Skocz do zawartości
Gość Mr.Jones

przednie tarcze hamulcowe do W8

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mr.Jones

Witam ,mam problem z dobraniem tarcz hamulcowych do nowo zakupionego W8 2002r,ich srednica to 335mm z logiem VW,a katalogi sprzedawców zamienników podają 288 i 312 mm

335 ma tylko touareg ,ale jutro jade jeszcze zapytać do aso....

 

może Wy macie jakąś koncepcję,,bo katalog ATE nie ma ...

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z Etką w VW 4motion (wszelkich maści) w 2002 roku były montowane przednie tarcze hamulcowe o następujących rozmiarach:

1) 288 x 25 mm (ATE)

2) 312 x 25 mm (ATE)

3) 334 x 32 mm (ATE)

 

W Touaregu są albo 330 mm albo 350 mm (tylko BREMBO a nie ATE), nie ma 335.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mr.Jones

hmmm ,zbiłes mnie z tropu tylko dlaczego zaden z pięciu sklepow nic nie znalazł ....

a masz może jakis numerek katalogowy tych tarczek ,czy coś ,plizzzzzzzzzzz ,

albo polecisz kogoś kto tym handluje

z góry dzienks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) 288 x 25 mm (ATE) 4B0615301B

2) 312 x 25 mm (ATE) 4B0615301C

3) 334 x 32 mm (ATE) 3B7615301B

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już kolega powyżej podał oznaczenia VW (numer 301 jest dla jednej strony, dla drugiej 302). Jeśli nie ma w zamiennikach to chyba pozostaje ASO :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety to W8 i takie rzeczy jak klocki , tarcze i tym podobne rzeczy tylko ASO --- oj tanio nie będzie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mr.Jones

dzieki chłopaki za pomoc ,podjade zaraz do sklepu moze mi to wykopią jakos po numerze ,a jak nie to w aso zapytam.....dam znac

senkju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mr.Jones

no i masz ,,w aso 2600 za 2 tarcze,,,

w sklepie i dwóch hurtowniach nie mają....

ktoś ma jakis pomysł ,może by tak w niemcowni szukać... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj może po rozmiarze dopasować jakieś tarcze ATE, BREMBO, ZIMMERMANN czy jakiekolwiek innej firmy. Tylko musisz znać średnicę, grubość, liczbę otworów, średnicę otworu centralnego, odsadzenie itp..

 

zgłoś się do www.hamulce.net, może coś zaradzą.

 

no i opcja na 100% DUŻOOO tańsza dorobić tarcze ATS w http://www.tuningbaja.pl/product/2452.html

na pewne tarcze te nie są rewelacyjne, ale można je zmieniać częściej, żeby się nie pogięły i powinny być dobrze, a dodatkowo można zamówić je nawiercane. Polecam jednak gładkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem, skończyły się tarcze przednie do W8 ;( Dwa dni spędziłem w IC na szukaniu zamienników i nic, tylko serwis, Auto Viva na Połczyńskiej w stolicy 3500 zł za dwie sztuki, bo tarzce są kierunkowe i prawa jest inna i lewa jest inna. Żadnych zamienników ... Czy znalazł już może ktoś jakąś alternatywę ?? Proszę o pomoc ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest zamiennik.

Firma ABS: prawa ma symbol 17496, lewa 17495

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale nie ma w Firmie ABS zamienników i nie będzie :/ ale .... Ale znalazłem już alternatywę... Poza serwisem są tarcze do W8 dostępne w jednym miejscu w Polsce i to za przystępną cenę.. Wchodzimy na stronę hamulce.net, tam dzwonimy do Pana „Ferodo”, podajemy rozmiar 234mmx32mm ( tarcze pływające kierunkowe, czyli prawa inna i lewa inna) i tarcze pan ściąga z niemiec. Ja osobiście zamówiłem komplet 29 lipca i 5 sierpnia mają być już na miejscu. Cena to około 900 zł/ nówkę sztukę ... Czyli około 1800 zł za komplet, a serwis chce 1750 zł za jedną ... Jakby ktoś miał pytania co do W8 to pisać na priv ... Jak przyjadą i założę to napiszę o to a cudeńka ... Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kutwa , sporą kasę to kosztuje. Jak pomyślę że miałem kupić W8 to mam ciarki na plecach.

Ale dalej mi się podoba:dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O kutwa , sporą kasę to kosztuje. Jak pomyślę że miałem kupić W8 to mam ciarki na plecach.

Ale dalej mi się podoba:dobrze

 

Tez swego czasu myslalem o W8 ale chyba dobrze ze sie opamietalem ;)

 

 

Tu jest chyba dosyc dobra cena:

http://cgi.ebay.co.uk/FRONT-BRAKE-DISCS-VW-PASSAT-4-0-W8-4MOTION-01-05-/370379631211?cmd=ViewItem&pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item563c58aa6b

Edytowane przez tmstp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy z dieselami pod maska. Uwierzcie mi, ze koszt tarcz hamulcowych do W8, mimo ze duzo wyzszy niz do TDI, jest niczym w porownaniu z frajda z jazdy jaka daje W8. No i oczywiscie z hamowania - bo dwutloczkowy zacisk + wieksza tarcza zatrzymuje passata o wiele wczesniej niz z innymi hamulcami. A to juz bezpieczenstwo czynne, na ktorym sie nie oszczedza. Zawsze mozna w W8 przerobic hamulce na tarcze 312mm, ale nikt kto jezdzi W8 raczej tego nie zrobi :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to za frajda ? Taka ze motor za ciezki do tej budy ? Ze za słaby jak na 4,0? Ze eksploatacja cholernie droga?

Podejrzewam ,ze jest parę "poprawionych" diesli ,które zawstydzą to W8 ....

Tyle off topic. IMHO poszukaj zacisków ,tarcz klocków itp. ze zwyklego passata.Np Zimmermann + ebc i tez bedzie niezle hamowal. Za1800 kupisz pewnie ze 3 komplety :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podejrzewam ,ze jest parę "poprawionych" diesli ,które zawstydzą to W8 ....
ta tylko że już po jakimś czasie się rozpadają, a w8 jeździ dalej ;) i motor wcale nie jest ciężki a że z 4.0 jest tyle koni to też jakiś plus bo silnik nie jest wysilony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mikoda ma tylko tył, czyli takie jak w 2.8 (na 245 mm). A to ma wielu producentów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności