to ładnie i wówczas masz przejściówkę z D2S na twoje H7. To najlepsze z tanich rozwiązań.

421565879.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozmawialem z gosciem ktory na allegro sprzedaje zarniki, przetwornice itd... zobaczyl foto i powiedzial tak...zasilanie zostaje tak jak jest a wtyczke d2s odcinamy i laczymy z wtyczka h7 i wsio musi grac...czy to nie najlepsze rozwiazanie???...w sumie to co pokazales DOC to jest to samo tylko inaczej przerobione...efekt koncowy identyczny ;) ...a jak juz o tym napisales to te kabelki to w ktore miejsce trzeba wlutowac w tej wtyczce d2s???

Edytowane przez rafal0584
scalone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no w koncu :) zarniki zalozone, wtyczki odciete i kabelki polaczone z przetwornica wszystko pasuje ;)...ale swieci tylko prawa strona zarnik i reflektor na dole, natomiast od kierowcy ani zarnik ani reflektor na dole ..tylko postojowka.....co jest grane ??? bezpieczniki w aucie wszystkie ok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a założyłeś toto dobrze? To coś musi mieć plus i minus dobrze założone. Zatem zobacz, czy polaryzacja jest OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość S_O_N_G_O

Mr. X. - to działa !!! Faktycznie świeci dużo jaśniej. Myślę jednak nad zakupem świeżych żarników takich o wyższej wartości np. 8000 K lub więcej - zmienia się barwa światła - moje palniki świecą biało z żółtą poświatą u góry. Jeszcze raz dziękuję - SONGO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Myślę jednak nad zakupem świeżych żarników takich o wyższej wartości np. 8000 K lub więcej - zmienia się barwa światła - moje palniki świecą biało z żółtą poświatą u góry

 

S_O_N_G_O szczerze mówiąc to nie wiem czy oryginalne palniki D2S sprzedawane są z różnymi wartościami świecenia ale jeśli tak to nie kupuj powyżej 6000K bo nie za wiele będziesz widział przed autem, lampy będą świeciły na niebiesko

a co do żółto-białej poświaty na górnym skraju soczewki to po prostu tak ma być w przypadku soczewek (było na taki temat na fizyce :D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SONGO z tego co wiem to żarnik powyżej 6000k daje już słabsze światło niż H7 więc po co chcesz montować mocniejszy żarnik? Chyba że dla efektu wizualnego. oooo widzę że Mr. X mnie uprzedził hehhe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość S_O_N_G_O

Dziękuję koledzy za cenne wskazówki. Czyli zostawiam tak jak jest - kupię tylko 2 szt na ewentualną wymianę. Na allegro są takie za 99 zł sztuka - wydają mi się jednak za tanie - koledzy z garażu ( zawsze w soboty piwkujemy ) - mówili o sumach 300 - 800 zł. Co robić ? Autko mam 2 miesiące czyli jestem zielony jak groszek na wiosnę. Pozdrawiam - SONGO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,ten temat

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=42626&highlight=zestawy+hid

został zamknięty, więc podepnę się tutaj

Chciał bym zamontować w aucie zestaw xenon, HID czy jak go tam zwał,

odnośnie tego potrzebuje pomocy

wyczytałem, że lepiej od chińskich przetwornic w gotowych zestawach, sprawuja sie przetwornice np. DENSO plus żarniki d2s i teraz mam dylemat co do skompletowania zestawu, czy lepiej kupić same przetwornice które maja wtyk d2s + adapter tych zarników (d2s) do gniazda H7 np. taki:

http://moto.allegro.pl/item654553324_adapter_h7_philips_osram_d2s_d2r_xenon_2_szt_od_ss.html

 

czy tez zestaw z tymi samymi przetwornicami, ale z żarnikami które pasuja do gniazda H7 i mają wtyczke na kablach pasującą do wtyku w przetwornicy np. takie:

http://www.allegro.pl/item651779720_zestaw_xenon_h7_h1_h3_d2s_d2r_denso_xenony_od_ss.html

 

mam nadzieję że napisałem to zrozumiale :)

z góry dzieki za pomoc

Edytowane przez tedi73

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wybrał to pierwsze rozwiązanie, przetwornica + adapter pod h7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez skłaniam się ku temu rozwiązaniu :0, chociaż by ze względu na to, ze przynajmniej teoretycznie oryginalne d2s będą lepiej i dłużej świecić niż chińszczyzna, tyle ze oryginałów chyba nie znajdę w barwie 5000K

 

edit:

andrzej0305 ze Świdwinkowa jesteś widzę, jaki ten Świat mały :)

 

---------- Post added at 01:12 ---------- Previous post was at 00:46 ----------

 

chyba jednak nie znajdę oryginałów 5000-6000K, w tym wypadku jeśli uparł bym sie na taka barwę, to musiał bym kupić jednak chińskie żarniki d2s, poszukam samych przetwornic, a później się zobaczy, będę miał dwa wyjścia: żarniki na d2s i adapter lub H7 z wtyczką d2s

mam jeszcze dwa pytanka,

czy po podłączenie tych przetwornic nie będę miał rebusów z kompem, odnośnie komunikatu o przepalonych żarówkach?

coś gdzieś mi się obiło o uszy:),

gdyby jednak to jak to obejść?

 

---------- Post added at 08:44 ---------- Previous post was at 01:12 ----------

 

Mam jeszcze pytanie odnośnie żarników d4s i przetwornic denso stosowanych w lexusie, czy przetwornica z tego auta będzie działała zarówno z żarnikiem d2s jak i d4s?

czy oprawki tych żarników i przetwornice do nich różnią się między sobą?

sorki za tak lamerskie pytania :)

 

musze rozpatrzyć wszystkie możliwości:)

można by było zakupić przetwornice dedykowane pod d4s, problem teraz z tym adapterem, widział ktoś coś takiego:

http://www.allegro.pl/item649360386_adapter_h7_philips_osram_d2s_d2r_xenon_2_szt_od_ss.html

ale na żarnik d4s do oprawy na H7?

Edytowane przez tedi73

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności