Skocz do zawartości
rafal0584

żarniki h7 na wtyczke d2s

Rekomendowane odpowiedzi

A no jak widać mieszkam tu od urodzenia,jak sądzę Ty też ze Świdwina jesteś.

Są orginalne palniki 5000 i 6000 szukaj na allegro albo ebay-u.

A odnośnie d4s to wtyczki różnią się na pewno tylko Nie wiem czy dostaniesz adaptery do nich może na allegro by coś się znalazło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mieszkałem tam od urodzenia:), przez jakieś 33 lata, Świdwin miasto festynów i bezrobocia :D

 

odnośnie d4s znalazłem coś takiego

 

"Lampy wyładowcze (żarniki ksenonowe) o oznaczeniach D3S i D4S® to nowsza "bliźniacza" odmiana D1S i D2S® są one w 100 % pozbawione rtęci, jednak to co napisałem poprzednio o parametrach nie do końca jest prawdą Wink dotarłem właśnie do specyfikacji producenta konkretnie firmy Philips żarniki ksenonowe D4S XenEco są "prawie" identyczne zarówno w wygladzie jak i w parametrach jedyną rożnicą jest napięcie znaminowe (pracy). Jeśli chodzi o typ gniazda to wyglądowo są takie same jednak posiadają odmienne oznaczenia D2S P32d-2, D4S P32d-5 (D2R P32d-3). Napięcie inicjujące zapłon jest identyczne i wynosi 23kV, natomiast różne są napięcia znamionowe (pracy) D2S 85V, natomiast D4S 42V (jest to praktycznie jedyna różnica w parametrach). Jeśli chodzi o moc to wynosi ona w obu przypadkach 35W +- 0,3W, wartość strumienia świetlnego prodana przez producenta wynosi dla D2S 3200 lm +- 450 lm a dla D4S 3050 lm +- 250 lm. Temperatura barwowa jest identyczna wstępnie 4100 K a po wygrzaniu 4350 K, choć współrzędne charakterystyki kolorystycznej są minimalnie przesunięte D2S (0.380x 0.390y) a dla D4S (0.378x 0.384y). Jeśli chodzi o żywotność to dane są również przybliżone z lekką przewagą dla żarników D4S. Tak więc wydaje się, że poza ekologią i całowitym wyeliminowaniem rtęci, oraz obniżeniem napięcia pracy pozostałe parametry są bardzo zbieżne, tylko cena troszkę wyższa Smile"

 

więc nie wiem czy ze względu na mniejsze zuzycie prądu (ciekawe o ile) kombinować z d4s, w sumie to jest jeszcze jeden plus - mniejsze przetwornice :)

Edytowane przez tedi73

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
więc nie wiem czy ze względu na ze względu na mniejsze zuzycie prądu (ciekawe o ile) kombinować z d4s, w sumie to jest jeszcze jeden plus - mniejsze przetwornice
Zawsze łatwiej upchnąc. No nie ma co ładnie się obczytałeś ale ja też tak robię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, co z tym komunikatem o uszkodzonej żarówce?

komp nie będzie mi fisiował, jeśli zamiast 2x55W będzie 2x35W?

można to jakoś VAG.COM'em przeprogramować?

oczywiście zakładając, że taki problem się pojawi, sporo osób tutaj pisało, że ma hid'y, podpowiedzcie nowemu :),

nie chcę się ładować w kupowanie przetwornic i babranie się z przeróbkami, bez wcześniejszego obstukania się w temacie:), dlatego właśnie liczę na pomoc, mądrzejszych o doświadczenia w temacie:),

za pomoc oczywiście z góry wielkie dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, co z tym komunikatem o uszkodzonej żarówce?

komp nie będzie mi fisiował, jeśli zamiast 2x55W będzie 2x35W?

można to jakoś VAG.COM'em przeprogramować?

 

po pierwsze to sprawdź czy wogóle masz komunikaty o przepalonych żarówkach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartek u nas chyba nie ma powiadamiania o żarówkach, to w b6 jest ten problem o którym pisze tedi73

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bartek u nas chyba nie ma powiadamiania o żarówkach, to w b6 jest ten problem o którym pisze tedi73

 

dokładnie aczkolwiek jest na forum gdzieś opis jak to można uruchomić, z tym że wiąże się to z ciągnaniem kabli po całym aucie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie za odpowiedz,

jeszcze nie mam komunikatu, bo jeszcze nie mam zestawu:), zbierałem info, teraz w sumie już jestem chyba pewien,

kupuję takie przetwornice, na ich plus przemawia mniejsze zużycie prądu i mniejsze wymiary niż tych do d2s

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=140324509077&ssPageName=ADME:X:AAQ:MOTORS:1123

 

adapter, jeśli d2s i d4s różnią się nieznacznie budową, to mam nadzieję że będzie pasował, najwyżej na jego podstawie dorobię coś podobnego

http://moto.allegro.pl/item654553324_adapter_h7_philips_osram_d2s_d2r_xenon_2_szt_od_ss.html

 

no i żarniki d4s:)

jeszcze raz dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tadziu ja ma hid i jeszcze kilka osób z grupy i nikomu żaden komunikat nie wyskakuje.

P.S zapisuj się do grupy zach-pomorskiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, @Andrzej już wszystko jasne z tym komunikatem, po prostu go nie będzie:), czasami jak za dużo się czyta, to tez nie dobrze :),

teraz tylko czekać, aż elementy przylecą i dam znać kiedy (jeśli :) ) zamontuję,

jestem już członkiem grupy zachodniopomorskiej, jeśli się nie mylę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności