Skocz do zawartości
uszek

Szyba idzie skokami do gory oraz brak reakcji na przycisk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Passata mam od przedwczoraj i wiem ze mam kilka usterek w nim ale to pozniej na razie meczy mnie przednia szyba prawa od pasazera otoz idzie skokami (trzymam przycisk do gory i staje i znow trzeba przycisnac przycisk) modul domykania szyb tez jej do konca nie domyka tylko do pewnego momentu i stop probowalem ja programowac jak przeczytalem tu na forum ale bez wiekszych rezultatów jak szla tak idzie skokami ma ktos jakis pomysl co z tym zrobic

 

drugi temat to tylna lewa szyba wogole nie idzie rozebralem mechanizm caly wyjalem linki z silnika i w miare latwo sie przesuwaja

po nacisnieciu slychac przekaznik jak przelacza sie i tyle czyli rozumiem ze rozlacza zasilanie co moze byc tego przyczyna?

Jesli bede mial chwilke to przelutuje plytke przy silniczku bo wyczytalem ze moze byc tego przyczyna, ma ktos jakies inne pomysly

 

poza tymi szybami wsyztskie inne(2sztuki) zamykaja sie i otwieraja i modul komfortu je zamyka bez problemu

 

Napisalem nowy temat bo ciezko sie pod cos innego podpiac i trafic w temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
drugi temat to tylna lewa szyba wogole nie idzie rozebralem mechanizm caly wyjalem linki z silnika i w miare latwo sie przesuwaja

po nacisnieciu slychac przekaznik jak przelacza sie i tyle czyli rozumiem ze rozlacza zasilanie co moze byc tego przyczyna?

Jesli bede mial chwilke to przelutuje plytke przy silniczku bo wyczytalem ze moze byc tego przyczyna, ma ktos jakies inne pomysly

 

Pisałem o tym. Urwany brązowy przewód od masy w rękawie drzwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Passata mam od przedwczoraj i wiem ze mam kilka usterek w nim ale to pozniej na razie meczy mnie przednia szyba prawa od pasazera otoz idzie skokami (trzymam przycisk do gory i staje i znow trzeba przycisnac przycisk) modul domykania szyb tez jej do konca nie domyka tylko do pewnego

 

szyba jedzie i zatrzymuje się w momencie kiedy zadziała wyłącznik przeciążeniowy czyli szyba dojedzie do końca lub coś ją zablokuje np. jakaś część ciała :) ewentualnie blokuje ją krzywa prowadnica bądź opory spowodowane drastycznym brakiem substancji smarnych w mechanizmie... rozebrać drzwi i przesmarować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
szyba jedzie i zatrzymuje się w momencie kiedy zadziała wyłącznik przeciążeniowy czyli szyba dojedzie do końca lub coś ją zablokuje np. jakaś część ciała :) ewentualnie blokuje ją krzywa prowadnica bądź opory spowodowane drastycznym brakiem substancji smarnych w mechanizmie... rozebrać drzwi i przesmarować

to juz zrobione posmarowane wszytskie szyby olejem do maszyn ktory w bardzo niskiej temperaturze gestnieje

 

dzis przez chwile szyba dobrze chodzila przez chwile choc smarowałem 2 dni temu pierwsze co zrobie to posprawdzam jutro te kable

 

a ktos wie ktore piny podlaczyc do aku od silniczka zeby sprawdzic czy jest sprawny?ten z tylnych drzwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ściągnij tapicerkę, opuść szybę tak o 10 cm zebyś widział dolną szynę w której osadzona jest szyba. odkręć 2 śrubki na klucz 10, opuść cały mechanizm na sam dół, teraz ręką spróbuj podnieść i opuścić szybę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem ze skokowym zamykaniem szybki... u mnie było tak, szybka pasażera przyciskiem od kierowcy właśnie tak działała i w tym samym czasie moduł komfortu domykał ją częściowo. Później całkowicie zaniemogła z lewego przycisku i moduł wogóle jej nie zamyka, ale uwaga-otwiera normalnie. Przycisk w drzwiach pasażera cały czas działał i działa normalnie-zamyka i otwiera jak należy. Ostatnio jednak zaczęło się coś podobnego dziać z lewą szybą-po wciśnięciu przycisku słychać tylko ciche brzęczenie, ale szyba ani drgnie. Ostatnio podjechałem po kobietę i dziecko z otwartą szybą, zapakowaliśmy się i już szyby wogóle nie zamknąłem-trochę kłopotliwe z 1,5 rocznym dzieckiem. Do supermarketu kobieta poszła sama, a ja zostałem z małym, rozebrałem tapicerkę drzwi i wystarczyło, że poruszałem wtyczką przy silniczku (taka szeroka chyba wsuwana, bo niewiem jak ją wyciągnąć)-szyba lewa chodzi normalnie już czyli gdzieś było zwarcie na stykach-rzuć okiem na to, albo spróbuj ruszać wtyczką i jednocześnie trzymaj przycisk otwierania/zamykania szyby. Tu pytanko do obeznanych-jak wyciągnąć tą wtyczkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wtyczke latwo wyciagnac jest zlozona z samego suwaka ktory musisz wysunac i wtyczka wtedy powoli odchodzi nie wiem jak to wytlumaczyc Ci przyjrzyj sie dobrze suwak wysuwasz a wtyczka odchodzi delikatnie gdy juz calkiem go odsuiniesz wtyczke mozna wyciagnac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może w przyszłym tygodniu w wolnej chwili tam zajrzę. Wcześniej nie chciałem tym szarpać, wtyczkę dało się przesunąć ku górze, ale nie chciałem za mocno ciągnąć żeby nie pogorszyć sprawy;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym opuścił szybę na sam dół. Potem trzymając przycisk "w górę" pomagał ręką (rękami) szybie się podnieść (byle nie łapiąc jej od góry bo przytnie palce na górze). Jeżeli przy pomocy rąk (złapać z dwóch stron całą powierzchnią dłoni) i wciśniętym przycisku "w górę" szyba nie będzie się zacinać to znaczy że coś jest krzywego i stawia opór. Ja zauważyłem podobne zachowanie u siebie, tyle że dla normalnego człowieka niezauważalne. Po prostu montując mechanizm nie zwróciłem uwagi na to czy szyba chodzi równo po szynach i w uszczelkach i czy nie jest lekko przekręcona. W pozostałych drzwiach sprawdziłem to i chodzą bardzo płynnie i w ogóle, a tych mi się nie chce już rozbierać. Ale tak jak mówię mam wrażenie że chodzi troszkę ciężej od pozostałych i jestem pewien że ułożenie szyby jest najważniejsze. Przednią od kierowcy ustawiałem 5 - 10 minut ciągle jeżdżąc w górę i w dół sprawdzając czy równo siedzi na każdym etapie położenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pablomed

skokowe otwieranie czy zamykanie to awaria czujniczka obrotów przy silniczku, taki miniaturowy czujniczek Halla umieszczony na plastykowym wysięgniku płytki modułu tak że jest w pobliżu wirującego na wale silniczka szyby magnesu. Magnes robi się słabszy z wiekiem, czujniczek go nie wykrywa. Trzeba rozebrać moduł przygiąć podgrzewając wysięgniczek z czujniczkiem w stronę wału silnka i będzie grało. Czasem magnes na wale silniczka się odkleja, ustawić go w pozycji na środku szczeliny o przykleić dobrym klejem do metalu. Niema żadnego wyłącznika przeciążeniowego, jest tylko ten czujnik który zatrzyma silnik jeśli szyba staje. I jest bezpiecznik termiczny, ale działa wyjątkowo, po awarii lub zwarciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pablomed własnie o tym czytalem na elektrodzie pod koniec tygodnia bede musial popatrzec w to wszytsko i przelutowac plytke dzieki wielkie

 

a nie wiesz czasem ktore piny zewrzec zeby sprawdzic czy silniczek z tylu dziala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pablomed

Ale piny w czym? Jak odkręcisz moduł od silnika to zobaczysz takie blaszki kótre przewodzą prąd z modułu do silnika. Do nich podajesz napięcie w jedną lub w drugą stronę. Zeby sprawdzić na wtyczce modułu to trochę skomplikowane. Z grubsza trzeba podać napięcie na skrajne największe piny (brąż to masa). Potem dodać jeszcze plus na kabel np. szaro czerwony lub zielono czerwony (tych kolorów nie jestem pewien)- ale szkodza zabawy, lepiej bezpośrednio na silnik po jego odkręceniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i z tylna szyba sprawa zalatwiona zimny lut na wyjsciu z plytki na silniczek

przelutowane i dziala az milo

 

a z przednia szyba dalej problem na wszelki wypadek przelutowałem cala plytke zblizylem ten czujnik halla jak najblizej sie dalo do silniczka nawet w pewnym momencie o niego silnik zaczepial i dalej jak szla szyba skokami tak idzie

cala instalacja sprawdzona i dalej nie mam pomysłow

ktos poradzi cos?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i sie naprawilo zimne luty na płytce przelutowałem cała płytke i szyba idzie normalnie po tej operacji trzeba bylo ja zresetowac odpinajac w słupku cala wiazke z drzwi bo bez tego szyba po właczeniu zaplonu szła na dol o 5 cm w miejsce gdzie przykrecałem szybe przed resetem

 

mam nadzieje ze bedzie na dluzej dobrze sie okaze:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności