Skocz do zawartości
ormowiec

temperatura silnika - przeczytaj zanim zapytasz

Rekomendowane odpowiedzi

no lepiej nie kusic losu postaram sie dowiedziec gdzie w miare blisko jest dobry mechanik i z poniedzialek z rana go dociagnac...silnika mam nadzieje ze nie uszkodzilem to jazdą ale raczej nie bo pracowal normalnie. Nie wiem tylko jak mechanik tam sie dostanie do tej czesci bo ja tam ledwo reke wsadzilem tak ciasno, pewnie bedzie musial duzo czesci poodpinac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałem u siebie te króćce i nic nie odkręcałem poza osłoną silika i oczywiście samymi króćcami. Jak masz nasadową 10 to spokojnie sam sobie to wymienisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no lepiej nie kusic losu postaram sie dowiedziec gdzie w miare blisko jest dobry mechanik i z poniedzialek z rana go dociagnac...silnika mam nadzieje ze nie uszkodzilem to jazdą ale raczej nie bo pracowal normalnie. Nie wiem tylko jak mechanik tam sie dostanie do tej czesci bo ja tam ledwo reke wsadzilem tak ciasno, pewnie bedzie musial duzo czesci poodpinac...

 

Jeśli masz się kręcić po mieście to lepiej bez płynu tego nie próbuj - w "trasie" można jeszcze sobie pozwolić na odpalenie, rozpędzenie auta, wyłączenie silnika i jazdę na luzie ale w mieście tak niebardzo się da. Z tego co pisałeś to nie powinieneś do tej pory nic uszkodzić w silniku a mechanik spokojnie da sobie z tym radę - Ty też byś dał, jeśli masz odpowiednie narzędzia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jutro chce odsawic auto do warsztatu ale niestety bede zmuszony podjechac autem okolo 5 km... odpale silnik postaram sie jechac max 1500 obrotow jak bede stal na swiatlach to zgasze go... w 5 km to sie nie zagrzeje.

Bede obserwowal wskaznik temp. Tylko zastanawiam sie czy ten wskaznik

temp podlaczony jest do czujnika w zbiorniczku wyrownawczym ?

Bo przedwczoraj auto po awarii stalo noc pod blokiem szwagra no i chcialem go odsawtic pod swoj blok zeby stal, no i przejechalem jakies tez z 5 km

no i wskaznik temp nawet nie drgnal tak jakby silnik w ogole sie nie zagrzal czy to mozliwe ? jezeli wskaznik jest podlaczony pod czujnik w zbiorniczku to beda wtedy falszywe odczyty bo zbiornik jest pusty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaskader z Ciebie,ale skoro musisz to nie łatwiej zalać układ zwykła wodą (bo wyciek masz niewielki i za wiele nie ubędzie) a po dojechaniu na miejsce spuścić ,choć jeśli nie mam mrozów to ....

Nie wiem czy czasem czujnik w dieslu nie jest też na wężu gumowym i jeśli w tym wężu płynu nie będzie to nic Ci nie pokaże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kaskader z Ciebie,ale skoro musisz to nie łatwiej zalać układ zwykła wodą

 

No dokładnie, lepsze takie chłodzenie niż powietrzem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcialem zalac woda destylowana ponoc jezeli nie ma mrozu to mozna to zrobic ... i moze lepeiej z woda niz wcale a i mam pytanko jaki sie wlewa

do diesla plyn czy taki sam jak do benzynowiki ? mam diesla od niedawna i nie lalem jeszcze a wczesniej do benzynowki wlewalem borygo rozowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chcialem zalac woda destylowana ponoc jezeli nie ma mrozu to mozna to zrobic ...

Ale czemu destylowaną? Lej zwykłą kranówę - usuniesz przeciek to wtedy spuść wszystko zalej płynem i po sprawie - rodzaj płynu chyba nie ma szczególnego znaczenia - aby wytrzymywał panujące u nas mrozy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
benzynowki wlewalem borygo rozowy

Śmiało lej co tylko zapragniesz, nawet ten z biedronki, kwestia taka że najlepiej jest opróżnić cały układ i nie mieszać płynów jak i dlatego że płyn powinno zmieniać się co 5 lat z tego względu że z czasem traci swoje właściwości, antykorozyjne, obniża się temp. krzepnięcia i takie tam inne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam w gagazniku baniak destylowanej bo kupilem na stacji wczesniej wiec juz nia zaleje myslalem ze kranowka nie mozna :> a jaki bys polecil do 1.9 tdi plyn ? i Ile wchodzi plynu do paska ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
do diesla plyn czy taki sam jak do benzynowiki ?

 

Taki sam.

 

Co do jazdy bez płynu to jeżeli masz sprawny wskaźnik na desce to nic się nie stanie jak go nie przegrzejesz. Możesz tak jechać i 1000 km, nie ma różnicy no ale graniczna wartość to powiedźmy 95 C na wskaźniku. Teraz jest zimno i te kilka kilometrów przejedziesz, nawet nie zdąży się zagrzać a jak się boisz to kup litr płynu, zalej i jedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wskaznik jest dobry tylko jezeli czujnik od niego jest podlaczony w zbiorniczka wyrownawczego to wtwedy mi nic nie wskaze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ile wchodzi plynu do paska ?

Jak kupisz 7 litrów (profilaktycznie) to 1.5-2 litry jeszcze Ci zostaną. Ja od kilku lat używam Petrygo i... jestem zadowolony.

Ten na zbiorniczku jest od poziomu płynu-mrugająca kontrolka, a od wskaźnika szukaj na wężach,choć lepiej jak sie jakiś właściciel diesla wypowie w tej kwesti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wskaznik jest dobry tylko jezeli czujnik od niego jest podlaczony w zbiorniczka wyrownawczego to wtwedy mi nic nie wskaze

 

Kostka jest od czerwonej kontrolki. Czujnik jest gdzie indziej - poszukaj na forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki Panowie za pomoc wiem juz duzo wiecej niz wczesniej tak wiec jutro dzialam

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze taki temat bo nikt mi nie odpowiedział na wcześniejsze pytanie! Czy przez sam pasek słabo naciągnięty może nie być ogrzewania w środku i wyrzucać płyn bo dziś pościśliłem a nie był wcale tak lużno no i wszystko działa tylko teraz temperatura nie przekroczy według zegarów około 82/84 stopni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis odebralem auto od mechanika... okazalo sie ze waz przy trojniku pekl, juz zostal wymieniony nic nie cieknie, zalal plyn jakis lepszy koncentrat do -70

i pytalem go czy odpowietrzal uklad to powiedzial ze nie ze nie trzeba ze sam sie odpowietrza uklad w tym aucie...no i przy okazji wyszlo ze termostat do wymiany bo auto pochodzilo z 20 min i wskaznik temp pokazal jakies 60 stopni tylko, przejechalem pozniej z 10 km i to samo silnik nawet sie nie rozgrzal do 70 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no i przy okazji wyszlo ze termostat do wymiany

Jeśli dolny wąż robi się tak samo szybko ciepły jak te od nagrzewnicy to faktycznie termostat.

zalal plyn jakis lepszy koncentrat do -70

Tylko się dowiedz jaki żebyś wiedział co dolewać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co sie dowiedzialem to wlal sam koncentrat i powiedzial ze jak trzeba bedzie dolac to moge co chce dolac nawet wode.

A czy taka temperatura silnika okolo 60 - 70 stopni moze go uszkodzic czy tylko spalanie wieksze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie kolego. Na Syberie do Jakucka jedziesz? Za duze stężenie koncentratu źle wpływa na elementy gumowe układu chłodzenia. Zlej tak ze dwa - dwa i pól litra tego koncentratu i dolej tyle wody do układu. No i niech pochodzi auto trochę - żeby się to wymieszało.

 

A co do temperatury, to będzie ci po prostu więcej palił i dodatkowo słabsze ogrzewanie wnetrza.

Edytowane przez Danek75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności