Skocz do zawartości
Sylvek1986

duże spalanie, pomiary i dane z vaga

Rekomendowane odpowiedzi

11-12 w mieście automatem przy takich warunkach pogodowych i zaleznie od natężenia ruchu (korki, częste ruszanie) to moim zdaniem dobry wynik.

W swoim manualu po mieście latem z klimą dochodziłem do 9,5, gdzie w trasie łykał 5.

Nie szukałbym problemu, bo moim zdaniem wszystko jest ok.

Logi oczywiście możesz zrobić i zamieścić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam znajomych taksówkarzy ktorzy jeżdzą skodami superB 1.9 tdi 130km automaty i im komputer pokazuje 8-9litrów... wydaje mi sie ze jednak cos jest na rzeczy bo chyba pali tak ze 2-3 litry za duzo... dzisiaj zatankowalem do pełna,zrobie 100km i dotankuje i zobaczymy tak naprawde ile pali. Mówisz ze to normalne w takich warunkach pogodowych i stanie w korkach itp tylko widze spalania innych aut o tym samym silniku.. A i jeszcze jedno - po wrzuceniu na "P" spalanie chwilowe mam 1,0-1,2 a na "D" 1,7-1,8 gdzie inni maja na "P" 0,6-0,7...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam znajomych co tdi VP pali im 4l po mieście.

Zrób komplet logów to się sprawdzi, co piszczy w trawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety martwi mnie spalanie ponieważ wynosi 11-12 litrów w mieście
A zajrzales do instrukcji odnosnie spalania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mario, nie ma co gdybać. Ze szklanej kuli to tylko wróżka potrafii... Tu potrzebny komplet logów, a może i sprawdzenie na początek ciśnienia w ogumieniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ario, nie ma co gdybać. Ze szklanej kuli to tylko wróżka potrafii... Tu potrzebny komplet logów, a może i sprawdzenie na początek ciśnienia w ogumieniu.
Jakie gdybanie?

Zajrzyjcie do instrukcji i bedziecie wiedziec ila taka konfiguracja pali.

 

A na kompie to i 4l moze pokazywac.

 

---------- Dodano o 20:48 ---------- Poprzednia wiadomość o 20:45 ----------

 

Ulatwie Wam:

dc0b7bae4ad6c353m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Podepnę się do tematu jestem posiadaczem Passata B5 1.9tdi 90kM AHU i w związku z tym mam pytanie czy spalanie na mieście 10l w tą porę czyli przy temp.-5/-10C jest normą.Dodam że przejeżdżam 2,5km do pracy w jedną stronę,byłem na komputerze nic nie wykazało tylko to że miałem przyspieszony zapłon po wymianie rozrządu.W lecie spalanie oscylowało około 6,5l na mieście.Proszę o jakieś sugestie.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, okazuję się że też mam rozjeżdżający się rozrząd i będę musiał go ustawić... ale zanim to zrobię czy ktoś ma jakie muszą być pomiary w silniku 1.9 TDI AJM 115 km ? i jak się go ustawia z vagiem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć sory ze odgrzebuje temat po długim czasie ale od kilku miesięcy jestem posiadaczem passata b5 fl silnik 1.9 AVF skrzynia 6-biegowa i trochę niepokoi Mnie spalanie (nie mam fisa a spalanie obliczam po zalaniu 20L zaraz po zapaleniu się kontrolki rezerwy ) srednio wychodzi mi 8-9L w jeździe mieszanej . Podłączyłem kompa zero błedów sprawdziłem bloki i nie widac nic niepokojącego jedynie blok 04 wynosi 2.8 a spalanie na rozgrzanym silniku pokazuje 0.8l/h bez klimy . na dniach planuje zmienić kat w granicach 0.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to dobry sposób na zmniejszenie zużycia paliwa. Tylko nie pamiętam w którą stronę synchronizacja daje więcej ekonomii. A co widać w logach dynamicznych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak to dobry sposób na zmniejszenie zużycia paliwa. Tylko nie pamiętam w którą stronę synchronizacja daje więcej ekonomii. A co widać w logach dynamicznych?

 

Nie robiłem logów . czytałem ze wartość minusowa uzyskam przekręceniem w prawo. postaram sie ustawić wartość zbliżoną do 0.0 i zobaczę jak bedzie wtedy palił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak to dobry sposób na zmniejszenie zużycia paliwa. Tylko nie pamiętam w którą stronę synchronizacja daje więcej ekonomii. A co widać w logach dynamicznych?

 

Z kreceniem trzeba uwazac, bo odbije sie to na gorszych osiagach. Zreszta wystarczy przeczytac caly temat i podobne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z kreceniem trzeba uwazac, bo odbije sie to na gorszych osiagach. Zreszta wystarczy przeczytac caly temat i podobne.

 

Tak wiem czytałem temat i wiem ze kazde auto jest inne . Ustawie i sprawdzę jakie beda rezultaty tej zmiany .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie przedstawiłem kat na 0.0 i trochę się zdziwiłem spalanie na vagu pokazuje 0.8 gdzie na 2.6 było 0.6 . I auto po zmianie jest zwinniejsze lepiej się zbiera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta zmiana moze tez wplynac na srednie spalanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się ze mówisz o wzroście średniego spalania ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Domyślam się ze mówisz o wzroście średniego spalania ?
Tak. Ale o ile to nie pamietam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde to zamiast polepszyć to pogorszyłem. A orientujesz się co może być przyczyną ze moj passat tak dużo pali ? A gdyby wtryski lały miał by jakieś widoczne objawy ?? Jak wrócę to zrobię logi z grupy 013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kurde to zamiast polepszyć to pogorszyłem.
Nie wiadomo czy pogorszyles. Pojezdzij, zatankuj pod korek i bedziesz wiedzial na ile ta zmiana wplynela. Moze byc ze nic nie urosnie. Kazdy auto jest inne, mimo ze to samo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej dzięki wielkie za pomoc ☺ jak wrzucę wieczorem logi z kanału 013 to zerkniesz jak to wygląda ?

 

 

O to logi z kanału 013 zrobiłem szybsza przejażdżkę .

http://vaglog.pl/log_200798.html

Edytowane przez Dekoder1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności