Skocz do zawartości
dejlux

teremin badania technicznego

Rekomendowane odpowiedzi

hej mam termin badania technicznego 19.mam pytanie czy jeżeli pojadę 19 i zatrzyma mnie policja po drodze kiedy będe jechał na przegląd to mogą się przyczepić za brak przeglądu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość loco

Czyżbyś sądził, że 19 to jednak nie 19? :-)

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też nie bardzo rozumiem... termin badania: 19., to dlaczego 19. miałoby być już za późno?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Termin obowiązuje 19 do godz. 24, czyli do północy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość panfor

A propos. Ile płacimy za brak ważnego badania technicznego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zabierają dowód, a mandatu podobno nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kumpla który śmiga busem capnęli "zieloni", okazało się że dwa tygodnie temu skończył mu się przegląd, została wezwana policja, zabrali mu dowód, dali jakiś papier na którym mógł jeździ jeszcze parę dni, obeszło się bez mandatu...

 

mnie swego czasu policja zatrzymała jak śmigałem B5-ką, miałem nieważny przegląd ponad pół roku (zapomniałem), miało byc 100zł mandatu, skończyło się na 50zł... policjant stwierdził że ponad pół roku to za dużo o jakieś pół roku i mandat musi by co bym więcej nie zapominał... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kumpla który śmiga busem capnęli "zieloni", okazało się że dwa tygodnie temu skończył mu się przegląd, została wezwana policja, zabrali mu dowód, dali jakiś papier na którym mógł jeździ jeszcze parę dni, obeszło się bez mandatu...

 

mnie swego czasu policja zatrzymała jak śmigałem B5-ką, miałem nieważny przegląd ponad pół roku (zapomniałem), miało byc 100zł mandatu, skończyło się na 50zł... policjant stwierdził że ponad pół roku to za dużo o jakieś pół roku i mandat musi by co bym więcej nie zapominał... ;)

Czyli dostałeś mandat na przypomnienie. Pół roku to rzeczywiście za dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jakiś papier
- to powkitowanie za zatrzymany dowod rejestracyjny ktore wydaje sie na czas do 7 dni w tym przypadku

Podstawa prawna UST. PRD art.132.1.1 i 132.2

Edytowane przez plastikbiker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten manadat to za brak wymaganego dokumentu przy kontroli pojazdu- za każdy jest w kwocie 50zł. Jednocześnie zabierany jest dowód rejestracyjny za pokwitowaniem. jedziesz na stacje robisz przegląd i jak sie wyrobisz w ciagu jednego dnia to jak dobrze pódzie to dowód jest do odebrania jeszcze na komisariacie a jak nie to wydział komunikacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ten manadat to za brak wymaganego dokumentu przy kontroli pojazdu- za każdy jest w kwocie 50zł. Jednocześnie zabierany jest dowód rejestracyjny za pokwitowaniem. jedziesz na stacje robisz przegląd i jak sie wyrobisz w ciagu jednego dnia to jak dobrze pódzie to dowód jest do odebrania jeszcze na komisariacie a jak nie to wydział komunikacji.

Kolego nie ma takiej opcji to jest niezgodne z prawem jemu nie brakuje dokumentu tylko nie ma badania technicznego, a to jest istotna roznica wiec nie mozna wystawic go na takiej podstawie. Inaczej mowiac wyobraz sobie taka sytuacje policjant Ci mowi dostaje pan MK 50zl za brak wymaganego dokumentu( tu dow. rej.) podczas kontroli i zatrzymuje panu dowod rejestracyjny nie sadzisz ze to troche glupie. Badanie techniczne nie jest odrebnym dokumentem ktory musisz przy sobie miec podczas kontroli tylko wbijaja Ci je w dowod. Bez urazy ale spojrz w swoje dokumenty. pozdro

Edytowane przez plastikbiker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej przejmowałbym się tym że przy braku przeglądu nie działa polisa i ubezpieczyciel ma prawo nie odpowiadać za szkodę i utrata dowodu to wtedy pikuś.Druga sprawa to to że badanie techniczne nie musi być wpisane w dowód ,może być potwiedzenie przeglądu ze stacji diagnostycznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie brak przeglądu, to brak wymaganego dokumentu. Czy jeśli masz przy sobie nieważne prawo jazdy - np. wydane na czas określony to też nie można Cię ukarać? Bo przecież prawko masz, tylko nieważne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności