Skocz do zawartości
Gość patarek

elektryczne szyby.

Rekomendowane odpowiedzi

Jesli ktoś ma na zbyciu pilnie kupie!

 

Czy te listwy od passata b3 pasuja do b4?

Edytowane przez Krynio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bo pękła mi jedna spinka ale ta wewnątrz której nie da się wyjąć...
Dlaczego nie da się wyjąć? Skoro ktoś ją tam wsadził to znaczy że i wyjąć się da. Być może coś trzeba rozkręcić/roznitować etc. (już dawno nie dłubałem przy szybach więc nie pamiętam jak to dokładnie wygląda) ale raczej się da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale po co to psuć jak lepiej wsadzić nowe i się nie bawić nie mając czym;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tematów o szybach było wiele ale takiego nie znalazłem.

 

W moim pasku element, który od dołu trzyma szybę, jest przegniły.

Czy taki element można kupić czy to jest sprzedawane tylko w komplecie z szybą?

Pytam bo byłem u dwóch speców i usłyszałem dwie sprzeczne informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj używanej kompletnej szyby na Allegro, będzie najtaniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak jest to 1 element? Pytałem ostatnio 1 szklarza samochodowego i mówił co innego.

Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli jednak jest to 1 element? Pytałem ostatnio 1 szklarza samochodowego i mówił co innego.

 

To nie jest jeden element. Szyba jest osobno i ta listwa w której umieszczasz szybę też jest osobno.

Ale nowe szyby są pozbawione tej listwy, a ona sama jest bardzo ciężko dostępna.

Dlatego najtaniej jest kupić używaną szybę kompletną i tylko zamontować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kojarzysz w jaki sposób montuje się szybę w listwie? Są do tego jakieś specjalne kleje? Sylikon jest raczej za słaby na łączenie tych elementów.

Pytam bo może znajdę na jakimś szrocie samą listwę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klej montazowy i ogien;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W oryginale tam jest zdaje się guma, ale ja to robię na klej do szyb, ewentualnie proponuję masę poliuretanową. Ważne żeby było plastyczne.

Ja proponuję najpierw umieścić klej w tej listwie, potem ją przykręcić do mechanizmu (delikatnie, żeby się nie ubrudzić), sam mechanizm opuścić w dół, potem wsadzić szybę w szynę i wtedy zamknąć okno. Potem tylko unikać otwierania przez 2-3 dni, zanim klej wyschnie. Chodzi o to, że jak najpierw przyklei się listwę, to potem ciężko wszystko ustawić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie mogę się uporać z prawą przednia szybą, elektryka działa tylko na zapłonie, na zapalonym silniku nie a potem jak juz auto sie rozgrzeje to wogóle nie działa. Z tego co szukałem na forum to nie ma tam bezpiecznika. Rozkładam już ręce...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wygląda na to że gdzies jest zwarcie. Ale ja miałem podobnie i to nie chodzilo o to, dziala ci poprostu chwile a poźniej przestaje? ja miałem tak że raz działal raz nie, i problem jest w zimnych lutach przy czujniku halla w module komfortu. Hot air jedynie ci może pomóc;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wygląda na to że gdzies jest zwarcie. Ale ja miałem podobnie i to nie chodzilo o to, dziala ci poprostu chwile a poźniej przestaje? ja miałem tak że raz działal raz nie, i problem jest w zimnych lutach przy czujniku halla w module komfortu. Hot air jedynie ci może pomóc;)

Na zapłonie działa prawie zawsze a na zapalonym silniku nigdy a czy moduł komfortu jest pod nogami kierowcy???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nigdy a czy moduł komfortu jest pod nogami kierowcy???

Moduł komfortu jest przy każdym silniczku od szyby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na zapłonie działa prawie zawsze a na zapalonym silniku nigdy a czy moduł komfortu jest pod nogami kierowcy???

 

na zapalonym idzie jednak nieco większe napięcie przez co właśnie może nie działać. To może być jedna z przyczyn ale ja sobie za to ręki obciąć nie daje. Zobaczymy co reszta forumowiczów powie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość krzysiek6666

Witam czy u kogoś przestały działać elektryczne lusterka, szyber dach i elektryczne szyby z przodu. Proszę o pomoc co mam z tym fantem zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co mam z tym fantem zrobić?

Bezpieczniki sprawdzałeś.

Od lusterek to nr 14 ale bardziej bym stawiał na manetkę, lubi się zapiec.

Co do szyb to nad skrzynką z bezpiecznikami są dodatkowe przekaźniki i bezpieczniki i tam właśnie jest ten od szyb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok jako, że mój passat niestety nie posiada elektrycznych szyb to wkleję się w temat i zapytam o kilka rzeczy.

Jaki m/w był by koszt zamontowania elektrycznych szyb do passata b3, oraz czy jest oryginalnie pociągnięta instalacja do elektrycznych szyb czy musiał bym od nowa ciągnąć kable?

Czy przyciski do otwierania elektrycznych szyb były w uchwytach do łapania za drzwi, czy w innym miejscu?

I czy da się zrobić myk aby szyby w trzecim rzędzie były uchylne tak jak np. w VW sharan?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja cały zestaw z Ori kompletna wiązką kupiłem za około 330zl i to był cały koszt założenia szyb elektrycznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak powinny działać oryginalnie szyby elektryczne? Od pasażera działa mi cały czas, niezależnie czy jest zapłon czy nie, natomiast od kierowcy tylko przy włączonym zapłonie i jeszcze chwile po wyłączeniu. Jak zdjąłem przełącznik to jest coś pokombinowane z przewodami. Gdzie mogę znaleźć schemat do szyb?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności