Skocz do zawartości
Nuttie

montaż elektrycznych szyb od A do Z

Rekomendowane odpowiedzi

zacznij od instalacji.. przeleć kable od przełączników do modułu. jeśli kable będą całe to sterownik lub przełączniki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przełączniki to bym raczej wykluczył, przynajmniej tylny bo po przełożeniu na drugą stronę działa jak należy. Jutro biorę miernik i zacznę sprawdzać instalacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, jestem w trakcie montowania el. szybek do przodu, dziś ciągnąłem wiązkę i na wysokości przedniego lewego słupka mam wolny kabelek brązowo biały, jest odizolowany i idzie do modułu...?? od czego ten kabelek..??? dodam iż zakupiony był cały komplet z demontażu...

mam nadzieje żę jutro zabiorę się za podłączanie wiązki....aaai jeszcze jedno przy module mam dwie kostki a tam jest miejsce na jeszcze jedną trzecią... po co to jeszcze jedno wolne miejsce...??

z góry dzięki i pozdrawiam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam wolny kabelek brązowo biały

podłączasz pod krańcówkę drzwi kierowcy, taki sam kolor. przewód w takim kolorze idzie od słupka B do skrzynki bezpieczników progiem, wiec gdzie się wepniesz tam, będzie.

 

jeszcze jedno przy module mam dwie kostki

dziwne.. powinny być trzy.. nie ma obciętych kabli?? może jakieś foto??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki. po południu zrobię foto i wrzucę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdjęcia moich kostek które posiadam we wiązce ...

 

2013-03-21-854.jpg

 

2013-03-21-853.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musi być jeszcze jedna kostka, możesz użyć kostki iso i ją przerobić.. widzę tam poucinane przewody.. na gruby brązowy musisz założyć końcówkę oczkową żeby móc masę przykręcić.. jak chcesz to opisz po kolorach jakie masz przewody luzem tam przy kostkach a Ci napiszę gdzie je wpiąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z kabli poodcinanych te które zostały są dwa brązowe ( w tym gruby ten) i zielono niebieski.... więcej kabelków nie ma.... i nie widać aby były wyciągnięte z wiązki...

 

aa jeszcze jedno jak na szybko podłączyć tak aby sprawdzić czy działa?? chodzi mi o te kolorowe -kosteczki gdzie + a gdzie - ??

Edytowane przez zarzyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z kabli poodcinanych te które zostały są dwa brązowe ( w tym gruby ten) i zielono niebieski.... więcej kabelków nie ma.... i nie widać aby były wyciągnięte z wiązki...

brązowe to masa i musisz na nie założyć końcówkę oczkową.. i podpiąć pod kanapą do masy.. zielono niebieski napiszę za chwilę bo muszę iść do sklepu.. ;)

 

aa jeszcze jedno jak na szybko podłączyć tak aby sprawdzić czy działa?? chodzi mi o te kolorowe -kosteczki gdzie + a gdzie - ??

czerwony gruby przewód to plus. tak samo czarny z zieloną kostką. to też plus ale po kluczyku. brązowe to masa. szaro niebieski podświetlenie przycisków też plus ale po światłach.

 

Edit:

Patrzyłem na schemat i nie widzę nigdzie zielono niebieskiego.. możesz zlokalizować gdzie ten przewód idzie? to znaczy do którego włącznika? To masz starego czy nowego typu instalację??

Edytowane przez Qdlik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zacznij od instalacji.. przeleć kable od przełączników do modułu. jeśli kable będą całe to sterownik lub przełączniki...

 

Sprawdziłem kable przy przełączniku tylnych prawych drzwi i sterowniku. Czerwono-szary gdzieś jest przerwany, mógłbyś sprawdzić w schemacie od czego on jest bo ja dostaję oczopląsu jak na to patrze;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czerwono-szary gdzieś jest przerwany

wychodzi z modułu z pinów a7 i c2. pomiędzy tymi pinami ma być połączenia. Z a7 leci do przełącznika w konsoli na pin 7 i do tylnego prawego przełącznika na pin nr 5 i do przedniego prawego przełącznika na pin 4. Z c2 leci do przełącznika w lewych przednich drzwiach na pin 4 i do przełącznika tylnego lewego na pin 5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurna ten kabelek co mi został .... nie podłączony to żółto niebieski ( nie tak jak pisałem zielono niebieski) i idzie on do wiązki w drzwi pasazera do pinu nr 5.....

aa no i jeszcze jedno podłaćzyłem te trzy kabelki zasilania tak jak wczesniej w opisie i jest jeden problem nie ma sterowania z prawej strony (naciskajac przycisk nic sie nie dzieje ) ... sterowanie z lewj strony obiema szybkami dziala jak najbardziej, szybka prawa i lewa jezdzi do gory i na dół .... :)

a i jeszcze prąd jest caly czas (tzn. szybki działają) nawet po wyjęciu kluczyka.....tak ma być...????

Edytowane przez zarzyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kurna ten kabelek co mi został .... nie podłączony to żółto niebieski ( nie tak jak pisałem zielono niebieski) i idzie on do wiązki w drzwi pasazera do pinu nr 5.....

brakuje Ci kostki C... Żółto niebieski idzie na pin C4. Trzeba będzie pewnie jeszcze z pinu A7 podciągnąć na C2 szaro czerwony ale nie wiem czy to konieczne.. Jeśli chcesz mieć domykanie szyb z kluczyka to musisz jeszcze podciągnąć czerwono żółty na C6. Kostkę taką kupisz w każdym sklepie elektronicznym, wystarczy tylko poprzekładać piny..

 

a i jeszcze prąd jest caly czas (tzn. szybki działają) nawet po wyjęciu kluczyka.....tak ma być...????

to zależy czy podłączysz brązowo biały pod krańcówkę drzwi czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to muszę kostkę iso tą której nie posiadam i tam podpiąć żółto niebieski pod in C4.....

a gdzie znajde ten przewód czerwono żółty do domykania szyb..??

aha i rozmawiamy cały czas o pinach kostki trzeciej brakującej, tylko żę patrzę teraz na moduł i widzę ze nie ma tam oznaczen kostek A B C .. tylko nr. pinów od 11 do 28

2013-03-23-858.jpg

 

 

dzięki bardzo za pomoc :)

Edytowane przez zarzyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to muszę kostkę iso tą której nie posiadam i tam podpiąć żółto niebieski pod in C4.....

tak

 

a gdzie znajde ten przewód czerwono żółty do domykania szyb..??

jak masz ori centralny to przewód pod kanapą powinien być i ma być zakończony czerwoną kostką.

 

aha i rozmawiamy cały czas o pinach kostki trzeciej brakującej, tylko żę patrzę teraz na moduł i widzę ze nie ma tam oznaczen kostek A B C .. tylko nr. pinów od 11 do 28

moje C$ to u Ciebie 24. Moje C6 to u Ciebie 26. Byłem w piwnicy popatrzeć na wiązkę z 4 elektrycznych szyb i w tej wiązce występuje połączenie pomiędzy pinami A7 i C2 więc może i u Ciebie być konieczność, a może i nie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dylemat. Chce przeżucić komplet 4 szyb elek. z passata b3 sedan do kombi , i tu pojawia sie pytanie czy beda pasowały?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam dylemat

Niepotrzebnie....musi pasować., bo się niczym nie różnią mechanizmy i elektryka w obu nadwoziach.

Martw się aby komplet był cały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam dylemat

a ja myślałem że nad pisownią słowa przerzucić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak

 

 

jak masz ori centralny to przewód pod kanapą powinien być i ma być zakończony czerwoną kostką.

 

 

mam pod kanapą kostę czarną z czerwono żółtym przewodem, ktora podłączam do pinu c6 i niestety nie domyka mi szybek...

dziękuje za resztę informacji - sterowanie z prawej strony już działa :)

jeszcze raz wielki :respect:respect:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam pod kanapą kostę czarną z czerwono żółtym przewodem, ktora podłączam do pinu c6 i niestety nie domyka mi szybek...

a podłączyłeś biało brązowy pod krańcówkę drzwi?? bez tego nie zadziała..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności