Skocz do zawartości
Gość MagdalenaM

szyberdach się nie otwiera

Rekomendowane odpowiedzi

prowadnica raczej cała , bo jak pęknie to raczej nie można zamknąć a otworzyć się powinno dać. Sprawdź czy czasem nie spadła ci taka gumka z "konika" przez co może on się klinować w zapadce i wtedy nie można otworzyć szybra do tyłu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja również się podepnę. U mnie jest coś takiego: szyber elektryczny, podświetlanie działa,ale jak chcę go otworzyć przyciskiem, jednym albo drugim to słychać tylko takie cyknięcie przez chwilę, nie wiem jakby przekażnika i tyle nic się nie dzieje, silniczka nie słychać , w ogóle nie reaguje. Co to może być:zeco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od zawsze tak miałeś, czy Ci działał dobrze i nagle sie to stało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy szyber w passacie b4 powinien otwierać się do końca (tzn że cała szyba się chowa)?? Bo u mnie otwiera się tylko do połowy (nie da się włożyć nawet głowy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

silniczek ustaw w odpowiedniej pozycji.

zamknij szyber i potem odkręć silniczek i wyczaj samym silniczkiem gdzie jest w pozycji zamkniętej. przykręć go z powrotem i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, powinien jechać do końca, zostaje chyba coś ok. 1 cm

 

---------- Post added at 23:43 ---------- Previous post was at 23:24 ----------

 

Silniczek można ustawiać metodą prób i błędów, albo w pozycji kiedy szyber jest zamknięty, zdjąć nakładkę i przestawić kółko w środku tak żeby środkowy znak na kole naciskał na ząbek (zaznaczone)

im000010.th.jpg

im000011.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Ja również się podepnę. U mnie jest coś takiego: szyber elektryczny, podświetlanie działa,ale jak chcę go otworzyć przyciskiem, jednym albo drugim to słychać tylko takie cyknięcie przez chwilę, nie wiem jakby przekażnika i tyle nic się nie dzieje, silniczka nie słychać , w ogóle nie reaguje. Co to może być:zeco
kolego mialem tak nie w passacie rozebralem przelacznik w srodku byl blaszki ktore sie podginaly lekko je podgiolem spowrotem poczyscilem przesmarowalem taka kulke z sprezynka co byla w srodku i zlozylem gadal przelacznik jak sie patrzy moze i ty powinienes go wyciagnac moze tam cos w nim nie gra sprobuj moze sie uda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Ja również się podepnę. U mnie jest coś takiego: szyber elektryczny, podświetlanie działa,ale jak chcę go otworzyć przyciskiem, jednym albo drugim to słychać tylko takie cyknięcie przez chwilę, nie wiem jakby przekażnika i tyle nic się nie dzieje, silniczka nie słychać , w ogóle nie reaguje. Co to może być

zdejmnij lampkę, odkręć osłonę silniczka i spróbój ręcznie (kluczem imbusowym) jak ruszy bez problemów to szukaj winy w elektryce (zapewne w silniczku).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, spoko, załóżmy że ręcznie go otworzę, ale jak będzie coś uszkodzone w tych prowadnicach- chodzi mi o te łapki, które podobno strasznie padają, to czy póżniej go zamknę jakoś. Wiem, że coś tam koło tych przycisków jakiś helmut grzebał bo są ślady. Ja go kupiłem prosto z Niemiec i tak już z tym szybrem go wziąłem, więc myślę,że coś tam będzie poważniejszego, skoro Niemiec dał sobie z tym spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja go kupiłem prosto z Niemiec i tak już z tym szybrem go wziąłem, więc myślę,że coś tam będzie poważniejszego, skoro Niemiec dał sobie z tym spokój.
nie spróbujesz, to się nie dowiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak prowadnice będą padnięte to ręcznie ruszyć też będzie problem, ściągnięcie osłony to minuta roboty i wiesz na czym stoisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Moze mi ktos dac zdjecie lub opisac jczym otworzyc recznie szyberdach, poniewaz dziala tylko na uchyl. Sciagnalem tapicerke przy silniczku i jest takie cos

20100605.jpg

20100605(001).jpg

 

i srubokret nie pasuje zeby przekrecic a czytalem ze niby pasuje imbus. Korbki chyba nie stwierdzono.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasuje śrubokręt, musisz nim wcisnąć ten środkowy bolec i wtedy obracać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic sie nie polamie mam nadzieje jak wcisne mocno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powitał :czapa

Panowie 2 tygodnie temu przy otwieraniu moje szyberka coś trzasnęło i nie działa jak powinien :(

Uchylanie działa , śmiga do góry raczej bez problemu przy zamykaniu lewa strona stoi. Jak popycham jeden z elementów to się zamyka. Do tyłu nie otwiera się , słychać pracujący silnik jednak coś go blokuje :( sprawdzałem tylko chwilkę z obawy o dalsze uszkodzenia , a co się z tym wiąże robotę i koszta :(

 

Z racji tego , iż zbliża się majówka będzie sporo czasu mam plan zabrać się za naprawę :) .Ktoś z własnego doświadczenia ma jakieś pomysły jaki element umarł ? bądź sugestie by poszło szybciej i sprawniej :kumple

 

Z góry wielkie dzięki za pomoc :kumple

 

Pozdrowionka :vw:

Edytowane przez rainman777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lewa prowadnica się złamała, standard...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problematyczna wymiana samego elementu ? pomijając fakt rozbiórki połowy wnętrza by się dostać do niej :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problematyczne zdobycie samego elementu... Bo w tych szybrach psuje się ... tylko to :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności