Skocz do zawartości
mateuszhg

1Z 1,9TDI włącznik wentylatora chłodnicy

Rekomendowane odpowiedzi

No i panowie staneliśmy na niczym gdyż ja nie wiem jaki powinien byc prawidlowy czujnik w chlodniczy. Przypominam ze auto to 1,9TDI z klimą. moze mi ktoś powiedzieć jaki to powinien być pliz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

;)

No i panowie staneliśmy na niczym gdyż ja nie wiem jaki powinien byc prawidlowy czujnik w chlodniczy. Przypominam ze auto to 1,9TDI z klimą. moze mi ktoś powiedzieć jaki to powinien być pliz
Mateusz już raz podawałem - proszę oto screen Etki.:)

 

b31zui3.th.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ślicznie dziękuje Jurek W. Teraz wiem juz na pewno ze kupiłem dobry termo włącznik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam takie może dość głupie pytanie. Czy po wykręceniu termowłącznika z chłodnicy podczas wymiany wyleci mi płyn chłodzący ( podejrzewam, że ten termowłącznik jest zanurzony w płynie ) ?

 

Nie chciałbym zostać zaskoczony przez płyn ani też niepotrzebnie spuszczać go z chłodnicy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie że trochę wyleci :) ale nie trzeba spuszcać płynu, wystarczy przeprowadzić całą operację dość szybko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo ormowiec. Proces wymiany zajął mi 5 minut a faktycznie płynu nie uciekło za dużo - około pół litra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim B3 też wymieniłem ten termowłacznik i jak kiedyś w lecie stałem w korku to silnik się zagrzał ponad 100 st. i wentylatory nie zadziałały,szybko zrobiłem prowizorke na krótko i działało.Jak dojechałem do domu to podłączyłem pod ten termowłącznik dodatkowy kabelek i włącznik który umieściłem koło licznika i teraz sam załączam wentylator jak jest koło 100st.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest dobre w razie "niemca" ale jak się zagapisz i zagotujesz go na amen? Lepiej mieć sprawny włącznik w chłodnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli można to się podepnę pod temat. czy może być tak, że działa tylko 2 stopień wentylatora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

?

nie załącza się pierwszy, nie załącza się drugi? może masz tylko 1 bieg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sadus5000

 

Może się tak zdarzyć. Mój czujnik był padnięty i włączał tylko 2 bieg a pierwszego nie włączał. Po wymianie czujnika na nowy oba chodzą poprawnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiwiczaki

Witam Panów.

Jestem świeży na forum, nie bardzo wiem co i jak, ale mimo to bardzo proszę o pomoc. Podpinam się pod zaczęty wątek podobny do mojej sprawy.

Temat stary, ale potrzebuję bardzo pomocy. Sprawa wygląda tak:

1. Zegar pokazuje mi max temp 90 st. Termometr włożony do zbiorniczka wyrównawczego 107 st. wymieniałem już chyba z pięć czujników- na każdym to samo. Ale żeby było trudniej- podgrzałem czujnik mini palnikiem gazowym- strzałka poszła na max. Po ostygnięciu dalej te 90 st.ani troszkę drgnie. pomimo gnębienia auta na wys. obrotach (odłączone zasilanie wentylatora).

2. Stary włącznik wentylatora załączał się przy temp. 60 st. Silnik strasznie niedogrzany. Wymiana włącznika- już z trzech firm- żaden nie chce załączyć wentylatora w ogóle. Dokonałem próby- tradycyjnie zagrzałem solidnie palnikiem- nic i nagle wentylator ruszył. Zadowolony wkręciłem go w chłodnicę- i powrót do punktu wyjścia. Nie działa. Na zewnątrz 35 st, powinno coś kręcić. Na razie ratuję się climatronikiem, ale jak długo można. W końcu się zapomnę...

Dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zły termowłącznik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podepne sie pod temat a mianowicie mój pasek sie grzeje... :( wiem że mam do wymiany termowłącznik. Kupiłem takowy tylko nie wiem czy jest dobry?

I mam taka prośbę do was. Poprzednio miałem taki że miałem w pionie 3 styki a teraz mam taki w kształcie trójkąta styki. Jest na foto. I mam pytanko. Jak połączyć te przewody??? Nie mam kostki niestety bo nie miałem.fdd8d62d4366f31b.html

JAK TE PZREWODY PODŁĄCZYĆ DO TEGO NOWEGO Z PRAWEJ STRONY???

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/fdd8d62d4366f31b.html

 

opis teraz zakupionego :

6037.95D

 

producent : WAHLER

 

cena brutto

39.00 zł

 

pixel_trans.gif6037.95D.jpg

Kliknij aby powiększyć 6037.95D.jpg

Kliknij aby powiększyć Punkt zmienny [°C]: 95 / 84

Punkt zmienny [°C]: 102/ 91

Ilość biegunów: 3

Kolor: czarny

artykuł uzupełniający / informacja uzupełniająca: z uszczelnieniem

 

numery OE:

1H0 959 481

1H0 959 481 B

1H0 959 481 B

1H0 959 481

1H0 959 481 B

7 215 818

95VW 8B607GA

1H0 959 481

1H0 959 481 B

 

 

No i na koniec tego wszystkiego zapomniałem napisać co i jak. A więc. Pomimo dobrych sił i chęci jak i już co nieco znajomości mojego autka zdecydowałem pojechać do elektromechanika i podłączył mi ten włącznik co zakupiłem. Poprostu założył mi jeszcze dodatkową kostkę poza tą co idzie na włączniku której nie mam. I hula jak trzeba. Załącza mi i jeden i drugi bieg. Tylko jeszcze jedno mnie zastanawia. Czemu przy 90 km/h temp mam 75 C , przy 120 mam ledwo 65 C a przy 70 temp podskoczy czasem do 85 ale to musze jechac na niskich obrotach.

Edytowane przez djmaniek3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 piny pionowo to taki jak w B3 czyli ten: 191959481A

wymień ten czujnik na odpowiedni, nie przerabiaj wiązki.

44903409.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności