Skocz do zawartości
shel82

Naprawa podgrzewanego siedzenia - 3BG?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dokładnie jak w temacie od jakiegoś czasu nie dziłała mi podgrzewanie foltela pasażera (kierowcy jest ok), podmieniłem fotele miejscami o okazuje się, że to wina samego fotela, aha Passat 2001 Hightline (skóra z alkantrą).

Dochodzą tam dwie wiązki kabli taka grubsza (grube przewody domniemam, że to te od pogrzewania) i trzy-żyłowa cieńsza.

Dokładnie która jest do czego nie wiem i dlatego proszę niech ktoś mi napisze (mierząc miernikiem za wiele nie ustaliłem).

I teraz sam demontaż siedzenia jeśli chodzi o wyciągnięcie maty grzewczej jak?

Doszedłem też, że ogrzewanie załącza się tylko gdy pracyje silnik i chyba jest tam jeszcze jakiś czujnik - przynajmniej domniemam tak z odczytów miernika, który tak jakby próbkował co 1s?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, może mi ktoś podać które kable idą do maty grzewczej by sprawidzić rezystancję zanim zacznę pruć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Aha, może mi ktoś podać które kable idą do maty grzewczej by sprawidzić rezystancję zanim zacznę pruć?

 

Na rysunku poniżej 1 -złączka poduszki bocznej 3 - złączka ogrzewania siedzenia.

 

fotelhm5.th.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomiar rezystancji nic nie da bo to siatka a prad i tak zawsze pujdzie po najmniejszym oporze. Z kostki od maty siedzenia odchodza przewody do maty w oparciu. Upierdliwa sprawa jest rozebranie fotela. Ja to przerobilem. Padla mi mata siedzenia kierowcy. Skonczylo sie na wymianie calego obicia bo sie okazalo, ze mata jest wszyta w poszycie fotela i stanowi jego integralna czesc. Koszt welurowego poszycia z mata to 700zl KOSZMAR !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie koniecznie trzeba od razu wymieniać matę. Przerabiałem to u siebie. Rozebrałem fotele i okazało się że kabelek od maty jest przepalony, zlutowałem go zaizolowałem i wszystko zadziałało. Jak rozbierzesz poszycie fotela to zobaczysz czy w jakimś miejscu jest przepalony kabelek, spróbuj to zlutować i sprawdzić czy działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie wróciłem zadowolony do domu.

Także nie działał mi fotel kierowcy i od razu wziołem się za rozebranie siedzenia po zdięciu pokrowca zobaczyłem upalony przewód skręciłem zlutowałem i działa jak nowy.

Najczęstsze nie grzanie foteli to własnie spalona mata.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Często urywa się też kabelek od czujnika temperatury w fotelu. U mnie tak było ale dzięki genialnej instrukcji gdzieś na forum sprawdziłem na kostce od włącznika co jest przepalone. Nie ma sensu porywać się od razu na wymianę poszycia fotela tylko śmiało rozbierać i szukać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, naprawiłem - okazało się, że przewód łączący dolną matę z oparciem biegnący obok bocznych pokręteł regulacji oparcia był przerwany (przełamany) - i tu przyszedł mi z pomocą jednak miernik rezystancji, tak jak gdzieś wyczytałem na forum z kostki z której wychodzą 4 piny, 2 z nich mają mieć około 5om, a pozostałe dwa około 6k om ;) pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema! Mam taki mały problem... nie działa mi grzanie w fotelu kierowcy. Po zakupie auta okazało się, że fotel kierowcy ma wypaloną dziurkę. Winna była mata grzewcza. Fotel odwiozłem do tapicera, który elegancko naprawił dziurę, ale stwierdził, że maty naprawić się nie da bo jest mega spękana. Pytałem, czy mógłby ją wymienić to powiedział , że się nie da tego zrobić. Jedynie jak przywiozę mu cały pokrowiec z matą. Wymieniłby cały pokrowiec bo samej maty nie da rady. Prawda to?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Da sie wymienic sama mate.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie. Da sie wymienic sama mate.

 

Ktora w serwisie skody kosztuje 995 zeta (cena sprzed pol roku).W serwisie vw nawet nie pytalem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie. Da sie wymienic sama mate.

 

A dużo z tym roboty jest? Może wiesz ile taka usługa mogła by kosztować orientacyjnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega napisal nowe maty sa drogie, czasami mozna trafic na allegro tablica. Co do wymiany to troche zabawy jest bo trzeba sciagnac pokrowiec caly. Szkoda ze ten tapicer nie sprobowal naprawic tego podgrzewania, bo moze wystarczylo oczyscic drucik i go zaizolowac i mogloby dzialac (ja tak zrobilem u siebie)

 

Albo opcja druga, kupic fotel i go zamontowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może znajdę trochę czasu to sam się z tym pobawię, bo coś czuję, że tapicer przygrał w ch... . Nie chciało mu się najwidoczniej przy tym grzebać. Zanim zawiozłem fotel do naprawy włączałem w nim grzanie, rozgrzewał się wolniej niż sprawny fotel pasażera, ale jak już się rozgrzał to parzył w nogę ( w miejscu gdzie było przepalenie) Mam nadzieję, że dam radę to naprawić bo nie cierpię jak coś jest a nie działa!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dzięki Patrick za linki. Znajdę czas to pewnie się pobawię, być może dam radę to reanimować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zanim zawiozłem fotel do naprawy włączałem w nim grzanie, rozgrzewał się wolniej niż sprawny fotel pasażera, ale jak już się rozgrzał to parzył w nogę ( w miejscu gdzie było przepalenie) Mam nadzieję, że dam radę to naprawić bo nie cierpię jak coś jest a nie działa!

 

znam 2 przypadki spalenia samochodu przez niesprawne/druciarsko naprawione podgrzewanie foteli, także polecam tak jak ktoś wyżej napisał poszukać drugiego takiego fotela np. z angola

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności