Skocz do zawartości
buxi

Jaki profil do 18 cali ??

Rekomendowane odpowiedzi

Zgodnie z zaleceniami naszego banmastera the.wolfa tez zmieniam gumy przymierzam sie do zakupu na przód uniroyal rainsport 2 tylko w rozmiarze 205/50/17 :) Na tył juz mam oponki w tym rozmiarze. Miałem auto w ubiegłym sezonie na gumach 225/45/17 i auto nic nie chciało jechac. Tyle + ze problemów ze złapaniem przyczepnosci nie bylo :D ale na 2 biegu obracał pasek tymi balonami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 18 mam 225/40/18 i nie ma tragedii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja miałem 18"/225/40 (jak na zdjęciu z mojego profilu - alu RONAL) i ... przesiadłem się z tego wozu drabiniastego na normalnego Paska (15/205/60). Owszem, pod względem przyczepność to robił wrażenie, ale z komfortem jazdy było tragicznie.

Edytowane przez ZL17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temat o profilu do 18" a tu 80% o dupie marynie pisze :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
temat o profilu do 18" a tu 80% o dupie marynie pisze

To racja!

 

Ja póki co jeżdżę na 18 225/40/18 i oponka jest w sam raz na 8J feldze. Za to zawieszenie u mnie to jak allroad czyli seria i nie za bardzo to wygląda. Myślę, że odpowiedni profil na 18 calach to 40% !!!

 

Pozdrawiam

Arek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to może ja zapytam.mam felgi 18" przód 8,5 a tył 9,5 wszędzie et 35 i gwint już w garażu.ma być taki pług że mrówka pod nim nie przejdzie!

i pytanie: czy na 8,5 ładnie rozłoży się 205/35/18??

czy na 9,5 ładnie rozłoży się 215/35/18??

aha i czy zmieści się to w nadkola??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 foto 8.5 2 foto 9.5

8.5_205_35_R18_Toyo_TIR.jpg

9.5_215_35_R18_Toyo_T1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki ale tyrestretch to mam opanowane:) myślałem że ma ktoś coś więcej ale dzieki.sory że nie w temacie ale mieści się to w ogóle do 3bg varianta??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to może ja zapytam.mam felgi 18" przód 8,5 a tył 9,5 wszędzie et 35 i gwint już w garażu.ma być taki pług że mrówka pod nim nie przejdzie!

i pytanie: czy na 8,5 ładnie rozłoży się 205/35/18??

czy na 9,5 ładnie rozłoży się 215/35/18??

aha i czy zmieści się to w nadkola??

moim zdaniem to wszystko się zmieści na tych oponach co podajesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
205/35
ehhhh, zeby takie rozmiary byly w 19" :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie prawidłowym profilem opon do felg 18" jest 40.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Według mnie prawidłowym profilem opon do felg 18" jest 40.
jak dla mnie to troszkę balon.Panowie a powiecie mi czy przy takim zestawieniu i sporej glebie nic nie będzie tarło??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bedzie - tak ma byc i juz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet jak założysz 205/40 na 8,5 i 215/40 na 9,5 też będzie dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 18 cali 225/40 ale postanawiam je zmienic bo i tak mam wszystkie opony do wymiany mysle ze zmienie na seryjne 16 albo na 17 bo przy zmianie musze kupic nowe alu+ oponki a to spory wydatek. Na 18 komfort beznadziejny akzda dziure sie czuje , ale moze to tez wina ze mialem zle zbieznosc ustawiona i cala strona opony jest zjechana:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie miałem tak jak widać na zdjęciach http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=71447 z przodu 225/45/17" i fela 8,5" gleba -60mm, a tył 245/40/17" i fela 9,5" gleba -40mm i jak ktoś mi na tył wsiadł to mi przycierało nadkola. Więc jak tam wrzuci się węższe opony to nie powinno być problemu. Ja powiem szczerze, że każde auto które miałem na glebie i niskim profilu to pasek jest komfortowym autem przy takim zestawieniu. Wiadomo porównania komfortu nie ma do serii ale nie jest źle :) na wiosnę wrzucam 225/40/18"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności