Skocz do zawartości
Nuttie

montaż elektrycznych szyb od A do Z

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ja zalazylem elektryke po przeczytaniu czalego tematy i jest tam wszystko ładnie opisane. podziekowani dla tych ktorzy pomogli. Zamontowalem 4xelek szyby tylko na 2 sterownikach. wszystko smiga bez zazutu mam nie zaleznie szyby przednie od tylnich. ale mam jeden problem dostalem od znajomego przelacznik do szyb ten pod radiem i nie wiem jak go zamontowac. mam w nim 8 kabli tylko nie sa orginalne . czy moglby mi ktos napisac po numerach ktory gzie idzie,.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam ja zalazylem elektryke po przeczytaniu czalego tematy i jest tam wszystko ładnie opisane. podziekowani dla tych ktorzy pomogli. Zamontowalem 4xelek szyby tylko na 2 sterownikach. wszystko smiga bez zazutu mam nie zaleznie szyby przednie od tylnich. ale mam jeden problem dostalem od znajomego przelacznik do szyb ten pod radiem i nie wiem jak go zamontowac. mam w nim 8 kabli tylko nie sa orginalne . czy moglby mi ktos napisac po numerach ktory gzie idzie,.

a masz jakieś kolory tam??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam ale to chyba nie jest przelacznik od passata tylko od golfa3 ale sprawdzalem to niczyn sie nie rozna tylko kolory kabli inne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to podaj tu kolory i piny jakie masz a ja je porównam ze schematem passata ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolory sprawdze jutro bo dzis juz nie dam rady. a piny sa od 1 do 8 ida na przemian 1 na gorze 2 na dole 3 na gorze 4 na dole i tak dalej.a i ten przelacznik ma tez funkcje blokody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a piny sa od 1 do 8 ida na przemian 1 na gorze 2 na dole 3 na gorze 4 na dole i tak dalej.a i ten przelacznik ma tez funkcje blokody.

panie ja to wiem... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jutro sprawdze kolory kabli i napisze dzis wiecej nie moge powiedziec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzilem kolory i sa takie:

1-brazowy

2-brazowo czarny

3-czarny

4-niebiesko sary

5-brazowo bialy

6-brazowo zółty

7-brazowo szary

8-czerwono zółty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chyba nie jest przelacznik od passata tylko od golfa3

na to wychodzi, patrząc na kolory..

 

Sprawdzilem kolory i sa takie:

1-brazowy

2-brazowo czarny

3-czarny

4-niebiesko sary

5-brazowo bialy

6-brazowo zółty

7-brazowo szary

8-czerwono zółty

napiszę Ci kolor przewodu w ori instalacji b3 i pin na który powinien być podłączony w module:

1 szary A6 (prawa szyba)

2 niebiesko biały C1 (prawa szyba)

3 brązowo żółty C5 (blokada)

4 niebiesko szary (podświetlenie + po światłach jak do każdego innego przełacznika)

5 brązowy (masa do podświetlenia)

6 brązowo biały (masa do blokady)

7 zielono biały A3 (lewa szyba)

8 szaro czerwony A7 (lewa szyba)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero się zabieram do montowania elektryki szyb, więc:

-czarna skrzyneczka ma być pod kanapą?

-którędy te kable puścić?

-do skrzynki z bezpiecznikami wchodzą tylko trzy kabelki?

-gdzie wpiąć te brązowe oczkowe?

Edytowane przez Mankitifika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czarna skrzyneczka ma być pod kanapą?

tak, moduł komfortu ma być pod kanapą.

 

którędy te kable puścić?

jaki model szyb?? nowszy typ z przełącznikiem tylnych szyb w konsoli środkowej??

od skrzynki bezp. w słupek lewy. tam na przednie drzwi w manszet a druga część wiązki w próg, potem następny słupek i tylne drzwi, dalej progiem i pod kanapę do modułu. z modułu na prawą stronę w próg, do słupka środkowego ==> drzwi tylne, przednie i za schowkiem pasażera w konsolę środkową.

 

do skrzynki z bezpiecznikami wchodzą tylko trzy kabelki?

tak trzy. czarny, niebiesko szary(chyba) i gruby czerwony.

 

gdzie wpiąć te brązowe oczkowe?

pod kanapą znajdziesz punkty masowe, na które nakręcone są zaślepko nakrętki...

 

btw... przeczytaj cały ten temat zanim zadasz następne pytania bo tu chyba wszystko jest o szybach napisane... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowieku czytałem, ale jestem tak tępy że nic nie zrozumiałem bo kable i podnośniki zostawiłem w garażu 2km od domu, nie mogłem zobaczyć jak tam jest

 

A dziś pracowałem nad szybami od 11 i już ładnie chodzi, podświetlenie jest, ale nie domykają się przy zamykaniu centralnego, jak to zrobić? pytam bo nie dam rady wertować tego od początku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie domykają się przy zamykaniu centralnego, jak to zrobić? pytam bo nie dam rady wertować tego od początku

pod kanapą powinien dyndać czerwono żółty kabel z czerwoną kostką.. i taki sam kabel z kostką pasującą do tej czerwonej kostki powinien być w instalacji szyb..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No rzeczywiście były tylko czarną skrzynke troche daleko walnąłem od centralnego, damy rade, dzięki za wszystko :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawił dziś się pewien problem, albowiem szyba pasażera działa normalnie przyciskiem od strony pasażera, ale od strony kierowcy nie dziala, tylko tak jak klikam to skacze o 1cm. Który kabel może być winien?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Który kabel może być winien?

Na początek sprawdź wtyczki w module....prawdopodobnie słby styk..psiknij w nie jakimś odrdzewiaczem lub przeczyść piny-blaszki w module...to samo może być we wtyczce włącznika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
napiszę Ci kolor przewodu w ori instalacji b3 i pin na który powinien być podłączony w module:

1 szary A6 (prawa szyba)

2 niebiesko biały C1 (prawa szyba)

3 brązowo żółty C5 (blokada)

4 niebiesko szary (podświetlenie + po światłach jak do każdego innego przełacznika)

5 brązowy (masa do podświetlenia)

6 brązowo biały (masa do blokady)

7 zielono biały A3 (lewa szyba)

8 szaro czerwony A7 (lewa szyba)

 

Witam,

jeśli nie mam jeszcze tego przełącznika a chce żeby z tyłu działały szybki to co zrobić ?

wiązka kończy mi się na wtyczce gdzie odnalazłem kolory

3 brązowo żółty C5 (blokada)

6 brązowo biały (masa do blokady)

są pod innymi numerami ale są. co z tym mam zrobić złączyć czy dać zasilanie na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

jeśli nie mam jeszcze tego przełącznika a chce żeby z tyłu działały szybki to co zrobić ?

wiązka kończy mi się na wtyczce gdzie odnalazłem kolory

3 brązowo żółty C5 (blokada)

6 brązowo biały (masa do blokady)

są pod innymi numerami ale są. co z tym mam zrobić złączyć czy dać zasilanie na to?

zmostkuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zmostkuj.
- pomogło dziękuje :). Jest jakiś dobry sposób na lepszy poślizg tej szyby ? już na ręcznym mechanizmie było strasznie ciężko (mowa o tylnich drzwiach) teraz na elektrycznym strasznie powoli to idzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kto nie smaruje, ten nie jedzie. Podstawa to dobrze nasmarować mechanizm i boczne prowadnice, ale to trzeba całe drzwi rozebrać. od nieużywania też się uszczelki zastają, ja tak kiedyś miałem jak wiozłem w trasie osoby z tyłu w lato i po otwarciu tyłu (od jakiegoś roku nieużywania) nie dało się podnieść szyby. Plaka do kokpitów miałem w bagażniku to solidnie popsikałem na uszczelki i te gąbkowe uszczelki, szyba zaczęła jeździć normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności