Skocz do zawartości
prego

Jakie radio kupić do Passata B5

Rekomendowane odpowiedzi

Odświeżę wątek. Od 2008 trochę się zmieniło i Pioneer DEH-2900MPB na allegro już za mniej niż 100pln można wyrwać jako używkę a co Panowie polecą do 300zł. na dzień dzisiejszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się do tematu - skłaniam się powoli do zakupu jednostki sterującej z DVD, raczej bez nawigacji, ale z bluetoothem, koniecznie z podłączeniem iPhona i kamery cofania.

Ważne, żeby ekran zajmował całą powierzchnie, czyli 7 cali - żadnych przycisków z boku, ewentualnie na dole, czyi 6.1"

Do niej będzie podłączona 4 kanałowa końcówka mocy Helix HXA 400 i kiedyś docelowo jakiś monoblok pod subwoofer.

 

Skłaniam się trochę w kierunku JVC KW - AVX 820 lub 830. Widzialem, ze sa też wcześniejsze jak 810 itd wady/zalety?

Patrzyłem też trochę na Pioneery np AVH 3400

Alpine odpada ze względu na budżet. Wszystko trzeba do nich dokupować.

 

Będę wdzięczny za sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Będę wdzięczny za sugestie.

bartku ja co prawda nie mam zadnego z tych mofdeli ale ale mam pionka i powiem tak ze z dzwiekiem nie jest najgorzej ,kamerka dziala ,ale tak jak do modelow alpine trzeba wszystko dokupic:(

czy ten jvc nie bedzie troszke za bardzo wystawal z konsoli

mysle ze pionek

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Szlaku za odzew. Pioneery dobrze brzmią, ale tak jak w Alpinkach właśnie wszystko trzeba dokupić. Biorąc pod uwagę rok mojego passata szukam czegoś co będzie dobrze grało itd ale nie chcę wydać fortuny bo to nie ma sensu. Z tego co patrzyłem te JVC 820 i 830 są chyba najlepiej wyposażone w tej cenie i dobrze się powinny wkomponować w konsolę. Model 840 ma taką odstającą część centralnie co mnie właśnie do niego zniechęca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc

Mam pytanie czy ktos sam montowal jakiegos Pionka do B5? Nie chce oddawac komus. Ale moze juz ktos przetarl szlaki i wie choc mniej wiecej co tam trzeba zrobic zeby zamontowac i zeby sie trzymalo? Chodzi oczywiscie o montaz w konsoli, a nie o podlaczenie kabli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cantorre, wyjmujesz stare radio, wkładasz szufladę od nowego radia, zaginasz kilka blaszek tak aby siedziała w miarę sztywno i pewnie, podłączasz kostki i antenę (musisz mieć przejściówkę i najlepiej separator), układasz z tyłu przewody i z wyczuciem wsuwasz radio - bez użycia siły. Jeśli radio będzie stawiać opór, to trzeba je jeszcze raz wyjąć i inaczej ułożyć przewody.

 

W innym temacie przeczytałem też ciekawą uwagę. Napisałem w związku z nią zapytanie, ale nikt tam nie odpowiedział. Może tu ktoś się do tego odniesie?

 

Gamma V nie ma wyjscia na sterowanie antena na tym pinie w instalacji auta podane jest napiecie zasilania trzeba miec to na uwadze (odlaczyc) podczas zmiany radia na inne.
Czy mówisz o pinie nr 5 w kostce zasilającej? Podczas montażu radia trochę mnie to zdziwiło, że z instalacji auta na ten pin podawane jest 12V, ale zignorowałem ten fakt i radio działa poprawnie. Pod ten pin podpiąłem też separator antenowy i też działa. Czy powinienem zatem odciąć napięcie podawane na ten pin z instalacji samochodu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! ja tez mam problem z wyborem radia. Mimo wszystko wazne dla mnie jest usb bo podczas jazdy za granice nie nawidze szukac stacji radiowych, a usb dlatego ze wole miec wszystko na jednym nosniku niz milion plyt.

Wazne pytanie czy do tych wejsc mozna podpiac dysk zewnetrzny?

Radio ma byc zamontowane w pasku 3bg a kasa jaka moge dac to ok 500zl - wolal bym oczywiscie nowe radio ale moze byc tez jakis uzywany model. Narazie ma napedzac orginalne glosniki ale mysle od dluzszego czasu o nowych glosnikach ale to wszystko po kolei.

Ja kompletnie na radiach sie nie znam wiec zaproponujcie cos sesownego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam! ja tez mam problem z wyborem radia. Mimo wszystko wazne dla mnie jest usb bo podczas jazdy za granice nie nawidze szukac stacji radiowych, a usb dlatego ze wole miec wszystko na jednym nosniku niz milion plyt.

Wazne pytanie czy do tych wejsc mozna podpiac dysk zewnetrzny?

Radio ma byc zamontowane w pasku 3bg a kasa jaka moge dac to ok 500zl - wolal bym oczywiscie nowe radio ale moze byc tez jakis uzywany model. Narazie ma napedzac orginalne glosniki ale mysle od dluzszego czasu o nowych glosnikach ale to wszystko po kolei.

Ja kompletnie na radiach sie nie znam wiec zaproponujcie cos sesownego.

Szukaj czegoś z obsługą kart SDHC. Wkładasz sobie kawałeczek plastiku do radia i masz 32 GB muzyki. USB to raczej nie jest patent na stałe bo porty są umieszczone na przedniej ścianie radia więc pendrive po prostu odstaje i zawadza, a wkładanie go i wyjmowanie za każdym razem jest dosyć upierdliwe. Karta pamięci siedzi w radiu na stałe i zapominasz o jej istnieniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co Tobie wystaje ?jakie usb?:hmm

Szczerze mówiąc nie rozumiem pytania. Odstaje to, co wetkniesz do portu USB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie w każdym radiu są też takie modele w których kabel usb jest wyprowadzony z tyłu radia (o odpowiedniej długości) i można go sobie gdzieś umieścić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dalszym ciągu optowałbym jednak za kartą pamięci.

 

Nie ma żadnego problemu - są po prostu lepsze i gorsze rozwiązania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten clarion naprawde ladny ale szukam czegos 1 din bo koszta by nie potrzebnie rosly. To jak macie jakies jeszcze propozycje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm obydwa modele poza moim przedzialem cenowym. Myslalem o alpine ida 311 ale ono chyba niema czytnika kart. a moze 9882ri ale on tez nie ma obslugi sd. Moze pioner deh x7500sd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe kiedys mialem zamiar zostac ale sprzety audiofilskie te domowe to napewno nie moj przedzial kasowy wiec zmadrzalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja w odróznieniu od wszystkich w temacie też chce zmienić gamme która mnie nie zaspokaja:P

Swojej dziewczynie do Polo 6n udało mi się wrzucić coś takiego http://allegro.pl/jak-nowy-radioodtwarzacz-pioneer-deh-2200usb-i3200944825.html tyle że zielone podświetlenie. Miałem to radio w swoim paszacie i jest wyraźna róznica na + pionierka. Teraz przyszła pora na wymiane u mnie i nie wiem co lepiej zrobić, zaryzykowac własnie to co podałem w linku, czy połasić się raty w mm z tym http://allegro.pl/pioneer-deh-x5500bt-cd-mp3-bluetooth-super-cena-i3206876931.html

Zalezy mi żeby radio gralo przyzwoicie, ale najbardziej to podświelenie, żeby nie odbiegały kolory od klymatronika oraz żeby wygląd radia w desce nie przypominał szału dyskoteki. Bawiłem się tym x5500 w sklepie i bardzo mnie irytuje ta opcja samowolnej zmiany kolorów, może koledzy którzy posiadają to radio coś sie wypowiedzą, albo poratują zdjęciami jak to w nocy wygląda

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PAnowie, do B5 idealnie pasuje BLAUPUNKT MADRID 210. Do tego kupuje sie pilocika za 40zł i naprawdę wyglada jak fabryczne. ODcienie czerwieni i niebieskiego są identyczne. parametry radia OK jak dla mnie. Kupiłem nowe rok temu za 400zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również rozglądam się za radyjkiem do mojego passacika, ale myślę że zdecyduję się na coś takiego

http://allegro.pl/pioneer-deh-x3500ui-multicolor-usb-tanikurier-2lgw-i3213865966.html

W odróżnieniu do modelu wyższego x5500ui nie posiada on Bluetootha ale ja już mam zestaw głośnomówiący więc nie chcę podwajać systemów. Ma ktoś takie radyjko? Ponoć denerwujące jest w nim zbyt intensywne podświetlanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w koncu kupilem alpine cde 170rr i jestm zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W innym temacie przeczytałem też ciekawą uwagę. Napisałem w związku z nią zapytanie, ale nikt tam nie odpowiedział. Może tu ktoś się do tego odniesie?

 

 

Gamma V nie ma wyjscia na sterowanie antena na tym pinie w instalacji auta podane jest napiecie zasilania trzeba miec to na uwadze (odlaczyc) podczas zmiany radia na inne.
Czy mówisz o pinie nr 5 w kostce zasilającej? Podczas montażu radia trochę mnie to zdziwiło, że z instalacji auta na ten pin podawane jest 12V, ale zignorowałem ten fakt i radio działa poprawnie. Pod ten pin podpiąłem też separator antenowy i też działa. Czy powinienem zatem odciąć napięcie podawane na ten pin z instalacji samochodu?

 

Nikt nie chciał się odnieść - ani w tym temacie, ani w tamtym (czy naprawdę nikt, kto zmieniał radio nie zwrócił uwagi na ten problem???) więc odpisuję sam sobie. Odciąłem napięcie podawane na ten pin z instalacji samochodu bo z radiem zaczęły dziać się dziwne rzeczy - wyłączało się i nie chciało się włączyć, traciło pamięć.

 

W momencie, gdy nie odetnie się napięcia z instalacji samochodu, to wówczas dochodzi do sytuacji w której jest ono podawane 'z dwóch stron' - bezpośrednio z instalacji samochodu i pośrednio poprzez radio. Po przecięciu tego obwodu i sprawdzeniu miernikiem na obydwu końcach przeciętego przewodu było 12V. Nie wiem, jaki i czy miało to wpływ na pracę radia, ale na wszelki wypadek odciąłem napięcie z instalacji samochodu. Może komuś się taka informacja przyda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności