Skocz do zawartości
prego

Jakie radio kupić do Passata B5

Rekomendowane odpowiedzi

alpine cda 9833r 9853 9855 7893R(kolejność nieprzypadkowa, 9833r jest najnowsza, ma na pokładzie aktywną zwrotnice czasówki itp gadżety jakbyś kiedyś chciał rozbudować audio)

Clarion dxz 948(ciepłe ogółem przyjemne brzmienie)

jak zwiększysz budżet do 1 tyś to masz pionka p88rs, clariona dxz958rmc(podobne brzmienie jak 948 lecz bardziej rozbudowany)

 

zainteresował mnie Twój post, bo sam stałem kilka miesięcy temu nad wyborem nowego radia i kupiłem pioneera 6100bt, wszystko na pokładzie usb, blut wypas... jak myślisz co teraz gra? p88rs, a nowy pionek kurzy się w szafie:D

także ja na Twoim miejscu kupił bym coś z powyższych jak chcesz cieszyć się jakością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem.

Co do sony mam cdx-L550X dałem za niego 10 lat temu prawie 1500pln, przeszło 2 auta a do passata mi ni jak nie pasuje.

Powiem ci że jak dla mnie gra rewelka i boję się nowego nabytku po postach wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W biedronce jest jakis phillips za ok 230zl. USB i chyba aux posiada.

Wyglada calkiem ladnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W biedronce jest jakis phillips za ok 230zl. USB i chyba aux posiada.

Wyglada calkiem ladnie.

 

hehe

jak dla mnie idealne podsumowanie dyskusji :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heja.

 

Ja bardzo polecam Alpine CDE-103BT - chociaż je już ciężko chyba dostać... Identyczne z wyglądu jest CDE-113BT, CDE-126BT (o ile dobrze pamiętam, różniły się wyposażeniem - jakiś dodatkowy kabel do ipoda, czy aux - ale mogę się mylić). Radio ma Bluetooth co w przypadku gdy ktoś dużo jeździ i dużo gada przez telefon jest rzeczą naprawde niesamowicie genialną... Poprostu wsiadasz do auta, przekręcasz kluczyk i po chwili można korzystać z telefonu sterując radiem (wybieranie kontaktów na panelu radia z książki telefonicznej telefonu).

 

Co do jakości dzwięku - no jak dla mnie genialnie... W poprzednim aucie miałem głośniki Alpine + JBL bez wzmacniacza, w VW na seryjnych i jestem bardzo zadowolony... Do radia VW Beta nie ma się co równać (jakimś audiofilem nie jestem, ale różnicę znaczącą odczuwam).

 

Podświetlanie niebiesko - czerwone bardzo ładnie pasuje. Jedynie 4 niebieskie klawisze mogły by świecić niewiele ciemniej. Postaram się zrobić jutro fotki.

 

 

Ale mam inne pytanko... Tego alpine mam już prawie od 3 lat, jestem super zadowolony, ale może by pójść troszkę do przodu... Ma ktoś może radio CDE-133BT ? widzę że ma to dużo dodatkowych opcji związanych z telefonem, jakiś quick search...

 

i jeszcze druga sprawa

 

Moim zdaniem najlepsze miejsce, to przewidziana na mikrofon lampka sufitowa.

Po co sobie szpecić wnętrze.

Mam tak podłączony oryginalny mikrofon VW do Beckera. Nic nie widać i działa bez zarzutu.

 

Ktoś przerabiał montaż mikrofonu w tej lampce? łatwo ją wydrzeć? Jak przymocować żeby nie drżało itp? (standardowo mikrofon alpine jest na gumowym mocowaniu które przpuszczam że trochę może amortyzować/tłumić drgania)

 

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ktoś przerabiał montaż mikrofonu w tej lampce? łatwo ją wydrzeć? Jak przymocować żeby nie drżało itp? (standardowo mikrofon alpine jest na gumowym mocowaniu które przpuszczam że trochę może amortyzować/tłumić drgania)
U mnie ona jest zamontowana. Chyba na tasme dwustronna, ale nie pamietam. Jak zrobi sie cieplej bede wyciagal centralke telefonu, bo mi nie potrzebna. No i szukam, jakiegos uniwersalnego uchwytu pod telefon, w miejsce fabrycznego na nokie 6110.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Pioniera DEH-4200SD ma wszystko to co trzeba i jeszcze trochę. Między innymi odtwarzacz CD wejście na pen-drive czy na kartę sd do tego można dokupić pilot. Polecam to radio sam posiadam i nie narzekam jest warte swojej ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poczytaj pare stron wstecz to sie dowiesz.
a no tak doczytałem juz :) ale kolorystycznie widze nie zgrywa sie az tak dobrze z deską. Ten czerwony jakby za mocno swiecil a jak to w realu wyglada? ja mam starego xploda i podswietlenie idealnie takie jak przyciski na desce:) ale odtwarza tylko CD i jest kicha :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam x-plode i ma tylko CD ale gra pięknie.

Nadal szukam czegoś z USB ewentualnie może z bluetooth.

Stary soniak wygląda tak.DSC00580.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a no tak doczytałem juz ale kolorystycznie widze nie zgrywa sie az tak dobrze z deską. Ten czerwony jakby za mocno swiecil a jak to w realu wyglada? ja mam starego xploda i podswietlenie idealnie takie jak przyciski na desce ale odtwarza tylko CD i jest kicha :/
Mnie w nocy nie przeszkadza, a zegary mam z reguly podswietlone na mniej niz polowe mocy stad tez moze wrazenie na zdjeciach, ze radio mocniej swieci. Za ta cene jestem zadowolony.

 

Aha, poleczke chcialem miec na samej gorze, ale nie podeszlo i jest po srodku, co uwazam teraz za najlepsze rozwiazanie, gdyz opierajac reke na drazku zmiany biegow bardzo latwo steruje sie radiem.

Edytowane przez Jericho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam zamiar kupić nowe radio do swojego auta, ale mam dylemat bo każdy ma inne zdanie odnośnie Alpine / Pioneer. Zawęziłem poszukiwania tylko do tych dwóch firm, no chyba że polecacie coś innego.

Moje pytanie to który z tych dwóch jest lepszy:

http://tiny.pl/hjkq2 czy http://tiny.pl/hjkq8

 

Ja osobiście wolałbym Pioneera bo według mnie jest lepiej wykonany a dodatkowo ma czytnik kart, jednak najbardziej zależy mi na tym żeby ładnie grało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym brał alpine. wg mnie firma lepsza no i cena. a poza tym czerwone podswietlenie jest ładniejsze niz niebieskie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba w przedziale cenowym od 250 do 400zł roznicy w jakości dźwięku nie zauważymy takie jest moje zdanie :/ tutaj teraz tylko wchodzi kwestia wizualna. Szkoda ze tak malo jest modeli z czerwonymi przyciskami i niebieskim wyświetlaczem :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ! Może akurat nie w tym temacie, ale mam problem z moim radiem Gamma... Przez te mrozy wyciągałem akumulator w moim Passku B5 i diabli wzięli radio. Poprzedni właściciel "oryginalny Niemiec" o imieniu Mohamed :Dwyciął z książki serwisowej kod i nie mam go... Próbując je włączyć cholewka zablokowałem je....:dupablada

Ma ktoś z Was koledzy może jakiś pomysł ? W przeciwnym wypadku będę musiał zakupić nowe radyjko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ASO jak radyjo jest oryginalne dadzą Ci kod po VIN bodajże;-) Dadzą lub "sprzedadzą" :swirus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jest ktoś na forum kto Ci wygeneruje kod.

Jak miałem forda i problem taki jak ty to na forum forda jeden gościu przysłał mi kod jak podałem numer seryjny radia.

Serwis pewnie sprzeda Ci kod za cenę podobną do ceny radia.

Spróbuj wyciągnąć radyjko, czasami kod jest na nim napisany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności