Skocz do zawartości
Krynio

pojemność zbiornika oleju

Rekomendowane odpowiedzi

witam. mam pytanie odnośnie silnika 1.9tdi 1Z, a minowicie chodzi mi o ilość oleju jaka wchodzi do niego, bo dzisiaj wymieniałem olej i pan wlał 3,8 litra stwierdzajac ze to wystarcza, i chciałem sie zapytac ile oleju trzeba do niego wlac przy wymianie?? prosze o odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli pozwolisz olejowi spokojnie spłynąć i dodatkowo odessiesz go z dołu miski olejowej to wchodzi z filtrem jakieś 4,5l, sam filtr to jakieś 0,7l oleju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to jeszcze pewnie z poł litra bede musiał dolac..?? a co myslicie o oleju castrol magnatec diesel 10w 40?? taki wlałem?? dobry jest czy niebardzo??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dolej tak żeby na bagnecie był odpowiedni poziom

tematów o oleju masz na forum kilkanaście, poszukaj, lepkość 10W40 jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale własnie sprawdziłem stan oleju i jest bardziej u góru czyli jest nawet troszki wiecej niz powinno byc i nie wlał mi pełnego 4 litry.. mowił ze te maja pojemność 3.8 zbiornika tak jest czy nie?? słyszalem negatywne opinie o castrolu jak to z nim jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
słyszalem negatywne opinie o castrolu jak to z nim jest?

 

no i dobrze slyszales.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze ten mechanik filtra Ci nie zmienił? i stad ta róznica, 0,7l pasowałoby...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmienił zmienił bo przy nim stałem i wkładał nowy;p czego castrol jest zły?? co znim nie tak??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czego castrol jest zły?? co znim nie tak??

 

 

Śmigaj śmiało, bardzo dobry olej, jak wiele innych. Ja na nim jeżdżę i nie narzekam. Teraz szykuje mi się wymiana i zostaję dalej przy Castrolu Magnatec.:provw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czego castrol jest zły?? co znim nie tak??

Śmigaj śmiało, bardzo dobry olej, jak wiele innych. Ja na nim jeżdżę i nie narzekam. Teraz szykuje mi się wymiana i zostaję dalej przy Castrolu Magnatec.

 

kolego rozumie, ze polecasz bo sam jezdzisz i "nic sie nie dzieje" to jest bardzo dobry? jestes w bledzie, a jak nie masz o czyms wiedzy, to nie krzycz zbyt wiele.

 

juz wole shella od castrola. :eek: do czego to doszlo zebym shella chwalil :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

]kolego rozumie, ze polecasz bo sam jezdzisz i "nic sie nie dzieje" to jest bardzo dobry? jestes w bledzie, a jak nie masz o czyms wiedzy, to nie krzycz zbyt wiele.

 

juz wole shella od castrola. :eek: do czego to doszlo zebym shella chwalil :rolleyes:

 

 

NIe jest to tylko moja opinia, wiele osób chwali Castrola. Nie wszyscy muszą się z Toba zgadzać jakbyś tego chciał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mały OT w temacie, ja jeżdżę na shellu i olej jest super, a żeby było weselej to w IC jest promocja i 4l+1l = 5l shell helix 10W40 kosztuje 136 zł !! najtaniej wcześniej widziałem 4l za 150 zł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mały OT w temacie, ja jeżdżę na shellu i olej jest super, a żeby było weselej to w IC jest promocja i 4l+1l = 5l shell helix 10W40 kosztuje 136 zł !! najtaniej wcześniej widziałem 4l za 150 zł :)

 

 

 

super nie jest, ale wole to niz castrola. chwilowo tez smigam na shellu, ale 5w40 :621:

 

 

swoja droga strasznie drogi ten shell. pamietam jak za mobila 10w40 placilem ponizej 100zl. za 155zl to juz jest motul specific 5w40 do pd. zwykly motul 5w40 chyba tanszy nawet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten dobry, tamten lepszy a jeszcze inny najlepszy... Dyskusji o olejach już jest kilka, o pojemności oleju w silnikach TDI też. Temat zamykam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności