Skocz do zawartości
Gość porkupin

demontaż ramki licznika i listewki ozdobnej

Rekomendowane odpowiedzi

Gość porkupin

czy to operacja , którą można zrobić samemu bez ryzyka, że się coś uszkodzi, np. jakiś zaczep.

Chciałbym wymienić elementy karbonowe na pseudodrewniane, obawiam się tylko demontażu ramki licznika, czy ktoś z was ma takie doświadczenie za sobą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest na wciski-zaczepy, więc wyjmując należy podważać element przy nich uważając żeby nie podrapać innych elementów.

 

P.S. Moim zdaniem lepiej od pseudodrewna wygląda pseudoaluminium. Po drewnie widać, że to plastik a po aluminium nie - nawet w dotyku jest zimne :). Zobacz zdjęcia mojego auta - mam aluminium. Ale oczywiście to rzecz gustu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystsko! Ta listwe nad schowkiem trzyma jedna sruba torx do ktorej jest dostep dopiero po wyjeciu schowka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możecie coś wiecej na ten temat powiedzieć?

Gdzie są zaczepy? Gdzie należy podważyć? Wazzi wspomniał o wyjeciu schowka. Sporo z tym roboty? Jak zacząć...?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy wyciąganiu listwy nad schowkiem pasażera nie wyciągałem schowka tylko opuściłem go maksymalnie w dół. Można to zrobić wyciągając schowek (ten na książkę lub zmieniarkę) poza plastikowe ograniczniki. Najpierw pchasz w lewo i ściągasz w dół, później w prawo i w dół, masz dostęp do śrubki od dołu - zalecany długi torx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, jest jakiś szczegółowy opis, schemat jak wyciągnąć ramkę i zegary niczego nie uszkadzając itp ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam, jest jakiś szczegółowy opis, schemat jak wyciągnąć ramkę i zegary niczego nie uszkadzając itp ?

Dołączam się do pytania. Chcę zdemontować samą szybkę zegarów bo od spodu mam jakieś dziwne zaparowanie/zabrudzenie. Załączam fotki. Czy wystarczy podważyć czymś tą ramkę czy może gdzieś są ukryte jakieś śrubki?

http://images77.fotosik.pl/321/0b1f3128fa39ea5cgen.jpg

http://images76.fotosik.pl/321/bfea3f28c4758110gen.jpg

Proszę o podpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadnych śrubek, tylko zatrzaski. Najlepiej pooglądaj sobie w necie fotki z umiejscowieniem zatrzasków, żeby wiedzieć gdzie podważyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Żadnych śrubek, tylko zatrzaski. Najlepiej pooglądaj sobie w necie fotki z umiejscowieniem zatrzasków, żeby wiedzieć gdzie podważyć
właśnie szukam i nie mogę znaleźć takich informacji, ale widziałem jak gościu demontował w golfie to używał klamerki drewnianej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadnej śruby do odkręcenia nie ma. Musisz zacząć od prawej strony i na koniec przy licznikach. I same zatrzaski to są i od dołu mocno podwarzaj i będzie wyskakiwało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Żadnej śruby do odkręcenia nie ma. Musisz zacząć od prawej strony i na koniec przy licznikach. I same zatrzaski to są i od dołu mocno podwarzaj i będzie wyskakiwało.

 

Sruba byla ale później w ramach oszczędności zniknela. 2006

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dołączam się do pytania. Chcę zdemontować samą szybkę zegarów bo od spodu mam jakieś dziwne zaparowanie/zabrudzenie. Załączam fotki. Czy wystarczy podważyć czymś tą ramkę czy może gdzieś są ukryte jakieś śrubki?

http://images77.fotosik.pl/321/0b1f3128fa39ea5cgen.jpg

http://images76.fotosik.pl/321/bfea3f28c4758110gen.jpg

Proszę o podpowiedź.

Dzisiaj tez demontowalem szybke zegarow. Tez mialem to zaparowanie. Widocznie taki urok B7. Odpiecie ramki jest bardzo proste. Ja sobie najpierw odpialem ramke od RNS510 bo ona szybciutko odchodzi i jest lepszy dostęp do tej z szybką. Potem od prawej strony podwazasz i zatrzaski puszczają. Przeciscilem i juz wyglada jak nowy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za podpowiedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności